Kime Gamer Denir?

Gamer zaman icerisinde evrilen bir kelime. Ilk baslarda anlami "oyun oynayan kimse" idi.Eskiden internet kafelerde kimileri "ben oyun oynuycam" vs "ben internette takilicam" ayrimi yapardi. Gamer iste o oyuncu tayfaya denirdi.

Son zamanlarda e-sports yayginlasmasiyla gamer daha bir rekabetci oyuncu anlami kazandi. Gamer kulaklik oyunda avantaj saglayacak sesleri duymayi, gamer klavye 0,002 ms daha hizli klavyeye basarak supersonik manevralar yapmani saglayacak klavye seklini aldi.

Sonra basimiza RGB sacmaligi cikti. Oyunda standart rakiplerine karsi hic bir avantaj sunmayan 5. sinif dandik firmalar, "Pro Rampage Killer 78" gibi ofansif isimlerle renkli LED kullanarak kotu urunler sunup bu "Gamer" tayfayi emmeye basladi.

An itibariyle gamer, oyunu ciddiye alan adam demek. Cunku artik herkes oyun oynuyor.

2 tür oyun oynayan insan vardır.

1- Benim gibi ayda yılda bir kez oynayan, eğlenmek amaç olan ve kazanmak için bir taraflarını yırtmayan insanlar.
2- Oynadığı oyunda (genellikle rekabetçi olur) en üst ligi, seviyeyi görmeyi amaçlayan, o oyuna düzenli vakit ayıran, profesyonel açıdan oynayan ve kazanmak için bir taraflarını yırtan insanlar.

Ben 2'ye Gamer diyorum şahsen. 1 ise daha çok player anlamını taşıyor sanırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
2 tür oyun oynayan insan vardır.

1- Benim gibi ayda yılda bir kez oynayan, eğlenmek amaç olan ve kazanmak için bir taraflarını yırtmayan insanlar.
2- Oynadığı oyunda (genellikle rekabetçi olur) en üst ligi, seviyeyi görmeyi amaçlayan, o oyuna düzenli vakit ayıran, profesyonel açıdan oynayan ve kazanmak için bir taraflarını yırtan insanlar.

Ben 2'ye Gamer diyorum şahsen. 1 ise daha çok player anlamını taşıyor sanırım.
3- Kendini farkları hikayelere atmak için sürekli farklı oyun oynayanlar.

Geri
Yukarı