Kilo verince göğüs boyutu değişir mi?

bear.psd

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selamlar herkese. Ben yaşıma göre cidden kilolu olan birisiyim. Vücut kitle endeksim de 35.5'di hatta. Yaşım 16 ve 10. sınıf başında 110 kilo civarıydım. Boyum 1.84 ve 1 ay önce 116 kiloydum. Annemin isteği üzerine diyetisyene gittik ve cidden iyi ki gitmişiz, 1 ayda 8.5 kilo verdim sadece programi uygulayarak. Bu ay spora da başlayacağim, benim için kilo vermek çok kolay çünkü irademe sahip olabiliyorum ancak aklımda bir soru var. Hedefim 85 kilo civarına düşmek, şu an göğüslerim normal boyuta göre büyük, kız göğsü gibi diyorlar. Kilo verdikçe sporla beraber bunların boyutu düzelir mi (bazı forumlarda hastalık olduğunu söylüyorladı) ve deri sarkması olur mu? Şimdiden teşekkürler.

Deri sarkabilir ancak takmayın, disiplin ile vücudunuzu geliştirerek toplarsanız çok aza indirgenecektir. Jinekomasti tetikleyici şeylerden kaçınır ve düzenli beslenerek spor yaparsanız; göğsünüz toplu ve sıkı duracaktır.

Ekleme: Kendim yıllar önce 18 yaşında 96 kilodan 4 ayda 67 kiloya düştüm. Çok uzun süredir öyle böyle spor yapıyorum, hobi gibi bir şey benim için. Şu an 74'üm mesela ve definasyona girdim, hedefim 66Kg'e kadar sıkılaşmak (kas kütlesinden hiç kaybetmemeye çalışarak). NOT: Boy 1.70

Anlattığın tarzda arkadaşım vardı, 98 kilodan 75 kiloya düştü spor ve diyet ile, göğüsleri senin bahsettiğin gibi dalga konusu olabiliyordu ancak göğüste hiçbir sorun olmadı sporla beraber ancak bel ve göbek kısmı sarkma olacaktır.

Ağırlık çalışırsan sarkma durumu en aza iner ağırlık çalışmalarını aksatma.
Ben de 108 Kilodan 80'e düştüm hiç bir sarkma eğrilme bükülme çatlama morarma falan yok vücudumda. 🙃

Selamlar herkese. Ben yaşıma göre cidden kilolu olan birisiyim. Vücut kitle endeksim de 35.5'di hatta. Yaşım 16 ve 10. sınıf başında 110 kilo civarıydım. Boyum 1.84 ve 1 ay önce 116 kiloydum. Annemin isteği üzerine diyetisyene gittik ve cidden iyi ki gitmişiz, 1 ayda 8.5 kilo verdim sadece programi uygulayarak. Bu ay spora da başlayacağim, benim için kilo vermek çok kolay çünkü irademe sahip olabiliyorum ancak aklımda bir soru var. Hedefim 85 kilo civarına düşmek, şu an göğüslerim normal boyuta göre büyük, kız göğsü gibi diyorlar. Kilo verdikçe sporla beraber bunların boyutu düzelir mi (bazı forumlarda hastalık olduğunu söylüyorladı) ve deri sarkması olur mu? Şimdiden teşekkürler.
Göğüs bölgeniz de sanırsam fazla yağlanma var.
Spor'a başladığınız zaman ilk işiniz diyetisyenden vücut yağ oranınızı ölçtürmek olsun; hatta bazı salonlar bu yağ oranını istiyor sizden.

Kilo kaybı olduğu zaman, vücut yağ yakacağı için güç veya kas kaybı da meydana gelecektir. Fakat bu açığı spor yaparak en aza indirebilirsiniz.

Sporun kilo verme, yağ yakma ve vücut geliştirme gibi faydaları mevcut ama düzenli devam etmeniz gerekmektedir.

Core(karın kası) bölgesi çalışmak, bel bölgesinde ki yağı yakmanıza az da olsa yardımcı olabilir.

Ben 105 kilodan 75 kiloya düştüm günde 1 saat falan spor yaparsan sarkıntı çatlama vs gibib şeyler olmadı bu kilodayken evde spor yap bence interntte erkeklerde göğüs eritmek için özel hareketler var onlara bak.

Kız göğsü gibi diyorlarsa jinekomastin vardır muhtemelen. Endokrinoloji bölümüne gitmeni öneririm, kiloyla alakası olmayabilir o göğüslerin.

Zamanında bende aynı senin gibi dertten müzdariptim. Lise 2 ye kadar ne bulsam yedim şiştim 100 kg görünce bir depresyona girmiştim yani çünkü gerçekten kötü görünüyordum göğüs kalça vesayre kadın vücudu gibiydi. Bir gazla spora başladım sadece kardiyo yapıyordum ilk ay 6 kg verdim zamanla 82 kilogramı gördüm şuandada 84 kilogram ağırlığındayım. Ancak şunu belirtmek isterim ben kilo verdim kalıp olarak gerçekten küçüldüm ama vücut şeklim hala aynıydı. Giysileri giyince zayıf fit görünüyorum ama çıkardığımda görünüş yine aynı. Sanırım ağırlık çalışmakta gerekiyormuş benim gittiğim salondakilere antrenör demeye şahit ister hiç yol gösteren yoktu bende kafama direkt zayıflamak olarak fikir koyduğumdan sürekli koşu bandı, bisiklet mekik vs gibi şeyler yapıyordum. O yüzden hala vücudum aynı :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı