Kilo alamıyorum

Öğünü arttırın dememin sebebi kendi tecrübelerimdi aslında. Zamanında ben de 3 öğün besleniyordum ve harbiden zargana derler ya, işte onun gibiydim. Öğün sayısını 7'ye çıkarttım ve kiloyla derdim kalmadı.

Hocam okulda nasıl yapayım 7 öğün o ne öyle 😳😃

Hocam okulda nasıl yapayım 7 öğün o ne öyle 😳😃
1 tane sabah ve öğlen yemeği arasında, 1 tane öğlen ve akşam yemeği arasında, 1 tane akşam yemeğinden sonra ve 1 tane de yatmadan önce yapıyordum. Akşam yemeğinden sonra zor oluyorsa yapmayıp sadece yatmadan önce yiyebilirsiniz. Saatleri doğru belirledikten sonra sıkıntı kalmıyordu benim için.

1 tane sabah ve öğlen yemeği arasında, 1 tane öğlen ve akşam yemeği arasında, 1 tane akşam yemeğinden sonra ve 1 tane de yatmadan önce yapıyordum. Akşam yemeğinden sonra zor oluyorsa yapmayıp sadece yatmadan önce yiyebilirsiniz. Saatleri doğru belirledikten sonra sıkıntı kalmıyordu benim için.

Ne yiyordunuz ki onu anlamadım.

Ne yiyordunuz ki onu anlamadım.
Öğlen protein ve karbonhidrat ağırlıklı, sabah protein ağırlıklı, akşam karbonhidrat ağırlıklı besleniyordum. Cicibebe, cips gibi şeyler arada yiyiyordum. Sizin gibi ben de öğlen tavuk gibi gıdalar tüketiyordum. Öğün sayısı fazla olduğu için yiyecek ayarlamak biraz sıkıntı olabiliyordu ama nutella, badem gibi şeyler de tüketiyordum.

Yalnızca proteine yüklenmek kas yapımı için yanlış bir hamle olur. Kilo almak için karbonhidrat tüketimini artırman gerek. Sabah tükettiğin protein tozu yerine güzel bir protein+karbonhidrat shake hazırlayabilirsin. Güzel tarifler mevcut ancak benim hala daha sırf zevkine tükettiğim tarifi vereyim; yulaf + süt + fıstık ezmesi + muz [+keyfe göre avuçlama kuruyemiş(badem, fındık, vb.), bal, yabanmersini]
Kas artırımı için protein şart ancak spor esnasında vücudunda yakılmaya hazır karbonhidrat yok ise, önceki gün yaptıklarını yakarsın. Çabuk enerji konusunda hazır yakımda karbonhidrat şart. Karbonhidrat tüketimini artırmak iş görecektir. Ancak aldığını yakamazsan da yağa dönüşür ve güzel bir göbek oluşabilir. Kolay gelsin.

Yalnızca proteine yüklenmek kas yapımı için yanlış bir hamle olur. Kilo almak için karbonhidrat tüketimini artırman gerek. Sabah tükettiğin protein tozu yerine güzel bir protein+karbonhidrat shake hazırlayabilirsin. Güzel tarifler mevcut ancak benim hala daha sırf zevkine tükettiğim tarifi vereyim; yulaf + süt + fıstık ezmesi + muz [+keyfe göre avuçlama kuruyemiş(badem, fındık, vb.), bal, yabanmersini]
Kas artırımı için protein şart ancak spor esnasında vücudunda yakılmaya hazır karbonhidrat yok ise, önceki gün yaptıklarını yakarsın. Çabuk enerji konusunda hazır yakımda karbonhidrat şart. Karbonhidrat tüketimini artırmak iş görecektir. Ancak aldığını yakamazsan da yağa dönüşür ve güzel bir göbek oluşabilir. Kolay gelsin.

Ustam programım çok mu yanlış anlamadım ki.

Ustam programım çok mu yanlış anlamadım ki.
Ben beslenme uzmanı değilim net bir şey söyleyemem. Ama sanki toza fazla yüklenmiş gibisin. Ayrıca yaşın da genç. Doğal beslenmeye yönelmen daha faydalı olur diye düşünüyorum. Bir de yukarıda bazı arkadaşların dediklerinde de doğruluk payı olan yorumlar da var. Beslenme sıklığını artırman gerekir ara öğünlerle(veya çift öğün gibi). Bunu sağlıklı bir şekilde yapmak istiyorsan diyetisyene danışmalısın ayrıca.

BMR'ni hesapla antreman yaptığın için 600Cal üzerine koy 7000Cal yaklaşık 1 Kg'dir ne kadar sürede kilo almak istiyorsan ona göre düzenle. Her gün 700Cal fazla alırsan 10 günde 1 Kg almış olursun(yağ olarak).

@MriSyrlex Merak ettiğin bir şey varsa yardımcı olayım.

Geri
Yukarı