Kilom hep aynı

Peki koşu işe yarar mı? Örneğin her gün yaptığım takdirde 1 ay içerisinde 5 kilo verebilir miyim?

Her gün hareket edip et,sebze ve meyve tüketirseniz göbekten yavaş yavaş kurtulmaya başlarsınız. :)

Ege Fitness kanalına bakmanızı öneririm. 1 paragraf yukarısını kabaca yazdım ama daha detaylı olan bilgiyi bahsettiğim kanalda bulabilirsiniz.

Lütfen aniden kilonuzun düşeceğini de düşünmeyin eğer disiplinli olursanız istediğinizi başarabilirsiniz.

Başta tabi gayret ve irade önemli. Ben bundan 6-7 ay öncesine kadar 98 kiloydum. Bir gün tartıya çıktım ve durumu gördüm. Dedim biraz fazla gidiyorsun. Sonra günlük kaç kalori almam gerekli onu araştırdım vs yediğim yemekleri kalori değerlerini tek tek araştırıp belli sınırda yedim. Mesela kahvaltı 700 öğlen 600 akşam 500 kalori sınırım vardı. Sonra kendim kardiyo yapmaya başladım, videolar izledim ve kendime bir liste çıkardım. Sonra bu şekilde devam ettim. Çok aç kaldım, mide bulantısı ve karın ağrısı çok çektim açlıktan ama bunlar beni hedefimden yıldırmadı. Neyse halter, dumbel falan aldım vs kas calismaya başladım. Şu anda 70 kiloyum. Vücudum daha yeni yeni toparlanıyor ve çok deri sarkması mevcut. Benim izlediğim yolu izleyebilirsin.
Doğru dürüst koşu yapmadım ben çünkü köyde yaşadığım için tarla işleri bana yetti😂😊😊
Protein ve karbonhidrat ağırlıklı beslenmeyi unutma.

Başta tabi gayret ve irade önemli. Ben bundan 6-7 ay öncesine kadar 98 kiloydum. Bir gün tartıya çıktım ve durumu gördüm. Dedim biraz fazla gidiyorsun. Sonra günlük kaç kalori almam gerekli onu araştırdım vs yediğim yemekleri kalori değerlerini tek tek araştırıp belli sınırda yedim. Mesela kahvaltı 700 öğlen 600 akşam 500 kalori sınırım vardı. Sonra kendim kardiyo yapmaya başladım, videolar izledim ve kendime bir liste çıkardım. Sonra bu şekilde devam ettim. Çok aç kaldım, mide bulantısı ve karın ağrısı çok çektim açlıktan ama bunlar beni hedefimden yıldırmadı. Neyse halter, dumbel falan aldım vs kas calismaya başladım. Şu anda 70 kiloyum. Vücudum daha yeni yeni toparlanıyor ve çok deri sarkması mevcut. Benim izlediğim yolu izleyebilirsin.
Doğru dürüst koşu yapmadım ben çünkü köyde yaşadığım için tarla işleri bana yetti😂😊😊
Çok teşekkürler

Kilon gayet normal. Göbeğin varsa ve kolların inceyse skinny fat olabilirsin. Spor salonuna gidip ağırlık çalışabilirsin veya eve dumbbell alıp serbest ağırlıklarla üst vücut çalışabilirsin. Önce biraz kilo verip sonra ağırlık çalışabilirsin. Kilo versen bile yağlar göbekte birikecek bu sefer daha kötü bir görüntü oluşabilir, spor salonuna gitmeni ve kaliteli beslenmeni öneririm. Yemek yememek yerine dengeli beslen. Öğününde karbonhidrat, protein ve sağlıklı yağlar olsun, sadece çorbayla veya aynı besinlerle bu iş yürümez. En önemlisi kan testi yaptırmanı öneririm(tsh testi) tirotlerinde sorun olabilir. Eğer dengeli beslenmezsen ve sebze yemezsen vitamin değerlerin düşer, zayıflayacağım diye sağlığından olma. Fatsecret uygulaması ile kalori ve makro takibi yapabilirisin.

Merhaba, 15 yaşındayım 1.75 boyum var ve 80 kiloyum çok fazla biliyorum. Elim yüzüm tipim düzgün çok şükür, fakat göbeğim gitgide artıyor artık canımı sıkmaya başladı fena bir şekilde. 'yeme ulan ayı, ye ye sonra gel zayıflayamıyorum' şeklinde yazacak arkadaşlar varsa lütfen konudan çıksın. Okulda bir kız beğensem önce şu göbeğine bak LAN diyorum artık kendime güvenim kalmadı tip var vücut yok. Hiç dışarı çıkmam okul olduğu için çıkıyorum sadece onun dışında karantina başladığından beri sadece evdeyim. 2 hafta bir şey yemedim içmedim bisiklet sürdüm tüm hafta fakat en ufak bir değişim olmadı. 1 haftadır sadece çorba içiyorum yanında da su içiyorum en fazla 2 porsiyon tüm gün, bugün tartıldım yine aynıyım. Ne artıyor ne iniyor ne yapmam gerek lütfen bilen biri yardım edebilir mi? Yarın 2.8 km yola yürüyerek gidip geleceğim belki işe yarar diye sizce yapayım mı yoksa oda mı bir işe yaramaz? Artık hep böyle kalacağıma inanıyorum.
Yahu en önemli şeyi söylemeyi unuttum. Kilo vermenin ne kadar yürümenizle alakası yok, ne kadar yediğinle alakası var evinizde şu malzemeleri tartmak için olan tartılardan varsa makro hesabı yapabilirsiniz kalori açığı olmadan kilo veremezsiniz. Ne kadar kilo vermek istiyorsan ona göre kalori açığı bırakman lazım.

Yahu en önemli şeyi söylemeyi unuttum. Kilo vermenin ne kadar yürümenizle alakası yok, ne kadar yediğinle alakası var evinizde şu malzemeleri tartmak için olan tartılardan varsa makro hesabı yapabilirsiniz kalori açığı olmadan kilo veremezsiniz. Ne kadar kilo vermek istiyorsan ona göre kalori açığı bırakman lazım.
Boğazdan kesmezsen yağdan da kesemezsin😊

Geri
Yukarı