Kinetix ayakkabı giymeye utanmak

Bu arada ekleyeyim, yaşın küçük ise marka takıntısı iyi bir şey değil. Bu giyim ve giyim markları çok büyük iş. İşin içine girdin mi çıkamazsın, hele de karşılaştırma yaparsan. Mesela sen US Polo Assn giyiyorsun, sonra arkadaşlarımı ezdim, artık onlardan daha iyiyim diyorsun. Ama biri daha çıkıp Lacoste giyiyor. Oda senden daha iyi giyinmiş olur. Yani giyim konusunda kıyaslama yapma.

Hor kullanırsan tabii her ayakkabı yıpranır, Kinetix botumu 120 TL'ye almıştım ve 3. yılımı dolduracağım. Keza Kinetix'in koşu ayakkabısını da alalı 2 yıl oldu ve tek yıpranma vs. yok, Nike falan 1 yıl zor dayanıyor.
Kinetix'in spor ayakkabıları, piyasadaki muadillerine kıyasla genel olarak daha havadar oluyor ve biraz daha rahat hissettiriyor nedense.

Sağlamlık konusunda ise biraz daha bütçe aralığına göre bir sağlam olma durumunun olduğunu düşünüyorum; bundan dolayı da beklentileri, gözden çıkarılmış/çıkarılacak olan bütçeye göre tutmak gerekiyor fakat Adidas ve Nike gibi şişirilen markaların ayakkabılarının, hor kullanılmamasına rağmen iyisiyle/kötüsüyle nasıl 1 yılı dahi adam akıllı çıkaramadığına fazlaca şahit oldum.

Bütün bunların yanı sıra "Adidas/Nike giyiyorum" diye kasılan insanlar, hayatında gerçekten de "lüks" denebilecek ayakkabı markalarını görmemiştir.

Son düzenleme:
Ülkemizin durumu malum güzel kardeşim herkes ister güzel ayakkabılar giymeyi fakat yeri geliyor çakma ayakkabılar bile giymek zorunda kalıyoruz. Suçu annende değil bu durumda olmamıza sebep olanlarda ara diyeceğim fakat sanırım henüz küçük yaştasın. Seninle dalga geçen arkadaşların olursa onlarla arkadaşlık yapmayı bırak. Annen de senin iyiliğini ister, ileride çalışınca ekonomik özgürlüğünü kazanınca kendine en güzel istediğin ayakkabıları alırsın. Ayrıca Kinetix dediğin ayakkabı kötü bir marka değildir öyle düşünme.

Bir aralar Kinetix giymek modaydı, ne ara utanılacak ayakabı oldu.
Harbiden. Yaklaşık 2-3 yıl boyunca giydim. Zaten 3 marka kullanırdım: Ya Kinetix, ya Nike, ya da Adidas. Utanılacak bir şey değil. Belli bir süre de pazar ayakkabısı giymişliğim var. Utanmaya gerçekten de gerek yok. Markanın pek önemi yok. Önemli olan seni memnun edecek ve aldığına pişman ettirmeyecek olması. Bugüne kadar şu markayı giyiyorum diye utanan ilk insanı görmemiştim.

Yaşın küçük tahminimce ve bunun ne kadar saçma bir düşünce olduğunu büyüyünce anlayacaksın. Hayatta LCW giymem diyen adamlar şimdi basic t-shirt’ten vazgeçemiyor düşün;)
Eski Fransız markası Waikiki olsa herkes giyemezdi zaten bırakın vazgeçmemeyi.
Yaş ile alakalı olabilir. Şimdi bana biri giydiğim kullandığım bir şeyden dolayı laf söylerse geri sokarım o lafları boğazından. Ama küçük yaştaki arkadaşlarda böyle konuşmalar oluyor galiba.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı