Sağlıklı Şekilde Kilo Almak

Düzenli olarak yürüyen, iş güç ile uğraşan, kendi çapında egzersiz yapan ve bunun yanında protein ve yararlı karbonhidrat ağırlıklı beslenen insan da kas kütlesini arttırabilir. Bu oran özellikle de erkeklerde daha yüksektir. Çünkü erkeklerin kas kütlesi daha fazladır.

Hormonal dengesi düzgün olan her insan, düzenli beslenme ile ideal kilosuna ulaşabilir. Kaslarını belirginleştirmek, daha fazla hacimlenmek ve zinde kalabilmek isteyen insanlar ise spora yönelirler. Dolayısıyla verimli kilo alabilmek için, fitness ve vücut geliştirme yönünden bir "zorundalık" söz konusu değildir. Kaldı ki tek spor da fitness ve vücut geliştirme değildir (vücut geliştirme antrenörü olarak söylüyorum).
Arttırabilir, arttıramaz demedim zaten. 5 sene düzenli olarak fitness/vücut geliştirme yapan, düzenli beslenip, düzenli uyuyan birisiyle, 5 sene sadece düzenli beslenip, düzenli uyuyan 2 insanı karşılaştırın, sonra tartışalım.

Antrenörlüğünüze laf etmedim, büyük resme bakmıyorsunuz sadece.

Arttırabilir, arttıramaz demedim zaten. 5 sene düzenli olarak fitness/vücut geliştirme yapan, düzenli beslenip, düzenli uyuyan birisiyle, 5 sene sadece düzenli beslenip, düzenli uyuyan 2 insanı karşılaştırın, sonra tartışalım.

Antrenörlüğünüze laf etmedim, büyük resme bakmıyorsunuz sadece.

Konuyu açan arkadaş fazla hacimli gözükmek, kaslarımı görünür kılmak istiyorum diye bir yazı yazarak açmamış konuyu. Sağlıklı bir şekilde kilo almayı sormuş. Sağlıklı gıdalarla yağ, göbek yapmazsın merak etme. Gün içerisinde kaç tane kas bölgesi çalışıyor, gel bunu tartışalım istersen.

Kaldı ki konuyu açan arkadaş 5 sene düzenli olarak spor yapan birisiyle aynı görüntüye sahip olmak istediğini de belirtmemiş. Bunları sen üretiyorsun.

Konuyu açan arkadaş fazla hacimli gözükmek, kaslarımı görünür kılmak istiyorum diye bir yazı yazarak açmamış konuyu. Sağlıklı bir şekilde kilo almayı sormuş. Sağlıklı gıdalarla yağ, göbek yapmazsın merak etme. Gün içerisinde kaç tane kas bölgesi çalışıyor, gel bunu tartışalım istersen.

Kaldı ki konuyu açan arkadaş 5 sene düzenli olarak spor yapan birisiyle aynı görüntüye sahip olmak istediğini de belirtmemiş. Bunları sen üretiyorsun.
Özür dilerim, antrenör olduğunuz için, sadece kendinizi haklı çıkarmaya çalışıyorsunuz. Hayatım boyunca bir sürü spor dalı ile ilgilendim. Benim bir şey ürettiğim falan yok, olması gerekeni söylüyorum. “Nasıl hacimli olunur?” adlı sorunun cevabını da vermedim ben. Sizin verdiğiniz örnek beslenme şekli ile fitness yapan biri ile sadece sizin verdiğiniz örnek beslenme şekli ile yaşayan diğer bir kişinin vücutları aynı oranda gelişmez. Sadece 1 sene bile düzenli olarak fitness yapan birisi bile vücudunun gelişimini fark eder. Siz sadece düzgün beslenme ile kas kazanımını yüksek miktarda arttırabileceğinizi iddia ediyorsanız sadece gülüyorum size. Ben 2 türü de yıllardır deniyorum, tecrübem olmasa cevap vermeye tenezzül bile etmem.

Özür dilerim, antrenör olduğunuz için, sadece kendinizi haklı çıkarmaya çalışıyorsunuz. Hayatım boyunca bir sürü spor dalı ile ilgilendim. Benim bir şey ürettiğim falan yok, olması gerekeni söylüyorum. “Nasıl hacimli olunur?” adlı sorunun cevabını da vermedim ben. Sizin verdiğiniz örnek beslenme şekli ile fitness yapan biri ile sadece sizin verdiğiniz örnek beslenme şekli ile yaşayan diğer bir kişinin vücutları aynı oranda gelişmez. Sadece 1 sene bile düzenli olarak fitness yapan birisi bile vücudunun gelişimini fark eder. Siz sadece düzgün beslenme ile kas kazanımını yüksek miktarda arttırabileceğinizi iddia ediyorsanız sadece gülüyorum size. Ben 2 türü de yıllardır deniyorum, tecrübem olmasa cevap vermeye tenezzül bile etmem.

Kardeş, birincisi bu konuda kimse normal aktivite ile fitness yapan birinin vücut farkını konuşmadı. Bunu, konuya birden gelerek sen yaptın.

İkincisi antrenmansız bir şekilde, "yüksek" miktarda kas kazanımı olur diye bir cümlem olmadı. "Kas kütlelerini arttırabilirler." dedim. Kas kütlesinin artması ile yüksek hacime ulaşmak farklı şeyler.

Üçüncüsü ise, sağlıklı gıdaların su ve yağa dönüşeceği gibi mantığı ve dayanağı olmayan bir yanlış bilgiyi ortaya atıyorsun. Yağa dönüşen şey kalori fazlasıdır ve kimi insanın vücudu, metabolizması hızlı çalıştığından dolayı antrenman yapmadığı halde bile yağ tutmaz. Konuyu açan arkadaşın da metabolizmasının ya da tiroidlerinin hızlı çalıştığı aşağı yukarı belli gibi. Bu sebeple, böyle bir hastalık durumu olan birey antrenman yapmasa bile istese da yağ tutmaz.

Kısacası durduk yere tartışma çıkarıyorsun.

beyler benimde boyum 1.80 55kg yaşım 19 nasıl kilo alıcam yiyesim cok yok ölmemek için yiyorum gibi bişey
Vücut kitle indeksine göre minimum 60 kg olmalısınız. Biz anca burada beslenme hakkında birkaç şey söyleyebiliriz. Ve metabolizmanıza göre de değişebilir. Bir diyetisyenle konuşmak daha iyi olacaktır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı