Kilo verirken deri sarkmasını önleme

Yapman gereken şey ağırlık antrenmanları ve protein ağırlıklı beslenmek. Tavuk, balık, dana eti, yumurta gibi. Et yiyerek kilo mu verilir deme çünkü proteinin sindirimi uzun sürer ve sizi gün boyunca tok tutar. Ayrıca protein kas yapımında kullanılıyor, yani kas kaybetmeden kilo verirseniz fit ve sağlıklı vücut elde etmiş olursunuz. Diğer türlü 80 yaşındaki yaşlılar gibi oluyorsunuz.

@asdddxaw Hangi bölüme açtığının önemi yok. Yani bilmeyen adam için yok. :D Her türlü sallamaya devam ederler.

Şimdi öncelikli olarak azmini takdir ediyorum, umarım hedeflerine ulaşacaksın. Sorularına gelecek olursak, belli bir kiloya ulaştıktan sonra kilo vermek durumunda vücutta kesinlikle deri sarkmaları meydana gelir. Obeziteye dönmüş bir vücuttan %100 oranında sarkıntısız bir kilo verme durumu olası değildir, bu dediğim şeyin aynısını ülkemizin bu sektörde önde gelen insanlardan duymak mümkündür, bloglarında paylaşıyorlar. Bunun yanı sıra şöyle bir şey var ki, gün içerisinde aldığımız kalori, yaktığımız kalori, antrenman süremiz, aldığımız sıvı miktarına bağlı olarak 2 kg'a kadar değişim yaşarız. O yüzden antrenman başında tartınız ve antrenman sonucundaki tartınız aynı çıkmayabilir. Çok hızlı kilo vermeye odaklanmak sana yanlış seçimler yaptırabilir. Bir anda yemek yemeyi kesmek ve tek öğünlü beslenmek gibi hatalar, büyük sonuçlara sebebiyet verebilir. Öğünler en az 2, en fazla 8 en ideal 3 olarak ayarlanmalı ve TDEE hesaplanması yapılmadan kesinlikle kafanıza göre kalori alımı gerçekleştirilmemelidir.

Kaldı ki boyunuz, kilonuz, yağ oranınız baz alınarak hesaplanan TDEE (Total Daily Energy Expenditure) size gün içerisinde almanız gereken kalori miktarını açıklar, bu kalori miktarı vücudu enerjisiz bırakmamak ve dinç tutmak için çok önemlidir. Çünkü enerjisi olmayan bir vücut size bir şey kazandırmayacağı gibi kayıplara da sebebiyet verir. Bu yüzden kalori hesabı yapmak ve bilinçli olarak kalori açığı oluşturmak size en iyi sonucu verecektir.

Bu süre dahilinde ise; kafein, yeşil çay, tavsiyemdir, yeşil çay günde 3 defa, kafein ise fazla abartılmadan 1-2 bardak içilebilir.

Ancak kilo vermek, kas yapmak, yağ yakmak, kilo almak, tüm hedeflerin temelinde uyku ve beslenme birinci sıradadır. Yapılan antrenmandan sonra hasar gören kasları doğru beslemez ve dinlendirmezseniz alacağınız sonuçlar pek de iç açıcı olmayacağı gibi motivasyonunuzu düşürebilir.

Her 1 kilo 7400 kalori demektir. Bir insanın günlük ortalama ihtiyacı 2000 kaloridir. Sen hadi diyelim mezar diyeti yapıyorsun ve günde 500 kalori alıyorsun ki bu imkansıza yakın bir şeydir. 1 Haftada -10500 kalori yani 1.3 kilo felan yapıyor. Hadi spor ekledin diyelim ki zaten o kadar düşük kalori alıp spor yapmaya enerji bulan da ne bileyim. 16000 yapar yani 2 kilo o da maximum. Nasıl 5 kilo veriyorsun çözemiyorum. Büyük ihtimal su attın vücuttan.

Her 1 kilo 7400 kalori demektir. Bir insanın günlük ortalama ihtiyacı 2000 kaloridir. Sen hadi diyelim mezar diyeti yapıyorsun ve günde 500 kalori alıyorsun ki bu imkansıza yakın bir şeydir. 1 Haftada -10500 kalori yani 1.3 kilo felan yapıyor. Hadi spor ekledin diyelim ki zaten o kadar düşük kalori alıp spor yapmaya enerji bulan da ne bileyim. 16000 yapar yani 2 kilo o da maximum. Nasıl 5 kilo veriyorsun çözemiyorum. Büyük ihtimal su attın vücuttan.
Bugün tekrar tartınacağım belki tartı bozuktur diye iki yerden bakacağım. Ama yeni bir şey değil bu üstte de söyledim ameliyat olmuştum iştahım kesildi o zaman da 1 haftada 5 kilo verdim. Yazın tam böyle iştahım kesilmese de hem işte çalıştım hem de yemeği azalttım yine aynısı oldu, tabi sonradan geri aldım kiloları.

Bugün tekrar tartınacağım belki tartı bozuktur diye iki yerden bakacağım. Ama yeni bir şey değil bu üstte de söyledim ameliyat olmuştum iştahım kesildi o zaman da 1 haftada 5 kilo verdim. Yazın tam böyle iştahım kesilmese de hem işte çalıştım hem de yemeği azalttım yine aynısı oldu, tabi sonradan geri aldım kiloları.
O iştah sorunu bende var ve çözemiyorum bir türlü her şeyi yiyesim var.

O iştah sorunu bende var ve çözemiyorum bir türlü her şeyi yiyesim var.
Düşük glisemik indeks beslen, ben bir oturuşta 10000 Kalori alabilen bir insandım. 2-3 Haftadır diyetteyim. Definisyona girdim düşük glisemik indeks besleniyorum Şimdi 1500 Kaloriyi zar zor alıyorum. 😁 😁

(1 Öğünde 1500 Kaloriyi)

O bir haftada verdiğin 5 kilonun tamamı yağ değil. Büyük bir kısmı sudur. Daha yüksek kilolarda daha hızlı kilo verilir, bu bir gerçektir. Kaslarını düzenli geliştirsen, düzenli kilo versen bile minimal de olsa sarkmaların kalacak.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı