Kimlik kartını çöpe atmak okuldan atılma sebebi mi?

Yazım kuralindan ban yediğim için bir şey yaşamadım herkese cevap vermeye çalışacağım olay sandığınız gibi olmadı bazı şeyleri belirtmem gerek. Öncelikle bana olan borcu geçen yıldan beri var ne zaman istesem param yok diyor beni dolandırdı paramı vermedi böyle birine ne yaparsınız dovuyorum vermiyor ailesini aradım çocuk parayı vermiyor.

Disiplin değil de bi' temiz dayak yeseniz öğrenirsiniz insanların özel eşyalarına dokunmamayı.

Ben çıkarmadım cüzdanı.

Yazım kuralindan ban yediğim için bir şey yaşamadım herkese cevap vermeye çalışacağım olay sandığınız gibi olmadı bazı şeyleri belirtmem gerek. Öncelikle bana olan borcu geçen yıldan beri var ne zaman istesem param yok diyor beni dolandırdı paramı vermedi böyle birine ne yaparsınız dovuyorum vermiyor ailesini aradım çocuk parayı vermiyor.

Ben çıkarmadım cüzdanı.
Bizim ülkemizde kendi hakkını kendin alamazsın.
Savcılık makamına veya emniyete şikayet edersin o zaman.
Eğer kendi hakkını kendin almaya çalışırsan büyük ihtimalle suç işlersin ve haklıyken haksız duruma düşüp cezanı da çekersin.
Hayat tecrübe üzerine kuruludur, sen de bu olaydan tecrübe edindin, artık sonuçlarına katlanacaksın.
Mesela ben senin bu yaptıklarından dolayı cezalandırılmanı isterim çünkü haketmişsin. Borç vermek senin kişisel tercihin, vermeseydin. Alamayınca bunları yapamazsın.

Bizim ülkemizde kendi hakkını kendin alamazsın.
Savcılık makamına veya emniyete şikayet edersin o zaman.
Eğer kendi hakkını kendin almaya çalışırsan büyük ihtimalle suç işlersin ve haklıyken haksız duruma düşüp cezanı da çekersin.
Hayat tecrübe üzerine kuruludur, sen de bu olaydan tecrübe edindin, artık sonuçlarına katlanacaksın.
Mesela ben senin bu yaptıklarından dolayı cezalandırılmanı isterim çünkü hak etmişsin. Borç vermek senin kişisel tercihin, vermeseydin. Alamayınca bunları yapamazsın.

Hocam zaten borç olarak vermedim bana yurt dışından ucuza getireceğini söyledi ne istersem bende verdim meğerse kart caliyormuş ben de öğrendikten sonra paramı istedim vermedi ailesini aradım ailesi çocuğa vermesi için para yolladı çocuk gene eksik verdi bende bundan dolayı zaten cüzdanı alan ben değilim başta yanlış dedim sonra olan oldu diye anlık öfkeyle para aldım diğerlerinden buradakiler benim hırsız şerefsiz biri olduğumu düşünüyor bu da beni fazlası ile üzdü.

Hocam zaten borç olarak vermedim bana yurt dışından ucuza getireceğini söyledi ne istersem bende verdim meğerse kart caliyormuş ben de öğrendikten sonra paramı istedim vermedi ailesini aradım ailesi çocuğa vermesi için para yolladı çocuk gene eksik verdi bende bundan dolayı zaten cüzdanı alan ben değilim başta yanlış dedim sonra olan oldu diye anlık öfkeyle para aldım diğerlerinden buradakiler benim hırsız şerefsiz biri olduğumu düşünüyor bu da beni fazlası ile üzdü.
Aldın mı?
Sonuçda almışsın. Farkında olmadan alırsan hırsızlık, zorla, cebren alırsan gaspdır. Gaspın cezasıda epey fazladır.

Çocuğun ailesi isterse eğer okuldan atilirsin atilmazsan bile uzun bir süre uzaklaştırma +
2 tutanak yersin adamlar mahkemeye verse mahkemeyi bile kazanır Allah aşkına 50,100 TL için yapılacak şey mi bu?

Öncelikle fen lisesinde okuduğumu ve 10.sinifta olduğumu söyleyerek olayı anlatiyorum. Öncelikle okulumuzda gösteri vardı en üst katta ve gitmeyen 5 kişiydik, 3 erkek 2 kız, kizlar sinfin önündeydi ve ben sınıfa girdim. Ceketimi aldım ciktim, daha sonra 3 kişi girdik ve bize borcu olan birinin cüzdanını aldı. Diğer 2 kişi ben de başta hayır desemde sonradan bana da borcu olduğu için olaya ben de dahil oldum. Kimlik kartını gidere attık, cüzdanı okul önündeki çöpe, daha sonra olay patladı. Bugün ailesi geldi ve hoca okuldan atilabilirsin dedi bana ve diğerlerine. Sizce atilir miyim? Hocalar benim böyle bir şey yapmiyacagimi biliyor işin benden çıkmadığını biliyor, sizce atilir miyim? Çok zor durumdayim.
Bence gözünü korkutuyor sadece.

Çocuğun ailesi isterse eğer okuldan atilirsin atilmazsan bile uzun bir süre uzaklaştırma +
2 tutanak yersin adamlar mahkemeye verse mahkemeyi bile kazanır Allah aşkına 50,100 TL için yapılacak şey mi bu?

Vallahi hocam kendime o kadar kızıyorum ki kimsenin yüzüne bakamıyorum ailemde uzaklaştırma alırsam bir şey olmaz atil miyim yeter çocuk la önceden çok yakındık bizde kalmışlığı bile var ancak sonrasında yaptığı şeyler damla damla doldurdu en son hiç yoktan dustugum bu durum çok kotu cidden.

Bence gözünü korkutuyor sadece.

İnşallah hocam.

Yaptığınız şey gasp. Okul kurallarına itaatsizlik, zorbalık...
1.Size borcu olan birinden zorla para alamazsınız. Borcu var ise bunu kendisi vermelidir.
2. Hadi zorla (gasp ederek) aldınız. Paranız dışında şahsın özel nitelikteki eşyalarina el koymuş hatta ortadan yok etmişsiniz.

Bir de bunları kolaylıkla ifade edip suç mu diyorsun?
Çocuk sen fen lisesi zeka seviyesinde olduğuna emin misin?

1.size borcu olan birinden zorla para alamazsınız. Borcu var ise bunu kendisi vermelidir.
2. hadi zorla (gasp ederek) aldınız. Paranız dışında şahsın özel nitelikteki eşyalarina el koymuş hatta ortadan yok etmişsiniz.

Ahahahahdh komiksiniz cidden.

1.size borcu olan birinden zorla para alamazsınız. Borcu var ise bunu kendisi vermelidir.
2. hadi zorla (gasp ederek) aldınız. Paranız dışında şahsın özel nitelikteki eşyalarina el koymuş hatta ortadan yok etmişsiniz.

Öncelikle borç normal bir borç değil 2 yıldır vermiyor vermek istemiyor ailesine söylediğiniz halde 2 cüzdandaki özel eşyaları ben yok etmedim yanımdaki kişiler yok etti 3.su ailesi zaten kendi çocuğunu da haksız buldu sorun çıkarmadı yarın kurul toplanacak 5 gün maksimum uzaklaştırma alacağımız söylendi büyük bir ihtimal.

Fen lisesinde okuyan birisi böyle bir hata yapmaz. Ayrıca kimse borç olarak olsa bile borç para isteyemez.
Bu yasaktır. Hadi siz verdiniz, Neden almak için böyle bir yöntemi seçiyorsunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı