Kilo alımı için gainer alınır mı?

Alaf veriyor bu tavsiyeyi kardeş ama sen bilirsin Instagram ver form atayım istersen skinny fat olmuş muyum olmamış mıyım.
Oksijen maskesiyle uyuyan bir adamın verdiği tavsiyeyi neden 15-16 yaşındaki çocuklara öneriyorsun? senin bilgin çoktur ve daha profesyonel şekilde kütle eklemişsindir lafım yok lakin spordan çok anlamayan birine bu tavsiyeyi verirsen kendine eziyet çektirir ve hızlıca kilo alacam derken tüm kiloyu yağdan alır.

Merhaba.
16 yaşındayım 50 kiloyum bir türlü kilo alamıyorum, genetik mi bilmiyorum ama babam da zayıf birisi.
Bu yaşımda kilo almak için Gainer alınır mı?
Neler yapabilirim?
Kreatin al. Onun dışında gaiber içtim Thor olacam diye düşünme. Kalorı açığı kapatır sadece. Zaten kendi üstünde de yazar öğün yerine geçmez diye.

Alaf veriyor bu tavsiyeyi kardeş ama sen bilirsin Instagram ver form atayım istersen skinny fat olmuş muyum olmamış mıyım.
Alaf kendisinin vücudunda iğne vurulmadık yer bıraksın sonra tavsiye versin. O iğneler olmasa o da 5 kiloyu 3 ayda zor alırdı.

Bunu yap demiyorum profesyonel değilim yanlışlarım olabilir sadece kendi deneyimimi aktarıyorum.
Spora ilk başladığımda ilk 3 ay, her ay 5 kilo aldım tabii 7. ay oldu hala aynı kilodayım 3 ay boyunca sürekli kusana kadar yedim ama çikolata vs herhangi bir hazır gıda yemedim, sadece 3-4 öğün yapıyordum hepsinde yeter daha yiyemem noktasından sonra yiyordum yağlı ve aşırı şekerli-tuzlu şeyler yemedim insanların dediği gibi %0 yağ oranından %30 yağ oranına da çıkmadım aşırı az yağlandım. Fakat kilo alırken aynı zamanda antrenmanıda aşırı sert yapıyordum her hafta kaldırdığım kilo artıyordu vs.

Bunu yap demiyorum profesyonel değilim yanlışlarım olabilir sadece kendi deneyimimi aktarıyorum.
Spora ilk başladığımda ilk 3 ay, her ay 5 kilo aldım tabii 7. ay oldu hala aynı kilodayım 3 ay boyunca sürekli kusana kadar yedim ama çikolata vs herhangi bir hazır gıda yemedim, sadece 3-4 öğün yapıyordum hepsinde yeter daha yiyemem noktasından sonra yiyordum yağlı ve aşırı şekerli-tuzlu şeyler yemedim insanların dediği gibi %0 yağ oranından %30 yağ oranına da çıkmadım aşırı az yağlandım. Fakat kilo alırken aynı zamanda antrenmanıda aşırı sert yapıyordum her hafta kaldırdığım kilo artıyordu vs.
En doğrusu o zaten. Basit şeker, trans yağı ne karar zayıf olsa da bi insan almamalı. Pirinç zaten bir şeker türü ve pirincten yeterince şeker alıyorken gidip birde basit şeker, trans yağlı ürünler tüketmek çok mantıksız olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı