Elektronik Kingston Fury Renegade DDR5 RGB 16GB 6400MT/s DDR5 CL32 - 2.441 TL

Yaşadığın 1 tecrübe, söylediğin genelleme. Dostum girip bakarsın anakart üreticin ürünle test yapmış mı diye.

Kardeş olayın genelleme yapılması anakartın sitesindeki bellek desteği listesinden. DDR5 de olmasa bile önceki versiyonlarda DDR3, DDR2 serilerinde bunun yeterince deneyimi var bende merak etme. Ama konuşma üslübun hoş değil. Biraz daha dikkatli konuşursan sevinirim. Eleştirebilirsin ama hakaret eder gibi değil.

Çok teşekkürler tekrardan. İyi fırsat oldu benim için. Bu ay yine Amazon Germany'den 2 ayrı kargo ile 4 adet Arctic fan almıştım. Bunların birbiriyle alakası yok değil mi gümrük yönünden? Daha önce hiç başıma gelmedi bir takılma durumu. Aylık bir alışveriş sınırı var mı?

Fark etmiyor kendi adıma Amazon Germany'den çok ürün aldım herhangi bir vergi gelmedi vergi de değişiklik olmuyor verdiğin vergi neyse odur.

Kardeş olayın genelleme yapılması anakartın sitesindeki bellek desteği listesinden. DDR5 de olmasa bile önceki versiyonlarda DDR3, DDR2 serilerinde bunun yeterince deneyimi var bende merak etme. Ama konuşma üslübun hoş değil. Biraz daha dikkatli konuşursan sevinirim. Eleştirebilirsin ama hakaret eder gibi değil.
Yaptığın genelleme bile değil direk yanlış bilgi.

ASUS'un Kingston RAM desteği zayıf diye açıklama yapma çok saçma. Çünkü RAM'i RAM yapan çipidir, markası değil. Ve piyasadaki RAM'lerin %70'inden fazlası Hynix kullanıyor. Bunun içinde Kinsgston'da var, Gskill'de var, Corsair'de var.

Yaptığın genelleme bile değil direk yanlış bilgi.

ASUS'un Kingston RAM desteği zayıf diye açıklama yapma çok saçma. Çünkü RAM'i RAM yapan çipidir, markası değil. Ve piyasadaki RAM'lerin %70'inden fazlası Hynix kullanıyor. Bunun içinde Kinsgston'da var, Gskill'de var, Corsair'de var.
Söylediğinin alakası yok. Senin bu yaptığın genellemeye göre ekran kartında veya anakartta da aynı muhabbeti yapmak lazım. Dediğin gibi olsaydı bütün hynix yada samsung chipsetli ramler aynı performansa aynı özelliğe sahip olurdu. Yani anakart firmaları neye göre ram desteği yazıyor listelerine...Para mı? Ek olarak ben kingstona kötü demedim. Çok kaliteli bence...

Söylediğinin alakası yok. Senin bu yaptığın genellemeye göre ekran kartında veya anakartta da aynı muhabbeti yapmak lazım. Dediğin gibi olsaydı bütün hynix yada samsung chipsetli ramler aynı performansa aynı özelliğe sahip olurdu. Yani anakart firmaları neye göre ram desteği yazıyor listelerine...Para mı? Ek olarak ben kingstona kötü demedim. Çok kaliteli bence...
Dostum piyasadaki bütün DDR5 Anakartlar piyasadaki bütün DDR5 RAM'leri JEDEC standartında destekler zaten. XMP/XMPII/EXPO'nun hiçbir zaman %99 garantisi verilmiyor zaten çalışacak diye. Ve söylediğimin inan ki çok alakası var. 6200Mhz ve üstü bütün RAM'lerde Hynix M&A çip kullanılıyor. Azcık araştır :)

Arkadaşlar bu RAM' i önerir misiniz ? 13600K - Z690-A Prime ile kullanılacak. 6000 Mhz rahat görebileceğini varsayıyorum.
@deadfellow
Çipinin ne olduğu hakkında hiçbir fikrim yok. Çoğu 5600 RAM Micron olmuyor zaten onu eleyebiliriz. Samsung o kadar kötü bir çip değil ama Hynix daha iyi.

Bu RAM'de kesin Hynix M die çip var.

Çipinin ne olduğu hakkında hiçbir fikrim yok. Çoğu 5600 RAM Micron olmuyor zaten onu eleyebiliriz. Samsung o kadar kötü bir çip değil ama Hynix daha iyi.

Bu RAM'de kesin Hynix M die çip var.

Alsan olur, çok farketmez mi diyorsun hocam yoksa daha garanti olanı seçip, bunu alırdım şahsen mi diyorsun ?

Geri
Yukarı