Kingston KC3000 SSD'li PC yavaş açılıyor

Abdulkadir2727

Hectopat
Herkese merhaba, yeni topladığım sistemimde açılış hızı 21 saniye (AMD). Eski Intel sistemimde 10 saniyeydi. 2 tane SSD var birisi WD Blue sn 570 1 TB diğeri de Kingston KC3000 1 TB. Sistem Kingstona kurulu SSD'nin hızı da 7000. Neden bu kadar yavaş açılıyor anlayamadım yardımcı olur musunuz?

Bilgisayar kapalıyken USB'nin açık kalması özelliği açıksa boot zamanı uzuyor. Ben de yeni fark ettim. Ayarı kapatınca görev yöneticisinde yazan boot zamanı 26 saniyeden 8'e düştü. Eğer açıksa bunu biostan kapatabilirsiniz.

Bios'a girip ayarları kurcalarsanız bulabilirsiniz, tam olarak hangi menünün altında olduğunu hatırlamıyorum o yüzden detaylı bilgi veremeyeceğim. USB Power State gibi bir şey olması lazım ayarın adının.
Ama ayarın açık olup olmadığını biosa girmeden deneyebilirsiniz. Bilgisayar kapalıyken telefonunuzu takın şarj oluyorsa açıktır.

Bios'a girip ayarları kurcalarsanız bulabilirsiniz, tam olarak hangi menünün altında olduğunu hatırlamıyorum o yüzden detaylı bilgi veremeyeceğim. USB Power State gibi bir şey olması lazım ayarın adının.
Ama ayarın açık olup olmadığını biosa girmeden deneyebilirsiniz. Bilgisayar kapalıyken telefonunuzu takın şarj oluyorsa açıktır.
deneyip geliyorum :D

İyi güzel sallamışsın usb'den şarj ile bilgisayarın açılış ve kapanışta ki gecikmesinin ne alakası var ne saçmalıyorsunuz.

"Bios'a girip ayarları kurcalarsanız bulabilirsiniz"

Bilmiyorsan bırak bilenler yardımcı olsun. Yorum yapmak için yorum yapmayın yahu Lafa bak biraz kurcalarsınız diyor hayret birşey.

fast boot seçeneği yok biosumda logoyu kapatınca açılış hızı değişmedi

Anakart ne kullanıyorsun sen ?

Yeni konular

Geri
Yukarı