Kılıçdaroğlu kazanabilir mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Erdoğan için %30-33 oy bandında kalır diyorsun. Şu an oy oranı %25-28 arası anketlerde. %30 geçen anketler iktidara yakın anketler. Mhp bile orada %7 oy oranını geçiyor. Çoğu ankettede zafer partisi eklenmediği için düşük çıkıyor. Ve arada 1 sene var seçime o zamana kadar çok şey değişir. Bir ankette %0.5 civarı oyları vardı. Şu an aynı ankete baktığımda %2 oy oranları olmuş. Seçime kadar rahat %15-20 oy oranı alırlar meclise girerler.
Anketlerde gösterilen %25-28'lik oy oranı kararsız seçmen dağıtılmadan hesaplanan oran. Sokakta AKP'ye oy verdiğini söyleyemeyenleri bir ekle bakalım kaç oluyor AKP'nin oyu :) Ayrıca Twitter, Youtube ve İnstagram gibi yerlerde viral oldu diye Zafer Partisi'nin aman aman yüksek oranlarda oy topladığını zannetmeyin şu an ZP'yi destekleyenlerin çoğu 15-20 yaş arasındaki genç seçmenden oluşuyor. Sokağa çıkıp sorsak millet daha ZP'nin varlığını bilmez. Twitter'da 5-10 bin kişinin sürekli tweet atmasıyla gaza gelmeyin 80 milyonluk bir ülkede yaşıyoruz.

Gerçekçi olun ümit Özdağ'ın görüşlerini ben de beğenirim ama az zamanda ulaşamaz %51'e en fazla %15
Kılıçdaroğlu umarım değil inşallah aday olmaz. Mümkün değil kazanamaz.

Başbakan Akşener, CB Mansur Yavaş olmalı.

Yoksa zafer asla mümkün değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anketlerde gösterilen %25-28'lik oy oranı kararsız seçmen dağıtılmadan hesaplanan oran. Sokakta Akp'ye oy verdiğini söyleyemeyenleri bir ekle bakalım kaç oluyor Akp'nin oyu :) ayrıca Twitter, YouTube ve Instagram gibi yerlerde viral oldu diye zafer Partisi'nin aman aman yüksek oranlarda oy topladığını zannetmeyin şu an Zp'yi destekleyenlerin çoğu 15-20 yaş arasındaki genç seçmenden oluşuyor. Sokağa çıkıp sorsak millet daha Zp'nin varlığını bilmez. Twitter'da 5-10 bin kişinin sürekli tweet atmasıyla gaza gelmeyin 80 milyonluk bir ülkede yaşıyoruz.
Avrasya anket mayıs sonuçları.

Kararsızlar dağıtıldıktan sonra.
CHP %30, 5
Akp %29, 5
İyi parti %12, 6
Hdp %9, 9
Mhp %5, 7
Deva %4, 7
Zafer %2, 2
Gelecek %1, 9
Saadet %0, 9
Diğer %2

Erdoğan %30 geçemiyor ki. Yasalara göre bir daha seçime katılamaz Erdoğan. 2 kere seçildi zaten.

Kılıçdaroğlu kaybeder mi? kaybederse neden kaybeder? diye sormak daha mantıklı. Millete kalsa İmamoğlu da Binali'ye karşı kaybediyordu, "Tanınmamış kişi aday mı gösterilir, Kılıçdaroğlu AKP'nin adamı" diyorlardı.

Milliyetçi fanatikler belki üzülecek ama Mansur Yavaş'ın anketlerde yüksek olmasının nedeni Ankara yereli dışında henüz sesinin çıkmamış olmasından kaynaklı. Soylu, RTE vs. İmamoğlu'yla uğraştığı gibi Mansur Yavaş'la da uğraşsın. Mansur Yavaş CHP ve Millet İttifakı adına propaganda yapsın, onun da oyları düşer.

AKP'liler, MHP'liler Mansur Yavaş'ı seviyormuş falan geçin bunu. Mansur Yavaş CHP (Millet İttifakı) vaatlerini saymaya başladığı anda o oyuna güvendiğiniz AKP-MHP'lilerin çoğu "eee bunun Ekrem Yunanos'dan farkı yokmuş" deyip RTE'ye basacak oyunu. Ankara'yla alakası olmayan Özhaseki'ye oy vermişler. RTE'den niye vazgeçsinler.

