Kilo alamama

Merhaba, boyum 1.84. kilom 58 kg, sporcuyum branşım boks ama ne yapsam ne etsem bir türlü kilo alamıyorum. Mantıksız gelecek ama 1 günde hiç su içimiyorum, alakası var mı?

Vücut zaten günlük bir kalori yakar, zaten sizin de yaptığınız spordan dolayı attığınız kalori oranı fazladır. Gün içinde yaktığınız kaloriden fazla yemeniz gerekmekte. Bunun içinde bir diyetisyene başvurabilirsiniz.

Bol su içmek mideyi genişletir, geniş mide ile daha çok acıkır daha zor doyarsınız. Günde en az 3 litre su içmelisiniz.

Çok yiyeceksin tabii ama yediğin yiyeceklerin besin değerlerine dikkat et. Mesela illa kilo alacağım diye ekmeğe gömülmek yerine fıstık ezmesi yiyebilirsin. Besin değeri yüksek ya da muz, cicibebe diyenler var ama çok şekerli ben tavsiye etmiyorum. Pilav,patates,yulaf vb. Her gün yemeye çalış bunlardan herhangi birini. Ben 52 kiloydum spora başladım 3 ayda 61 kilo oldum ekstra estetikliği bozmadım.

Aynı durumdan ben de muzdariptim. Hep "öküz gibi yiyiyorum ama kilo alamıyorum" falan derdim. Beni tanıyanlar bile "sen nasıl kilo almıyorsun ya" derdi. Biraz araştırmayla düzenli beslenme, kalori hesabı tarzı şeyleri öğrendim. İşin garibi ben yemek yemiyormuşum. 46 kilodan 68 kiloya çıktım. Şu an 67-69 arası takılıyorum. Genetik olarak bazı insanlar kilo almaya çok müsait olmuyorlar ki ben de bunlardan biriyim ama uğraşarak, çaba göstererek başarılamayacak işler de değil.

Edit : Cicibebedir böyle garip garip şeylerdir hiçbirinin işe yaradğını da görmedim kendi adıma konuşuyorum. Benim en büyük kalori tamamlayıcılarım kuruyemiş, fıstık ezmesi gibi yiyeceklerdi.

Yediğin her şeyin sindirimi için su lazım. 2 litre hedef koy kendine.

Ben cici bebe yiyorum kilo almak istediğimde. 4x250gr 1KG paketleri var. Tek öğünde bir tane 250gr yiyorum. 1125 kalori yapıyor. Öğün araları kuruyemiş yiyebilirsin. FatSecret indirip kalori hesapla. Ortalama günlük 3300 kalori almalısın.

Geri
Yukarı