Kilo almak için ne yenmeli?

prof_efe

Decapat
Merhaba, ben Efe. 13 yaşımdayım, 177 boyunda ve 59 kiloyum. Kilo almak istiyorum çünkü çubuk gibi duruyorum. Hesapladığımda günlük kalori ihtiyacı 2889.895 kcal, protein ihtiyacı 103.84 gram, karbonhidrat ihtiyacı 501.81374999999997 gram ve yağ ihtiyacı 51.92 gram çıktı. Ben bu değerleri doldurmak için gün içinde ne yemeliyim?

Protein ve kalori ihtiyacı ideal. Tavuk pilav kombini öneririm herkes gibi. Hem bütçe dostu hem ihtiyacınız olan her şeyi alırsınız. Spor yapmadan karbonhidrata abanırsanız yağlanırsınız. O yüzden spor yapacağınız zaman fazla carb alın. Yağlı beslenmeye çalışmayın, dozunda sağlıklı yağ alın.

Protein ve kalori ihtiyacı ideal. Tavuk pilav kombini öneririm herkes gibi. Hem bütçe dostu hem ihtiyacınız olan her şeyi alırsınız. Spor yapmadan karbonhidrata abanırsanız yağlanırsınız. O yüzden spor yapacağınız zaman fazla carb alın. Yağlı beslenmeye çalışmayın, dozunda sağlıklı yağ alın.
Spor yapıyorum.

Kahvaltı;

2 yumurta, kibrit kadar peynir, 2 dilim ekmek, 4 zeytin, bi miktar tahin-pekmez karışımı, domates hıyar dilediğince, 1 kupa 2 şekerli filtre kahve.

Öğle yemeği,

150 gram tavuk, balık veya kırmızı et,
1 tabak pirinç veya bulgur pilavı, efor sarf edeceksen makarna,
Salata,
1 kelle meyve (elma, armut portakal vs..).

Akşam yemeği,

Mercimek, kelle paça, işkembe veya tavuk suyu çorba.

150 gram et,

Salata.

Uyuyana kadar meyve sebze dilediğince yiyebilirsin.

Abur cubur ve koladan uzak dur.

Ergenlik çağına girmişsin. Kemiklerin hızla gelişiyor ama kas kütlen yetişemiyor.

Fazla kafana takma yaşın ilerledikçe vücudun oturur.

En az bir spor dalıyla ilgilenmeni tavsiye ederim.

Kahvaltı;

2 yumurta, kibrit kadar peynir, 2 dilim ekmek, 4 zeytin, bir miktar tahin-pekmez karışımı, domates hıyar dilediğince, 1 kupa 2 şekerli filtre kahve.

Öğle yemeği,

150 gram tavuk, balık veya kırmızı et,
1 tabak pirinç veya bulgur pilavı, efor sarf edeceksen makarna,
Salata,
1 kelle meyve (elma, armut portakal vs.).

Akşam yemeği,

Mercimek, kelle paça, işkembe veya tavuk suyu çorba.

150 gram et,

Salata.

Uyuyana kadar meyve sebze dilediğince yiyebilirsin.

Abur cubur ve koladan uzak dur.

Ergenlik çağına girmişsin. Kemiklerin hızla gelişiyor ama kas kütlen yetişemiyor.

Fazla kafana takma yaşın ilerledikçe vücudun oturur.

En az bir spor dalıyla ilgilenmeni tavsiye ederim.

Hocam neden kibrit kadar peynir. Ben bayağı yiyorum normalde.

Yeni konular

Geri
Yukarı