Kimliği kaybetmenin sınava etkisi olur mu?

Emrah Kaya o7

Centipat
Daha fazla  
YKS sınavına başvuru yaptığım kimliği kaybettim ve yeni kimlik için yeni fotoğraf lazımmış. Başvuru kağıdım da eski fotoğrafım kimlikte yeni fotoğrafım olursa sıkıntı olur mu girememe durumu gibi?

YKS sınavına başvuru yaptığım kimliği kaybettim ve yeni kimlik için yeni fotoğraf lazımmış. Başvuru kağıdım da eski fotoğrafım kimlikte yeni fotoğrafım olursa sıkıntı olur mu girememe durumu gibi?

Bildiğim kadarıyla nüfus müdürlüğüne gittiğin de rica da bulun sistemdeki vesikalık fotoğrafıni kullansınlar. Ama tabii sistemdeki fotoğrafın çok eski değilse. Tetbir amaçlı yine de biyometrik fotoğraf al

Sorun olmaz. 2017 de mezun oldum liseden. 2020 de DGS'ye girdim. Başvuru kağıdımda 2017 yılında dandik kamerayla okulda müdür yardımcısının çektiği fotoğraf vardı. Bu fotoğraf hala aynı ama bana sınavlarda kimliğimdeki fotoğraftan sorun çıkartmıyorlar.

Hallettim arkadaşlar teşekkürler. Kimliğimi yeni çıkarttığım için kaybolan kimlikte ki fotoğrafı koydular sistemden.

Aklında olsun en azından ösym sınavları için yeni kimlik değiştirince kimlikteki fotoğrafı sisteme çekebiliyorsun. Yani sınav giriş kağıdındaki fotoğraf kimlikteki fotoğraf oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı