Kilo almak için kreatin kullanmak sağlıklı mı?

kurtcobain1

Centipat
Daha fazla  
Kilo almak için yemek yemenin yanında günde 2 kaşık(öğle yemeğinden sonra, akşam yemeğinden sonra) kreatin kullanmak istiyorum. Bir zararı olur mu? Bir de kilo almak için ne önerirsiniz? Yaklaşık 3500 kalori yiyorum her gün.

Hocam creatine kilo aldırmaz. Bilimsel makalelere dayanarak anlatayım. "Kaslarında" hızlı bir gelişim istiyorsan ilk 7 gün, günde 20 gram almalısın. Sonrasında her gün 3 gram alarak devam etmelisin. Bu şekilde vücudunun tutabileceği creatine depolarını doldurmuş olacaksın zaten. 3 gramdan fazla alsan da vücudun onu idrar yoluyla atacaktır.
Creatine üzerine şu videoyu izlemeni tavsiye ederim;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kilo alman için gainer öneriyorum faydasını çok göreceksin 65 kilodan 85 kiloya çıktığımı biliyorum 2 ay içerisinde. Ancak çok iyi bir beslenme ve disiplin istiyor tabi. Pirinç kremasını da şiddetle tavsiye ederim gainer bıraktıktan sonra canın sürekli şekerli bir şeyler isteyecek bununla kapatacaksın. Pirinç kremasını da yulaf ile karıştırarak işini görürsün. Aynı zamanda cicibebe, keçi boynuzu pekmezi ve süt karışımı yapabilirsin. Neden bu alternatiflere geçmen gerektiğini ise şöyle anlatayım Gainer uzun vadede bağırsaklarını bitirir. Bende IBS var bana çok dokunmadı 1 - 2 aylık süreçte normal insana hiç dokunacağını sanmıyorum. Yine de bir iki ay bilemedin bir kaç sene iyi görünmek için tüm hayatını heba etmeye değmez. Sağlık daha önemli. Çilek aromalıdan uzak dur. Tabi zevk meselesi ama her şeyin çikolatalısı tat açısından en güvenilirdir üzmez.

Hocam creatine kilo aldırmaz. Bilimsel makalelere dayanarak anlatayım. "kaslarında" hızlı bir gelişim istiyorsan ilk 7 gün, günde 20 gram almalısın. Sonrasında her gün 3 gram alarak devam etmelisin. Bu şekilde vücudunun tutabileceği creatine depolarını doldurmuş olacaksın zaten. 3 gramdan fazla alsan da vücudun onu idrar yoluyla atacaktır.
Creatine üzerine şu videoyu izlemeni tavsiye ederim;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kilo alman için gainer öneriyorum faydasını çok göreceksin 65 kilodan 85 kiloya çıktığımı biliyorum 2 ay içerisinde. Ancak çok iyi bir beslenme ve disiplin istiyor tabii. Pirinç kremasını da şiddetle tavsiye ederim gainer bıraktıktan sonra canın sürekli şekerli bir şeyler isteyecek bununla kapatacaksın. Pirinç kremasını da yulaf ile karıştırarak işini görürsün. Aynı zamanda cicibebe, keçi boynuzu pekmezi ve süt karışımı yapabilirsin. Neden bu alternatiflere geçmen gerektiğini ise şöyle anlatayım gainer uzun vadede bağırsaklarını bitirir. Bende ıbs var bana çok dokunmadı 1 - 2 aylık süreçte normal insana hiç dokunacağını sanmıyorum. Yine de bir iki ay bilemedin birkaç sene iyi görünmek için tüm hayatını heba etmeye değmez. Sağlık daha önemli. Çilek aromalıdan uzak dur. Tabii zevk meselesi ama her şeyin çikolatalısı tat açısından en güvenilirdir üzmez.

Hocam öncelikle teşekkür ederim cevaplarınız için. Kreatin yazmışım fakat gainer olacaktı kusura bakmayın. Spora başlamayı düşünüyorum. Sizin gibi bir kilo artışı elde etmek istiyorum. Beslenme programı yaparım ve programa uyarım. Gainer için 1,2 ay kullansam yeterli sanırım. 2 ay yetmesi için kaç gram satın almamı önerirsiniz?

Uzun vadede gainer kullanmak istemiyorum. Şu an boyuma göre zayıfım kilo alayım sonra sporla ve besin programıyla devam ettiririm. Gainer dışında yulaf, süt, muz, cicibebe ve ceviz gibi şeylerde yemek istiyorum ara öğünlerde nasıl olur? Ve dediğim gibi öğle yemeği ve akşam yemeği sonrası 1 ölçek gainer yeterli midir günde? Spora gitmeden gainer kullanabilirim değil mi?

Hocam öncelikle teşekkür ederim cevaplarınız için. Kreatin yazmışım fakat gainer olacaktı kusura bakmayın. Spora başlamayı düşünüyorum. Sizin gibi bir kilo artışı elde etmek istiyorum. Beslenme programı yaparım ve programa uyarım. Gainer için 1,2 ay kullansam yeterli sanırım. 2 ay yetmesi için kaç gram satın almamı önerirsiniz?

Uzun vadede gainer kullanmak istemiyorum. Şu an boyuma göre zayıfım kilo alayım sonra sporla ve besin programıyla devam ettiririm. Gainer dışında yulaf, süt, muz, cicibebe ve ceviz gibi şeylerde yemek istiyorum ara öğünlerde nasıl olur? Ve dediğim gibi öğle yemeği ve akşam yemeği sonrası 1 ölçek gainer yeterli midir günde? Spora gitmeden gainer kullanabilirim değil mi?
1-2 aydan fazla kullanma normalde aldığın markanın besin değerine göre arkasında kaç ölçek günde kaç kere kullanman gerektiği yazar. Ancak ben bağırsaktan çok çektiğim için günde 1 ölçek ile başlayıp 2 ölçeğe çıkarmıştım. Normalde 3 ölçek yazıyordu. Ancak bence çok da gerek yok zaten istediğim enerjiyi ve kütleyi bana vermişti. Kendi vücudunu dinle o sana ne yapman gerektiğini ne dokunur ne dokunmaz sinyalleri verir. Örneğin çok fazla gainer kullanırsan boğazın yanar ve acır zaten. Fazla şekerli şeyler bunlar toz şekeri kafana dikmek gibi bir şey.

Bir kaç marka kullandım bazısı çok kötüydü bir ölçek kullanıp kalanını isteyenlere verdim falan bana yaramadı isimlerini vermeyeceğim kimse müşteri kaybetsin istemem. En iyisi bugüne kadar kullandığım HIQ idi fiyat performans olarak 2.5kg denemelik aldım sonra 5kg alıp bitirdim ikisini de. Daha da kullanmadım, ancak 6 ay veya 1 sene sonra tekrar kütle eklemek istesem vücuda yine HIQ alırdım. Çok daha iyi markalar vesaire varmış ama çok pahalılar. Çok daha ucuz markalar da var aşırı kötüler boşa alırsın içemezsin tadı da değil problem vücuda iyi gelmiyor. HIQ için kefilim şiddetli bağırsak problemi çeken biriyim minimum sıkıntıyı bunda yaşadım. Hatta iyi bile geldi diyebilirim vücut kendine gelince.

Şunu da belirteyim çoğu gainer creatin içeriyor artık. Ekstra para vermene gerek yok gainer kullanırken.

Spora gitmeden ben olsam kullanmazdım. Zaten sağlıklı bir kilo alma yöntemi değil hiç alamıyorsan baş vuracağın bir yöntem. O yüzden hareket şart bu tarz ürünler kullanırken.

1-2 aydan fazla kullanma normalde aldığın markanın besin değerine göre arkasında kaç ölçek günde kaç kere kullanman gerektiği yazar. Ancak ben bağırsaktan çok çektiğim için günde 1 ölçek ile başlayıp 2 ölçeğe çıkarmıştım. Normalde 3 ölçek yazıyordu. Ancak bence çok da gerek yok zaten istediğim enerjiyi ve kütleyi bana vermişti. Kendi vücudunu dinle o sana ne yapman gerektiğini ne dokunur ne dokunmaz sinyalleri verir. Örneğin çok fazla gainer kullanırsan boğazın yanar ve acır zaten. Fazla şekerli şeyler bunlar toz şekeri kafana dikmek gibi bir şey.