Artık çoğunluk olmadıkları için kimin aday olduğunun bir önemi yok bence. Mıymıntı birini bile aday yapsalar %45'i görür artık. RTE en güçlü olduğu dönemde bile maksimum %52'yi görebildi.

Avrasya anket mayıs sonuçları.

Kararsızlar dağıtıldıktan sonra.
CHP %30, 5
Akp %29, 5
İyi parti %12, 6
Hdp %9, 9
Mhp %5, 7
Deva %4, 7
Zafer %2, 2
Gelecek %1, 9
Saadet %0, 9
Diğer %2
Bahsettiğim oy oranı Erdoğan için. Milletvekili seçimleri ile Cumhurbaşkanlığı seçimi farklı şeyler, insanlar AKP'ye Erdoğan için oy veriyor.

Kılıçdaroğlu kaybeder mi? Kaybederse neden kaybeder? Diye sormak daha mantıklı. Millete kalsa imamoğlu da Binali'ye karşı kaybediyordu, "tanınmamış kişi aday mı gösterilir, kılıçdaroğlu Akp'nin adamı" diyorlardı.

Milliyetçi fanatikler belki üzülecek ama Mansur Yavaş'ın anketlerde yüksek olmasının nedeni Ankara yereli dışında henüz sesinin çıkmamış olmasından kaynaklı. Soylu, RTE vs. imamoğlu'yla uğraştığı gibi Mansur Yavaş'la da uğraşsın. Mansur Yavaş CHP ve millet ittifakı adına propaganda yapsın, onun da oyları düşer.

Akp'liler, mhp'liler Mansur Yavaş'ı seviyormuş falan geçin bunu. Mansur Yavaş CHP (millet ittifakı) vaatlerini saymaya başladığı anda o oyuna güvendiğiniz akp-mhp'lilerin çoğu "eee bunun Ekrem Yunanos'dan farkı yokmuş" deyip RTE'ye basıcak oyunu. Ankara'yla alakası olmayan özhaseki'ye oy vermişler. RTE'den niye vazgeçsinler.

Artık çoğunluk olmadıkları için kimin aday olduğunun bir önemi yok bence. Mıymıntı birini bile aday yapsalar %45'i görür artık. RTE en güçlü olduğu dönemde bile maksimum %52'yi görebildi.

Katılıyorum kesinlikle.

Zafer Partisini arşa çıkaran kitle genellikle yaşı oy vermeye yetmeyecek olan kitledir. O yüzden fazla abartmaya gerek yok ve İktidar olacağını hiç düşünmüyorum. Ama seçim vaatleri hoşuma gidiyor. CHP dışında bir alternatif diyebilirim. Aslında CHP'de vermeyi düşünmüyorum. Mülteci Vaatleri dışındaki Vaatleri de iyi olduğu için Zafer Partisi benim için bir tık daha önde.

kılıçdaroğlu asla aday olmaz.
o her zaman koltuğunu korumak adına başkasını seçer. başarısızlık o kişinin olur.
ayrıca kendini aday gösterse dahi hiç kazanamaz.

Zafer partisini arşa çıkaran kitle genellikle yaşı oy vermeye yetmeyecek olan kitledir. O yüzden fazla abartmaya gerek yok ve iktidar olacağını hiç düşünmüyorum. Ama seçim vaatleri hoşuma gidiyor. CHP dışında bir alternatif diyebilirim. Aslında CHP'de vermeyi düşünmüyorum. Mülteci vaatleri dışındaki vaatleri de iyi olduğu için zafer partisi benim için bir tık daha önde.

Hocam biraz gerçekçi olalım. Siz AKP'yi seviyor musunuz? Hayır.
Kendinizde diyorsunuz Zafer Partisi kazanamaz diye.
O yüzden en azından bu seçimde CHP'ye vermek en mantıklısı değil mi?
CHP'yi sevmeseniz bile en azından AKP'den iyidir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı