Elektronik Kingston Fury Renegade DDR5 RGB 16GB 6400MT/s DDR5 CL32 - 2.441 TL

Tekli olarak satılan RAM’ler TR de epey pahalı oluyor TR içi daha iyisi olduğunu sanmıyorum ama konu içinde ikili alımın bahsi geçtiği için kit şeklinde Hynix M die çipli olarak konudaki ürüne alternatif olabilir.
6000Mhz cl40 32gb - 4.327 TL
ile 6400mhz cl32 satılan. 6800mhz cl32'de sorunsuz kullandığım ram'den iyi fırsat olduğunu mu iddaa ediyorsunuz?

6000Mhz cl40 32gb - 4.327 TL
ile 6400mhz cl32 satılan. 6800mhz cl32'de sorunsuz kullandığım ram'den iyi fırsat olduğunu mu iddia ediyorsunuz?
Kit Hynix M die çipli olduğu için timing ve frekans konusunda epey esnek bahsettiğiniz değerlere çıkmakta sorun çıkartacağını sanmıyorum. RAM OC Konusunda bilgisi olmayan veya uğraşmak istemeyen birisi için bir şey ifade etmiyor tabi ki.

Kit Hynix M die çipli olduğu için timing ve frekans konusunda epey esnek bahsettiğiniz değerlere çıkmakta sorun çıkartacağını sanmıyorum. RAM OC Konusunda bilgisi olmayan veya uğraşmak istemeyen birisi için bir şey ifade etmiyor tabi ki.
Olabilir veya olamaz. Kumarını size bırakırım. Ürün kıyaslaması için yeterli kaynak görmüyorum. Tercih sizlerindir.

Bahaneyle, Argb olmayan modelin incelemesini de paylaşayım. Eli dolu konuşalım.

Son düzenleme:
Merhaba, elimde henüz kullanmadığım GSkill Flare X5 6000 Mhz CL36 2X16GB var 4199TL'ye almıştım, iade edebilirim. Bundan 2 adet alsam aradaki 700 lira farka değer mi? Ryzen işlemci ile kullanacağım.

Merhaba, elimde henüz kullanmadığım GSkill Flare X5 6000 Mhz CL36 2X16GB var 4199TL'ye almıştım, iade edebilirim. Bundan 2 adet alsam aradaki 700 lira farka değer mi? Ryzen işlemci ile kullanacağım.
Elinizdeki ramin oc kapasitesini bilmiyorum ancak stock xmp olarak fark olacaktır. İlave argb farkı zaten var ramler arasında. İade imkanım olsa o yola giderdim. Yurtdışı satış fiyatı olarakta aralarında fark olan bir ram. Şuan kingston'un indirim oranları dünya çapında çok daha yüksek.

Son düzenleme:
Olabilir veya olamaz. Kumarını size bırakırım. Ürün kıyaslaması için yeterli kaynak görmüyorum. Tercih sizlerindir.

Bahaneyle, Argb olmayan modelin incelemesini de paylaşayım. Eli dolu konuşalım.
Hynix M die çipler de eminim kendi içinde kalitesine göre ayrılıyordur. Dediğiniz gibi şansa bırakmaktan çok saf performans ve OC esnekliği için alınır mı hocam? Globalde Team Delta RGB ve bu model çok öneriliyor. Daha çok kit tercih ederim ama ayrı ayrı alınması genelde önerilmez sıkıntı çıkartır mı sizce?

Hynix M die çipler de eminim kendi içinde kalitesine göre ayrılıyordur. Dediğiniz gibi şansa bırakmaktan çok saf performans ve OC esnekliği için alınır mı hocam? Globalde Team Delta RGB ve bu model çok öneriliyor. Daha çok kit tercih ederim ama ayrı ayrı alınması genelde önerilmez sıkıntı çıkartır mı sizce?
Teknik detaylarında kit yada tekli farkı yok. Zaten gümrük limiti sorunu olmasa kit olarak satardı Amazon. Sorun olmayacaktır. Fp urunu suan, yerli saticilarin giderleri Hans'tan Johnny'den fazla olacak ki pek yansitmiyorlar indirimleri.

Son düzenleme:
Güzel Ram 3 gün önce denk gelsem belki DDR5 e dönebilirdim fakat bana bu fiyatı bile hala yüksek geliyor. Sadece oyun için kullandığımdan ve DDR5 ram lerin oyun özelinde pek bir esprisi olmaması nedeniyle bu böyle elbette. Fakat iş amaçlı kullanıyor olsam DDR5 tercih ederdim özellikle bu ram den sonra.

Geri
Yukarı