Kilom hep aynı

Kilon gayet normal. Göbeğin varsa ve kolların inceyse skinny fat olabilirsin. Spor salonuna gidip ağırlık çalışabilirsin veya eve dumbbell alıp serbest ağırlıklarla üst vücut çalışabilirsin. Önce biraz kilo verip sonra ağırlık çalışabilirsin. Kilo versen bile yağlar göbekte birikecek bu sefer daha kötü bir görüntü oluşabilir, spor salonuna gitmeni ve kaliteli beslenmeni öneririm. Yemek yememek yerine dengeli beslen. Öğününde karbonhidrat, protein ve sağlıklı yağlar olsun, sadece çorbayla veya aynı besinlerle bu iş yürümez. En önemlisi kan testi yaptırmanı öneririm(tsh testi) tirotlerinde sorun olabilir. Eğer dengeli beslenmezsen ve sebze yemezsen vitamin değerlerin düşer, zayıflayacağım diye sağlığından olma.
Hocam spor salonu olmaz hem okulum var hemde ailemin destek vereceğini sanmıyorum daha önce söylemiştim.

Her gün yürü ve yediğine içtiğine dikkat et. Bu kadar. Çok zor bir şey değil :D Ben asıl kilolu olmanın zor olduğuna inanıyorum. Bir ara kilo alabilmek için Cicibebe yiyordum her gün. Bıkıp, yemeyi kestiğimde tekrar zayıflamıştım. Kilo alamıyorum :D

Ayrıca spor salonuna gitmeyin bence, virüs var. Ailenizi riske atmayın.

Her gün yürü ve yediğine içtiğine dikkat et. Bu kadar. Çok zor bir şey değil :D ben asıl kilolu olmanın zor olduğuna inanıyorum. Bir ara kilo alabilmek için cicibebe yiyordum her gün. Bıkıp, yemeyi kestiğimde tekrar zayıflamıştım. Kilo alamıyorum :D

Ayrıca spor salonuna gitmeyin bence, virüs var. Ailenizi riske atmayın.

Kilo almak vermekten çok daha zor.

Ayran aşı çorbası kilo yapar mı hocam? 200 kalori falandı sanırım sadece dövme buğday var içinde ondan ne kadar yemeliyim?

Gün sonunda ne kadar kalori aldığınız ve ne kadar verdiğiniz önemli ne yediğimiz önemli değil. Dediğini daha önce duymadım ama 200kalori falansa kilo alman çok zor onu yiyerek.

İnan ki kilo vermek almaktan çok daha kolay. 1 sene öncesinde 1.85 boy ve 60 kiloydum. Canıma tak etti ve burada tabii ki en önemli şey hırs ve irade devreye giriyor. Bir türlü kilo alamıyordum internetten topladığım kabataslak bilgilerle 2 ayda spor yapıp minimum yağlanarak 22 kilo almayı başardım. Bu problemini kafaya takarak ilerlersen hiçbir şekilde başaramazsın. Her gün tartıya çıkarak da bunu başaramazsın. Haftada bir veya iki haftada bir kilonu kontrol etmeni öneririm. Yürüyüş tabii ki işe yarar benim şahsi fikrim en hızlı şekilde yağ yakmanın en iyi formülü koşu yapmak ve günlük su ihtiyacının bir tık üzerine çıkmak. Aynı zamanda yağlı yiyeceklerden kesinlikle uzak durmalısın. 1 hafta içerisinde 100 gram bile değişim yaşamıyorsanız maalesef benim ve konunuza yorum yapan arkadaşların tavsiyelerine uymuyorsun demektir. Başka bir açıklaması yok. Yaşın daha çok erken, o fizik ne hallere girip çıkabilir. Yeter ki sen iste.

Geri
Yukarı