Kilo vermek için tavsiyeler

berkanrekt

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar önceden ayda 10KG verebiliyordum. Çok fazla kilom olduğundan dolayı, pandemi öncesinde 25-30 arası kilo vermiştim. Pandemide 50 kilograma yakın kilo aldım. Şimdi tekrar eski yaptığım hardcore diyetime dönmeye karar verdim. Ayda 8-10 arası kilo verirsem 6-7 ayda tam fit olabiliyorum. 197 boyum var 160 kiloyum. Pandemi öncesinde 120 kilo iken gayet fit gözüküyordum ufak göbek vardı sadece. Ufak da olsa yapmamı istediğiniz tavsiyeler var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yemeyin. Başımıza ne geliyorsa pisboğazlıktan geliyor. Aklınıza her geldiğinde su için. Onun dışında cardio egzersizlerine bakabilirsiniz, yapabildiğiniz kadar hareket edin.

Herkesin sistemi farklıdır ama ben kilo vermek için en önemli şeyin su içmek olduğunu düşünüyorum az yiyin ama her aklına geldiğinizde su için telefonlara kurulan programlar var su içmek ile alakalı onları kullanabilirsiniz. Son olarak her gün yürüyün hareket etmek kilo vermenin yarısıdır.

Arkadaşlar önceden ayda 10kg verebiliyordum. Çok fazla kilom olduğundan dolayı, pandemi öncesinde 25-30 arası kilo vermiştim. Pandemide 50 kilograma yakın kilo aldım. Şimdi tekrar eski yaptığım hardcore diyetime dönmeye karar verdim. Ayda 8-10 arası kilo verirsem 6-7 ayda tam fit olabiliyorum. 197 boyum var 160 kiloyum. Pandemi öncesinde 120 kilo iken gayet fit gözüküyordum ufak göbek vardı sadece. Ufak da olsa yapmamı istediğiniz tavsiyeler var mı?

Günde kaç kalori aliyosunuz.

Çok sıkı bir diyet yapmadan geçen ay boyunca 5.5-6 kg civarında verdim. Olabildiğince şekerli ve yağlı şeylerden uzak durdum. Örneğin herkes 3 dilim tatlı yerken ben yarım yedim, günde 2 öğün yemeye başladım. Ayrıca spor da kilo vermek için çok önemli rol oynuyor. İmkanınız varsa sabah yürüyüşe, mümkünse de hafif tempoda koşu yapmanızı tavsiye ederim.

Geri
Yukarı