Kingston 240 GB A400 vs Samsung 870 EVO 250 GB

Hayır bu değil ve almayın P210 falan. Benim bahsettiğim model bu.

Ek olarak 2 kız kardeşim 6-7 senelik laptop kullanıyorlar, onlara da SSD düşünüyorum 120 GB falan sırf bilgisayarlarını canlandırsın diye. Kingston düşünüyordum ancak yorumlardan sonra vazgeçtim diyebilirim. Samsung'un 120 GB'ı yok o yüzden Patriot Burst'un linkini atacağım. Bu modeli iş görür mü acaba?
Evet tabii ki iş görür hocam. Yukarıda attığım linkteki 240 GB Patriot Burst'un 120 GB'ı bu. Kontrolcüsüne gömülü 32 MB SDRAM var Patriot Burst'un. Yani hiç yoktan iyidir. Kesinlikle alın. Canlanır bilgisayarlar. 6-7 senelikse SATA 3 portu vardır. 2011 yılından sonra çıkan neredeyse her laptop SATA 3 destekliyor. Yani hız anlamında tam verimini alırsınız SSD'nin.

Hayır bu değil ve almayın P210 falan. Benim bahsettiğim model bu.

Evet tabii ki iş görür hocam. Yukarıda attığım linkteki 240 GB Patriot Burst'un 120 GB'ı bu. Kontrolcüsüne gömülü 32 MB SDRAM var Patriot Burst'un. Yani hiç yoktan iyidir. Kesinlikle alın. Canlanır bilgisayarlar. 6-7 senelikse SATA 3 portu vardır. 2011 yılından sonra çıkan neredeyse her laptop SATA 3 destekliyor. Yani hız anlamında tam verimini alırsınız SSD'nin.
Kendime büyük ihtimalle Samsung alacağım zaten, alacağım 120GB modeller için attığım Amazon linki doğru mu peki? Öyleyse atayım sepete onu da. Amazon'dan alışveriş yapmayı seviyorum diğer siteler o kadar güven vermiyor bana özellikle Amazon'da diretiyorum o yüzden.

Kendime büyük ihtimalle Samsung alacağım zaten, alacağım 120GB modeller için attığım Amazon linki doğru mu peki? Öyleyse atayım sepete onu da. Amazon'dan alışveriş yapmayı seviyorum diğer siteler o kadar güven vermiyor bana özellikle Amazon'da diretiyorum o yüzden.
Evet link doğru hocam. P210 kötü bir SSD Burst'a göre. Onu o yüzden önermiyorum. Patriot Memory Burst 120 GB olarak attığınız link doğru. Amazon'dan alışveriş yapmak güzel bence de. Ben de Ocak ayında en son Barracuda 120 SSD aldım. Prime ile almamama rağmen Prime kutusu ile gönderdi Amazon. İçine de bir sürü korumak için önlem almışlardı. Tuvalet kağıdını bile sıkı sıkı kutulayıp gönderiyor adamlar. Hayırlı olsun şimdiden. :)

Ek olarak 2 kız kardeşim 6-7 senelik laptop kullanıyorlar, onlara da ssd düşünüyorum 120 gb falan sırf bilgisayarlarını canlandırsın diye, Kingston düşünüyordum ancak yorumlardan sonra vazgeçtim diyebilirim. Samsung'un 120 yok o yüzden Patriot Burst'un linkini atacağım modeli iş görür mü acaba?

Evet, yarar.
Teşekkür ederim, çok büyük ihtimalle 870 EVO alacağım, ama yedekte Patriot Burst tutayım o zaman.
Patriot P210 SATA 3 256GB SSD 2.5 Inch P210S256G25: Amazon.com.tr bahsettiğiniz model bu mudur sepete atayım dursun orda.
Patriot Burst modelini demiştik P210'un kontrolcüsü daha kötü ve işletim sistemi kurulmamalı. Patriot P300 veya Patriot Burst mantıklı.

Geri
Yukarı