Kilo alamamak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Vallahi reis ne yapacağımı bende bilmiyorum kendimi bildim bileli zayıfım.

Kral ben ne alıyorum ne veriyorum sabit duruyorum sadece boyum uzuyor.

Örnek olarak vücüdunun kalori ihtiyacını hesapla.

İhtiyacın 5000 diyelim.

X = aldığın kalori.

Y = yaktığın kalori.

X-y 5000'in üzerinde ise sen kilo alırsın. Aynı şekilde daha az ise kilo verirsin.

Güne erken başla, fazla öğün ye.

Sağlık sorunun varsa ne yapsan da kilo alamayabilirsin. Bu yüzden önce bir iç hastalıkları uzmanına görün. Kilo alamadığını söyle. (Hormonal bir sorun varsa endokrinoloji uzmanına görünmen gerekebilir.) Bir sağlık sorunun olup olmadığını araştırsınlar. Kilo alamamanın çeşitli sebepleri olabilir. (Bağırsaklarda kurt olması veya kanser gibi.)

Sağlık sorunun yoksa sağlıklı bir şekilde kilo almaya çalış. Şeker yükleme kendine. Cici bebe yiyeceksen az ye. Çünkü içinde şeker de var. Tatlı mısır, muz, fındık, fıstık, ceviz ve bademin kalorisi yüksektir. Bunlar kilo almaya yardımcıdır. Makarna yiyeceksen tam buğday makarnası olsun zira daha sağlıklı. Gün içinde yulaf yemek kilo almaya yardım sağlar. Patates haşlayıp yiyebilirsin. Kuru fasülye, Haşlanmış nohut yemeği, pirinç pilavı ve bulgur pilavı tüket. Eker marka kefiri günde 1 litre iç, kalorisi olmasa bile dolaylı yoldan yardımı dokunur. Kefire alternatif olarak Balkan marka tam yağlı yoğurt yiyebilirsin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı