Kimseyle arkadaşlık kurmamam normal mi?

En ufak bir şey anladıysam Suriyeli oluyum.

Dikkatli ve mantıklı harcama yapsın yoksa diyorum Ali dayı gibi olur gezin tozun yiyin ama mantıklı yiyin değil mi hocam :)

İleride zengin olursun sen bu cimrilik ile. Ama bu cimrilik ile zengin olan insanlar genelde sadece kendini düşünür ve para için herşeyi yapar. Kusura bakma ama karakter analizini ben değil yorumlarınla sen kendin yapmışsın. 16 yaşında parayı bu kadar düşünen ve tuvalet çeşmesinden su içen çocuk büyüyünce bu şekilde devam eder. Ailenin durumu yoktur, fakir bir ailede yetişirsin yokluk içinde büyürsün falan orası ayrı. Cimrilik ve tutumlulukta ayrı. Seninkisi doğrudan cimrilik kardeşim. Bakış açını değiştirmen dileğiyle.

16 yaşındayım Küçük bir şehirde yaşıyoruz maddi durumumuz orta iyiyiz yani para sıkıntı öyle çekmeyiz. Ailem bana fazla vermek istiyor ancak ben bilerek az alıyorum bana kızıyorlar, Okula gittiğimde evden götürüp yerim. hergün 15 TL harçlık kendim alırım ya onların parasından yada kendi paramdan. Bazen öğle yemeğini yemem akşam yemeğinde yerim boşuna karnım doymuş olur diyorum. Sabah bi tabak küçük süt içiyorum kahvaltı yapmıyorum daha ucuza geliyor. Yaklaşık okul vakti ders vb. dersek bi 12 13 saat boyunca su bile içmiyorum okulda tuvalete gittiğim zaman tuvaletin çeşmesinden içiyorum. Diğer türlü param gidiyor. Kendim dışarı çıkmıyorum Sosyal hayatım hiçbirşeyim yok. Biri ile gezmek istesem para gider diye korkuyorum. Aşırı sessizim yıllardır böyleyim ve şunu fark ediyorum aile içinde kardeşim annem babam olsun kimseye şu ana kadar hiç birşeyimi anlatmadım cidden annem babam benim içimdeki gerçek kişilik insanlara olan tavrımı bilmiyor. Ve bu çocukluğumdan beridir böyle. Yabancılık çekiyorum gibi birşey oluyor. Ailemin yanında daha çok bebek gibi davranıyorum yani kendim gibi davranmıyorum. Dışarıdada insanına göre davranıyorum. Kimseye kendim gibi olmadım. Ve gerçekten garip hissettiriyor. Şu ana kadar aileme karşı gelmedim gelememde Onlar haklı olsun olmasın ne derlerse yaptım, Ve şimdide benim hayatım psikolojim hiç önemli değil para kazanıp İnsanların gözünde Vizyon sahibi biri olmak istiyorum. Şu an kendi biriktirdiğim ve İnternette uğraştığım alandan biriktirdiğim miktar 600 700 TL arası birşey Okul başlamadan borsa işlerine atılıp bu parayı 2 katına katlamak istiyordum Ondan sonrada dolar yada altına yatırmak istiyordum daha çok dolar alasım var hemen çıktığı için Kaç gündür kafamı bu sorunlar yiyor. Parayı nasıl ayarlayacağım zaten dışarı çıktığım kendi paramdan harcanıyorum Dışarıda zaten alışveriş dışında çıkmıyorum. Ayda 3 4 kez Ortalama dışarı çıkarım. Onun dışında Kimse ile arkadaşlık kurmuyorum isteyemiyorum mentalitem çökse bil Para kazanmam gerektiğimi düşünüyorum Şimdi dışarı çıkıp gezsem zamanımı boşa harcadım evde dursam internetten iş bulurdum para falan alırdım en azından diyorum.
Kendin olacaksın kimse için karakterini değiştirmeyeceksin anladığım kadarıyla içe dönük sessiz birisin böyle olmaya devam et insanların gözüne girmek için farklı davranma bu seni kukla gibi yapar sırf başkalarının gözünde vizyon sahibi olmak için bunları yapma sen ne isen o sun kendini en iyi sen bilirsin.

Aç kalmak ve su içmemek dışında sana hak veriyorum. Bütün dünya para üzeride dönüyor ve paran olursa her şeye sahip olabilirsin. Tonla “arkadaş” da dahil. Fakat şunu bil ki insanlarla iletişim kurmadan zengin olman imkansız. Sosyal yönden çok zayıf birisin anladığım kadarıyla. Para biriktirmeye devam et ama sosyal hayatta da var ol.

Aç kalmak ve su içmemek dışında sana hak veriyorum. Bütün dünya para üzeride dönüyor ve paran olursa her şeye sahip olabilirsin. Tonla “arkadaş” da dahil. Fakat şunu bil ki insanlarla iletişim kurmadan zengin olman imkansız. Sosyal yönden çok zayıf birisin anladığım kadarıyla. Para biriktirmeye devam et ama sosyal hayatta da var ol.
Ailesinin verdiği harçlıkları biriktirerek mi zengin olacak?

Yeni konular

Geri
Yukarı