Kılıçdaroğlu: Uzlaşı olması halinde Cumhurbaşkanı adayı olacağım

Ben aday olmasında bir sakınca görmüyorum. Hatta, en iyi adaylardan biri olduğu kanaatindeyim. Zaten şu an elimizde pet şişesi olsa vereceğiz moduna gelmişiz. Kemal Bey'in çok fazla karşıt görüş toplamış ve halk arasında zayıf gördüğünü biliyoruz. En azından geçtiğimiz 2 sene önceye kadar öyleydi. Şu anki durumda ben kendisinin aday olmasında bir sakınca göremiyorum. Benim gerçekten istediğim aday Mansur Yavaş'Ti orası ayrı ama her zaman istediğimiz şeyler olmuyor. Bazen sadece elimizdekiyle yetinmemiz gerekiyor. Hani bazıları dolar-euro-altın uçarken, bizim Allah'ımız var diyordu ya, biz de "bizim, Kemal'imiz." var diyebiliriz. Gerçekten şu konuya gelip Kemal Bey'i yerin dibine sokanlara gram saygım yok. Sevmiyor olabilirsiniz fakat seve seve oy vereceğinizi düşünüyorum. Tabii ülkeyi şu durumdan çıkartmak istiyorsak. Farklı düşünen ve neden farklı düşündüğünü belirten olursa dinlerim. Baştan tekrar söylüyorum Kemal Bey'in siyaseti hatalarla dolu, bunu kimse inkar edemez!

1675449826769.png

Şu forum da bile Tayyip'in yarısı kadar oy alamıyor, mecbur oy vereceğiz ama kimse bu adamın cb olmasını istemiyor, Tayyip'in tekrar kazanma ihtimali bu adamın kazanma ihtimalinden daha yüksek.

@Viva La Vida Siz internet ortamında her yapılan ankete güveniyor musunuz? Ayrıca bu attığınız ankette kaç kişi oy kullanmış? 200 kişinin oyuyla CB adaylığıyla ilgili oran konuşulmaz. Büyük firmalar 10-20bin kişilik gruplarla yapıyor bunu. Kemal Bey'in bu anketlerde Recep Tayyip Erdoğan'ı geçtiğini gördüm ben. Uzun lafın kısası böyle boş anketler hiçbir şey ifade etmiyor.

Örneğin Avrasya Araştırma firmasına ait ankete göre CB adaylığını 3 CHP'li adaya karşı da kaybediyor Recep Tayyip Erdoğan.

Bknz. :

Siteye ulaşamıyorum tabi ben. Ulaşımı kısıtlanmış galiba.

@Viva La Vida siz internet ortamında her yapılan ankete güveniyor musunuz? Ayrıca bu attığınız ankette kaç kişi oy kullanmış? 200 kişinin oyuyla cb adaylığıyla ilgili oran konuşulmaz. Büyük firmalar 10-20bin kişilik gruplarla yapıyor bunu. Kemal Bey'in bu anketlerde Recep tayyip Erdoğan'ı geçtiğini gördüm ben. Uzun lafın kısası böyle boş anketler hiçbir şey ifade etmiyor.

Hocam bu anketin tabii ciddiye alınacak bir tarafı yok sadece demek istediğim bu adamı kimse sevmiyor ve istemiyor.
Sadece bu ankette değil bütün anketlerde en düşük oy oranına sahip.

Bir yanım bir oyunlar dönüyor diyor, seçecekleri adayı yıpratmamak için tüm propagandayı üstüme alayım misali oyun yapacaklar; diğer yanımda Kemal'in olduğu masada bu kadar yüksek IQ'lu plan olamaz diyor.

Realistik olarak düşünmek gerekirse 6'lı masadaki koalisyon fikir çatışması, görüş ayrılıkları HDP seçmeninin oylarıyla öne geçmeye çalışırken muhalif kesimin oylarını kaybetmesi gibi durumlardan o masanın adayına oy vermek devlete ihanet etmek demektir.

Keşke muharrem ince, zafer turizm ve cem uzan ittifakı olsa da ona oy versek.

Buna oy vereceğime boş saksıya oy veririm daha iyi. Mansur Yavaşı gibi bir adamı aday çıkartacaklardı ama egolarına yenildiler.
Ego değildir o, takıntıdır, koltuk takıntısı.
Ben aday olmasında bir sakınca görmüyorum. Hatta, en iyi adaylardan biri olduğu kanaatindeyim.
İnan ki kimse bu adamı sevmiyor ancak yumurta kapıya dayandı bir kere, elden bir şey gelmez.

O sırada Zafer partisi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Siyasetten çok anlamam, takipte etmem ama. Herkesin dilinde Mansur Yavaş var ve ısrarla kendisinin aday olmamasını Mansur Yavaş'ın aday olmasını istiyorlar. Halkın istediği, oy potansiyeli oldukça yüksek birisini aday yapmak yerine neden oy kaybetme riskini göze alıyorlar anlamadım. İktidar olabilmek için değil de muhalefet kalabilmek için uğraşıyorlar gibi.

Geri
Yukarı