Birkaç marka kullandım bazısı çok kötüydü bir ölçek kullanıp kalanını isteyenlere verdim falan bana yaramadı isimlerini vermeyeceğim kimse müşteri kaybetsin istemem. En iyisi bugüne kadar kullandığım HIQ idi fiyat performans olarak 2.5kg denemelik aldım sonra 5kg alıp bitirdim ikisini de. Daha da kullanmadım, ancak 6 ay veya 1 sene sonra tekrar kütle eklemek istesem vücuda yine HIQ alırdım. Çok daha iyi markalar vesaire varmış ama çok pahalılar. Çok daha ucuz markalar da var aşırı kötüler boşa alırsın içemezsin tadı da değil problem vücuda iyi gelmiyor. HIQ için kefilim şiddetli bağırsak problemi çeken biriyim minimum sıkıntıyı bunda yaşadım. Hatta iyi bile geldi diyebilirim vücut kendine gelince.

Şunu da belirteyim çoğu gainer creatin içeriyor artık. Ekstra para vermene gerek yok gainer kullanırken.

Spora gitmeden ben olsam kullanmazdım. Zaten sağlıklı bir kilo alma yöntemi değil hiç alamıyorsan baş vuracağın bir yöntem. O yüzden hareket şart bu tarz ürünler kullanırken.

Bilgiler için çok teşekkür ediyorum hocam. Birdaha ki ay maaşı aldığımda spora başlayacağım, gaineri de o zaman alırım o halde. HIQ gainer için link atar mısınız nereden güvenilir olarak alabilirim bilmiyorum. Bir de gainer kullandığım da yağ almış oluyorum değil mi? Normal olarak sağlıksız kilo alımı oluyor. Ben 3500 kalori yiyorum ve genel olarak önüme ne gelirse yiyorumz yemek seçmiyorum. Bir 10 kilo alsam o boy-kilo açığını kapatırım. Sindirim için doktora gitmiştim metabolizmamın normale göre daha hızlı olduğunu söyledi bağırsaktan yana bir problemim yok ama tetiklemesin sonra bir şeyleri?

Karbonhidrat almış oluyorsun. Karbonhidratların gereğinden fazla kullanımı da kilo yapar. Yani yağ alırsın. Kilo vermek için de Karbonhidratı düşük tutmak da yağ kaybettirmez mesela karbonhidratı tamamen kesmen gerek ki yağ yakasın. Ama burada amaç kütle kazanmak yani kilo almak olduğundan karbonhidrat sınırlarını aşman gerekiyor. 3500 aldığın kalori sadece karbonhidrat değildir. Kalori almanın 3 yolu var karbonhidrat sadece bir tanesi. Başlıca enerji kaynağıdır aynı zamanda. Herhangi bir şeyi tetikleyeceğini sanmıyorum kronik bir hastalığın yok ise maksimum daha hızlı çalışır o da bıraktığın vakit bağırsak floranı düzenleyecek şeyler yer düzeltirsin. İçeriğe bak bir sürü sindirim kolaylaştırıcı vitamin vesaire de katmışlar içine zaten.

Kendi sitelerinde satıyorlar link atıyorum 3 ve 5 kg var arada bir stok bitiyor 1 ay beklemiştim gelmesini şu an var ama:

Karbonhidrat almış oluyorsun. Karbonhidratların gereğinden fazla kullanımı da kilo yapar. Yani yağ alırsın. Kilo vermek için de Karbonhidratı düşük tutmak da yağ kaybettirmez mesela karbonhidratı tamamen kesmen gerek ki yağ yakasın. Ama burada amaç kütle kazanmak yani kilo almak olduğundan karbonhidrat sınırlarını aşman gerekiyor. 3500 aldığın kalori sadece karbonhidrat değildir. Kalori almanın 3 yolu var karbonhidrat sadece bir tanesi. Başlıca enerji kaynağıdır aynı zamanda. Herhangi bir şeyi tetikleyeceğini sanmıyorum kronik bir hastalığın yok ise maksimum daha hızlı çalışır o da bıraktığın vakit bağırsak floranı düzenleyecek şeyler yer düzeltirsin. İçeriğe bak bir sürü sindirim kolaylaştırıcı vitamin vesaire de katmışlar içine zaten.

Kendi sitelerinde satıyorlar link atıyorum 3 ve 5 kg var arada bir stok bitiyor 1 ay beklemiştim gelmesini şu an var ama:

Çok teşekkür ediyorum.

Geri
Yukarı