Kilo nasıl alınır?

ANORM4L

Hectopat
Arkadaşlar 18 yaşıma girmeme 3 ay var, 1.82 boyunda 60 kg birisiyim. Bu kilo gerçekten boyuma göre çok az ve ben bir erkeğim, artık zayıf olmaktan bıktım. Çok zayıf ve güçsüz olmamın da etkisi var, 4 kere omuzum çıktı, sağlıklı veya sağlıksız hap vitamin protein tozu cart curt ne işe yarıyorsa kullanmak istiyorum, önerilerinizi bekliyorum.
Not: Onu yiyin bunu yiyin demeyin, iştahım olmadığı için bu haldeyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kimi insan yediğini daha çabuk yakıyor, bu sebepten ötürü de kilo almayanlar var.

Bu konuda uzman bir hekim ile görüşün, gerekli tahlilleri yaptıktan sonra size iştah açıcı bir ilaç verebilir belki. Kilo almanıza uygun bir diyet programı da hazırlayacaktır.

Erkek vücudunun belirli bir kalıba oturması 30 yaşına kadar sürebiliyor bazen. Ailedeki diğer kişiler de sizinle aynı tip vücutta ise kilo almak için yaşlanmanız gerekebilir.

Gerçekten de kilo almak, kilo vermekten daha zor bir şey.

Ben de senin kilolarındayım inan bana benim yaşımdaki birisinin yiyeceği yemeğin rahat 2 katını yiyorum ama zerre kilo alamıyorum. Bünye ile alakalı bu. Yemeği yavaş yavaş, sindire sindire yemelisin.

Ben 15 yaşındayım ve boyum 165 civarında ve kilom 42-43. Kilo alıyım derken doktor söylemeden ilaç vb. kullanma. 2 kilo için sağlığını bozmaya değmez.

Bak kardeşim. Önce hastaneye, Endokrinoloji’ye gidiyorsun ve gerekli tetkileri yapıyorsun. Eğer hormonal bir dengesizliğin varsa zaten müdahale ederler. Gitmeden önce sana birkaç tavsiyede bulunayım. Kilo almak, yediğin besinlerden maksimum faydayı sağlamakla olur -tabi hormonal bir sorun olmadığını varsayarak- bunu da bağırsaklarını yeterince Probiyotik canlılarla doldurmakla sağlarsın. Mutlaka her gün yoğurt veya kefir tüketmeye çalış.

Sakın doktor ilaç vermedikçe sağdan soldan duyup kilo alacağım derken sağlığından olma. Aynı durum benim için geçerli yani bende zayıfım. Daha yeni yeni kilo almaktayım. Diyetisyene başvurabilirsin. Ayrıca ne işe yarıyorsa kullanmak istediğini belirtmişsin. Sakın o hataya düşme tavsiyem doktora gidin ya da diyetisyene. İyi forumlar.

Çok yemekten öte ne yediğine dikkat etmekle oluyor bu iş. Kilo vermek isteyenler de az yemekten öte ne yediğine dikkat ederek bunu başarabilir. Ben de 180 boy 61-62KG bir vücuda sahibim.
Spor ile birlikte Gainer takviyesi aldığımda 65'li kilolara geldiğim oluyor ve kas kütlesi sayesinde hoş bir görüntüye kavuşuyor ancak spor ve takviyeyi bıraktığımın 3. haftasında tekrar 60'lı kilolara düşüyorum, kas yıkımı öyle hızlı gerçekleşiyor ki gözümün önünde yok oluyor kas kütleleri :)

Metabolizman bu şekilde devam ettiği sürece kalıcı kilo almanın tek yolu; kalıcı olarak yediğine dikkat etmekten geçiyor. Ve ne yazık ki hiç de klavyeden yazıldığı kadar kolay bir iş değil yemek yemek.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı