Kilo alamayıyorum

Ben de zayıfım şu sıralar spor yapıyorum ama tam bir zarganayım 19 yaş 1.75 boy 56-57 kilo

Temelinde dengeli ve sağlıklı besin ve öğünün yoğun alımı artisa geçirecektir. Sağlıklı ve dengeli bir kilo kontrolü sağlayarak bu durum sağlanabilir fakat besinler alınmaya devam ettiği sürece eşit kiloda kalındığını gözlemliyorum anlatımdan. Dengeli ve sağlıklı besleniliyorsa (alınan kalori dışında besinlerin yapısı ve beslenme süreleri vurgulamak isteğim) ve hâlâ eşit kiloda kaliniyorsa alınıp tekrar o kilo geri verilmesi durumunu taşıyor olabilir. Nitekim oluşturucusu beyinde oluşan değişkenlik gösteren duygular kısacası zihinde çeşitli etkileyen duyguların oluşumu gozetilebilir. Düşüncelerinize uzun süreli, kesintili, uzun süreye dayalı mâni olan konuyu içinizde çözüme kavusturun. Düşünceler ugrayistaysa çoğunlukla uykuya da mâni olacaktır ki dalışta ve kalkışta gecikmeler, erken uykuya dalmalar düzeni tam saglayamayip düzenden uzaklaştırmaya başlayıp düşüncenizi asıl on plana geçirebilir ve odağı olabilir. Gece oluşumu görülebilir bahsi geçen durum şayet oluşuyorsa. Bunları kontrole alıp neye düşündüğünüz veyahut konu nedir ve nasıl çözüme ulaştırılır, ulaşıyor ise hemen kapatayım konuyu uğramaması adına şeklinde kendinize uygulayacağınız olumlaması yoğun ve motive edici, iyimser ve her daim olumlu bakışa yönelten başarılı bir teknik diyebiliriz. Bunu yapmanız mentalitenizi düzenleyip, geliştirip, onaracaktir, güçlü bir mental enerji ve o enerjinin bedene de yansımasına şahit olup izleyeceksiniz. Ruh ve beden birbirleriyle ilişkili elementlerdir. Şahsi, özel bir konu üzerine olabileceğinden sorgulamaya yönelmeksizin kendiniz bunu sağlayabilir ve çözüme ulaştırabilirsiniz. Uygulandiysa ve tam yeterli gelmiyorsa bir psikoloğa veyahut psikiyatriste danışılması yönünde tavsiyem olacaktır bu durumlardan bahsedilirse eğer.

Son düzenleme:
Bir diyetisyene danışmanızı şiddetle tavsiye ederim. Yapılan kan tahlili sonrasında vücudunuza en uygun beslenme şekli ve yemek listesi ortaya çıkacaktır.

Merhaba, 9.sınıfa gidiyorum. 2007 doğumluyum. Boyum 1.67 civarında, kilom 41. iştahım yerinde yemek yiyorum fakat kilo alamıyorum. Ne yapmalıyım nasıl kilo alabilirim?
Bende aynı durumu yaşıyorum 7. sınıfa gidiyorum 2008 doğumluyum boyum 1.74 ve kilom da 41. Senin gibi benim de iştahım falan yerinde ama babamda benim gibi küçükken aynıymış pek emin değilim ama bana göre sıkıntı değil. Asıl sorun okulda iskelet falan diyorlar ama pek takmıyorum işe yarıyor da. Ben vücudum dan memnun isem bir şey olmaz bence.

Metabolizman hızlı olduğu için kilo alamıyor olabilir misin?
Yani bu tip şeyler genelde genetik oluyor ve benden 1 yaş küçük kardeşim de benden kilolu veya ailemde bu sorunu çeken yok
2D misin hocam 41? Yatmadan önce süt ve Cicibebe yiyorsun, en etkili kilo alma yöntemi.
Valla kaç d yim bilmiyorum ama ben zaten aşırı yiyen bir insanım ya yanlış besinler tüketiyorum ayran içerim sürekli et,karbonhidrat,süt ürünleri,tüketirim ama alamadım.
Daha fazla kalori al ve mümkün olduğunca az hareket et

Daha fazla kalori al ve mümkün olduğunca az hareket et.
Kronik kalp hastasıyım ağır spor sürekli koşu fln yapamıyorum zaten fakat aldığım kalori miktarı yeterli mi ondan da emin değilim evet çok yiyorum ama ne yediğime bağlı galiba biraz birde genelde gece yi seven bir insanım uyumayı pek sevmem okul olmadığı günler 3-4 de yatıyorum alakası olabilir mi?Ama yararı olmalı çünkü gece saha fazla yemek yiyorum sorun aslından şurdan çıktı boyum uzuyor kilom geriledi 4 kilo civarı 45 kiloydum yani anlayacağınız yok oluşa doğru gidiyorum.Doktora gittim.kan değerlerinde d vitamini eksikliği çıktı onun için damla verdi.Yani biz kilo alamıyorum diye gittik o başka bir şey yaptı anlamadım.
Arkadaşlar bir haftadır bunu uyguluyorum 2 kilo gibi bir kilo artışın oldu.Sağlıklı birşey mi diye sormak istedim.Okula 8.30 da giriyorum.Gitmeden önce kahvaltı ediyorum
Okula girerken bir adet çikolata yiyorum.2 ders sonra patatesli poğaça yiyorum.sonra yine çikolata yiyorum.Sonra 1 ders sonra bir poğaça daha yiyorum.2 saat sonra da öğle arasında döner veya lahmacun gibi şeyler tüketiyorum.1 ders sonra bir çikolata daha yiyip eve gidiyorum ve evde akşam yemeğini yiyorum arkasından 2-3 saat sonra yemek yiyip uyuyorum. Çikolatalar kan şekeri mi yükseltiyor sonra düşürüyor.Acıkmamı sağlıyor.Bu yüzden tüketiyorum fakat bu yaptığım doğru mu sağlığıma bir zarar olur mu?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı