Kilo Almak veya Kas Yapmak Dövmenin Şeklini Bozar mı?

MysticVezonTR

Kilopat
Arkadaşlar dövme yaptırmak istiyorum bilek kısmıma fakat çok zayıf bir insanım ve birkaç hafta sonra Fitness'a başlıyorum. Bu yüzden hem kilo hem de kas oluşacak yani bu yaptırdığım dövmenin genişleyip bozulmasını veya soluklaşmasına neden olur mu? Herkese iyi günler dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilek kısmını seçmeniz güzel olmuş. Forearm (ön kol) bölgesine yakın yaptıracaksanız dövmeyi o bölge geliştikten sonra dövmenin görüntüsü biraz bozulabilir. Bölge genişler ise doğal olarak birbirine yakın olan deri uzaklaşmış olacak bu yüzden de dövme dağınık hale gelebilir. Soluklaşma konusunda ne olur bilmiyorum.

Bilek üzerine yapılan bir dövmenin kilo almakla deforme olacağını sanmıyorum. Tabii alacağınız kilo yağ olursa deri şekli bozulur. Kas kütlesi artarsa bilek bölgesi daha düz bir zemin gibi olacağından sorun olmaz.

Salonda illa ki dövme yaptırmış birileri vardır, onlara da sorun bi' isterseniz. Ya da istediğiniz vücut yapısına ulaştıktan sonra dövmeyi yaptırın.

Seçim sizin Miss Swift. :)

Bilek kısmını seçmeniz güzel olmuş. Forearm (ön kol) bölgesine yakın yaptıracaksanız dövmeyi o bölge geliştikten sonra dövmenin görüntüsü biraz bozulabilir. Bölge genişler ise doğal olarak birbirine yakın olan deri uzaklaşmış olacak bu yüzden de dövme dağınık hale gelebilir. Soluklaşma konusunda ne olur bilmiyorum.

Bilek üzerine yapılan bir dövmenin kilo almakla deforme olacağını sanmıyorum. Tabii alacağınız kilo yağ olursa deri şekli bozulur. Kas kütlesi artarsa bilek bölgesi daha düz bir zemin gibi olacağından sorun olmaz.

Salonda illa ki dövme yaptırmış birileri vardır, onlara da sorun bi' isterseniz. Ya da istediğiniz vücut yapısına ulaştıktan sonra dövmeyi yaptırın.

Seçim sizin Miss Swift. :)
Öncelikle çok teşekkürler. [emoji846] Ben dediğiniz gibi salondaki kişilere de sorarım ama dövme için biraz daha bekleyeceğim sanırsam, yaptırdığım ilk dövme kötü olsun istemem. Bu arada bilek kısmının direkt iç kısmına veya hafif yan tarafına yaptırmayı düşünüyorum. Ne kadar acır orası ve benim damarlarım orada bayağı belirgin bu sorun yaratır mı?

Acısı ne seviyede olur bilemiyorum. Bir hemşire kadar eli hafif birisi var mıdır ki bu dövme konusunda? :D Şu videoda da bilek kısmına dövme yaptırıyor bir kız. Fazla acı çekmiyor gibi ama kadınlar daha dayanıklıdır acıya karşı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Damarların belirgin olması biraz daha hoş durur bence. İnsanlar damarları belirginleşsin diye deli gibi ağırlık kaldırıyor. Hem birçok sporcu dövmeli ve kaslı, onların fotoğraflarında yahut videolarında hiç de kötü durmuyor.

Bu söylediğim garip olacak biraz ama; kaslı ve dövmeli erkek fotoğraflarına bakabilirsiniz.

Çok fark etmiyor, sadece arada çatlaklar oluşturuyor. Yaptırdığınız kişiye durumu söylüyorsunuz belirli bir ücret mukabilinde üstünden geçiyor mis gibi oluyor. Bu ara yazın dövme yaptırmayın derim, bakımı ve koruması daha zor oluyor.

Dövmesi olan biri olarak söyleyeyim:) El ve ayak bilek kısımları, tarak kemiklerinin olduğu kısımlar, parmaklar (özellikle iç kısımları) yani özellikle derinin inceldiği ve kemiğe yakın olan yerler en çok acıyan yerlerdir.
Dövmeniz kilo alıp-vermeniz dışında güneş ışığı, kremi, deniz suyu gibi ve zaman faktörü ile soluklaşmaya başlar. Yaptırdığınız yerin kalitesine göre siyahlığı açılabilir veya hapishane dövmeleri gibi yeşile çalan bir renge dönebilir:)
Kas yaparsanız veya kilo alırsanız dövmeniz dağılmaz sadece gerilen deriden dolayı renk açılması başlar. Tazeletmeye giderek bile düzeltebilirsiniz bunu.
Çok canı yanan birisi iseniz çoğu dövmecide lokal uyuşturan sprey veya ampuller oluyor onları kullanabilirsiniz:)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı