Kilo almak için yapılması gerekenler neler?

Spor yap kilo alırsın demek çok kolay olsa da dünyadaki diğer insanlar gibi uzaktan teşhis koyma yeteneğiniz olmadığını varsayıyorum; belki kilo almasına engel olan bilmediği bir sağlık sorunu olabileceğini de düşünememişsinizdir diye tahmin ediyorum. O yüzden bir profesyonele görünmesini tavsiye ettim ve ediyorum.
Yav ne sağlık sorunu Allah aşkına kilo alacak olan eleman zaten sağlik sorunu olsa diyetisyene gider, kendini ona göre eğitir. Kilo almasına engel bir şey olduğu kesin bile değilken neden gidip vûcut geliştirmenin vsinden anlamayan birine milyarlarca para baysın. Kilo almak için bile ne yapacağını bilemeyip, öğrenmek için çaba sarf etmeyip birisine paralar bayarsan bir cacık olmaz senden. Denesin kilo almayı, olmazsa, disiplinle ilerleyip adam gibi yaparsa yine olmazsa gider. Daha işin başından böyle boş şeylere para dökerseniz, işiniz daha çoook sizin.
Tavsiyem arkadaşa, gitsin bir spor salonuna. 1 ay boyunca denesin. Ama iyi yesin, temiz kütle koymak için uğraşmasın. Yağli da olss kilo alsın, şuan çok zayıf durumda. Önemli olan disiplin, gerisi bomboş. Bol şans.

İnsanları dinleme. Bunun yerine bir profesyonelden yardım al. Sağlığını kaybedebilirsin kendi kafana göre iş yaparsan.
:D Nasıl kaybedebilir mesela spor yapıp karbonhidrat yerse hocam.

Geri
Yukarı