Kınama mı alacağım, okuldan atılma mı?

Kırmadım, oturduğum sırayı ayağımla ittirdim hızlıca biraz. Zarar vesaire yok ama bundan yargılanıyorum.
1 Hafta önce arkadaşla öylesine şakalaşıyorduk tekme atmıştı bana kapının önünde ayağımda bot vardı tak diye buna tekme atıcakken kaçtı botla kapıya vurdum sertçe içine çöktü çok fazla alçı döküldü. Nöbetçi hocada biraz kıl götürdü müdürün odasına herkes içerdeydi Müdür yardımcıları falan. Arkadaşlarımı tembihlemiştim söylemeyin diye kimse söylemedi. Sizin 5inizide disipline veriyorum diyip kağıda birşeyler karaladı. Ertesi gün baktık çağırmıyolar herşey kolpadan ibaretmiş disiplin falan yoktu. Ama müdür gerçekten ciddiyse atılmada kendini git savun sessiz kalırsan daha çok üstüne geliyorlar. Ben kapıyı kırdıgımda sürekli yapmamışım gibi kendimi savundum üstüne gittim Şüphe üstümden kalkmıştı.

Benim bir sorum var ben 9.sinif öğrencisiyim ve 3gun önce okuldaki peteği kırdım peki ben bu durumda ne yaşayabilirim açıklarsanız sevinirim.

Benim bir sorum var ben 9.sinif öğrencisiyim ve 3gun önce okuldaki peteği kırdım peki ben bu durumda ne yaşayabilirim açıklarsanız sevinirim.

Masrafını alabilir olayı sineye çekebilirler.

Disiplin + masraflar falan da olabilir. İlk suçunsa çok bir şey olmaz. Aileni bilgilendirirler 2.si olmasın falan diyebilirler.

Savunma yaparken bilerek kırmadım istemeden oldu özür dilerim vs dersen. Yumuşak yüzlü gözükürsün. Çok üstüne de gelmezler. Göz temasından kaçın yere bakarak konuş. Pişman ol yani anladın sen.

Peteği kolay kolay kıramazsın yerinden çıkmıştır genelde okuldakiler demir olur ama eğer plastik boru ise borudan patlamıştır bir tesisatçı çağırırlar 500 bilemedin 1000 lira isterler boru vs eklencek tesisatçı insaflıysa 200'e bile halledersin. Ama sen yerinden çıkan peteği penceren aşağı attıysan onu bilemem.

Tamir ücretini ödemeyi kabul ederseniz bir şey yaşamazsınız büyük ihtimalle en kötü kınama verirler kınamaları da sene sonunda çoğunlukla siliyorlar.

Tamir ücretini ödemeyi kabul ederseniz bir şey yaşamazsınız büyük ihtimalle en kötü kınama verirler kınamaları da sene sonunda çoğunlukla siliyorlar.

Daha önce kırıkdi suç bana kaldı yakın öğretmenime sordum o bir şey olmaz dedi ama bilemiyorum daha önce kırılan şey başıma kaldı cevpladigin için teşekkürler

Ben okulda üstümde telefon bulundurduğum için şaka gibi disipline gittim. Kınama cezası aldığımı söylediler. Bir sonraki aşamalarda ceza ilerliyor. Disiplindeki hocaya telefondan dolayı disipline gitmeyi çok saçma bulduğumu söylemeyi de ihmal etmedim.

Geri
Yukarı