Kılıçdaroğlu: Yap-İşlet-Devret Tüm Otoyol, Tünel ve Köprüleri Kamulaştıracağım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ahh ah!
"Milletin adamı"nın "ümmet"i memleketi, halkı savunmak varken çokuluslu kapitalist bir tezgahın mezesi olmayı, bunlar tarafından geleceğimizin ipotek altına alınmasını savunuyor.
Ama o tezgahları kuranlar da bunlardan nemalananlar da yargılanacak. Hepsi de hakettiklerini bulacak.
İngiliz mahkemeleri falan filan, bunlar hep tezgah. Ancak troller ve zır cahiller yer bu tezgahları.
Parsel parsel memleket sevdası ile mi, millet sevdası ile mi satıp satıp yabancı sermayeyi zenginleştirenleri savunuyorsunuz yav!
İngiliz'in, Japon'un, Koreli vs kapitalist şirketleri de savunmak size düştü, değil mi?
"Milletin adamı" neler yapıyor "ümmet"e böyle yav!😄😄😄

Konu HDP olduğunda malgalda kül bırakmayan Canan Kaftancıoğlu dendiğinde aslan kesilen Selahattin Demirtaş veya Osman Kavala dendiğinde yeri göğü inleten sözde hak hukuk adalet diyen sen şimdi Ali kıran baş kesenliği mi savunuyon? Kanun kitap kural tanımazlığı mı özendiriyon!

İktidar olduğumuz zaman BÜTÜN YİD projelerine el koyacaz kamulaştıracaz diyor sen bunu savunuyon ve normal ne var bunda diyon yani ? Proje içerisinde usulsüzlük yoksa tamamen her şey kitabına uygunsa nasıl el koyacan bana bunu açıklar mısın? Üstüne içinde yabacı yatırımcılar olan işletmelere projelere nasıl el koyacan bunu dünyaya nasıl anlatacan. Hepsini geçtim projelerin yatırım maliyetini dolar cinsinden nasıl ödeyecen bu adamlara söyler misin?

Gerçekten şu ülkenin kaliteli muhalefete ve kaliteli muhaliflere ihtiyacı var. Muhalefet çıkar biz bundan sonra bütün projeleri kendimiz yapacaz kendi öz kaynaklarımızla yapacaz der sonuna kadar hakkıdır. Ama şu söylemler şu zihniyet çok tehlikeli. El koyacaz yıkacaz yakacaz kaldıracaz yargılayacaz asacaz kesecez bunlar siyaset değil.

Bu ülkeye tek kör kuruş yatırım gelmez bu tarz bağnaz siyasi söylemler ile. Bu devirde halen kamulaştırmayı her şeyi devletleştirmeyi savunmak bana saçma geliyor.

Son düzenleme:
Ne hukuk, ne ekonomi, ne uluslararası ilişkiler konularında bilgisi olmayan troller nereye sarılacaklarını şaşırmış.
Sen önce memleketine huzur, adalet, liyakat ve güven getirirsen ekonomin de daha sağlıklı olur uluslararası ilişkilerin de...
Memleketi terkeden bir sürü yabancı firma var. Çünkü en başta piyasa istikrarı yok, adalet yok, huzur yok, güven yok.
Tüm komşularına düşman olmuşsun, Ortadoğu'nun terör faaliyetlerinde sıkışıp kalmışsın ve uluslararası suç niteliğinde eylemlere girişmişsin. ÖSO ve benzeri örgütlere açık destek verip "Suriye Milli Ordusu" ilan etmişsin. Yetmemiş maaş ve mühimmat vermişsin. Her an IŞİD ile ilişkilendirilebilirsin.
İngiliz tefecilerden yüksek faizli aldığın krediler bile artık gelmez olmuş. CDS'in rekor kırmış. Ülkenin parası, dünyada "kirli para" diye kabul edilmez olmuş. Dün darbe finansörü dediğin ülkelerin eteklerine yapışmışsın. O ülkelede ve dünya kamuoyunda kendini rezil etmişsin.
Bu durumda yatırımcı mı yağıyor sanıyorsunuz memlekete? Ancak vurguncular, yerli işbirlikçilerle memleketi soymaya geliyor.

Konudaki tartışmayı kişiselleştirmek ve ilgisiz başlıklarla sulandırmak acizliktir. Trollüğün ispatıdır. Başka başlıklarda tartışılan konularda ne yazdıysam ilgili başlıklarda duruyor. KHK'ler de HDP davası da Canan Kaftancıoğlu davası da Gezi Davası da buranın konusu değil. Bana bunlarla gelmeniz benim için sorun değil. Her sözümün de arkasındayım.

Devletin şirkete verdiği sözü tutmama düşüncesinde bir adam millete söz veriyor :D

Konudaki tartışmayı kişiselleştirmek ve ilgisiz başlıklarla sulandırmak acizliktir. Trollüğün ispatıdır. Başka başlıklarda tartışılan konularda ne yazdıysam ilgili başlıklarda duruyor. KHK'ler de HDP davası da Canan Kaftancıoğlu davası da Gezi Davası da buranın konusu değil. Bana bunlarla gelmeniz benim için sorun değil. Her sözümün de arkasındayım.

Sana doğru düzgün soru soruyorum cevap veremeyip saçma yerlere çekiyon. Üstüne hakaretvari konuşuyon sıkışınca Trol diye laftalayıp kaçıyon. Sorularımın 1 tanesine cevap verebilsen keşke. Ama adın gibi biliyon sen de bunların olamıyacağını siyasi nefretle hayal dünyasında yaşıyon resmen.

Sen hayal dünyansında yaşamaya devam et ne diyeyim. Aynen aynen diyeyim geçeyim sana. Sen HDP olunca Canan Kaftancıoğlu olunca konu ölümüne savunmaya devam et. Ama konu AKP olunca iş adamları olucan ülkenin çıkarları olunca asacaz kesecez yargılayacaz el koyacaz naraları at anca ne diyeyim. Bu mantık ile uçarız kaçarız aynen devam.

Sen önce memleketine huzur, adalet, liyakat ve güven getirirsen ekonomin de daha sağlıklı olur uluslararası ilişkilerin de...

Bu söylediklerini Kemal Kılıçdaroğlu mu getirecek. :D Canan Kaftancıoğlu ile HDP ile birlikte gelir aynen bunlar. Bu mantık ile devan.

Not: Tekrar söylüyorum bu ülkenin kaliteli muhalefet ve muhaliflere ihtiyacı var. Siyasi körlükten ve nefretten uzak mantık çerçevesinde düşünebilen.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı