Kingston RAM'ler beraber çalışır mı?

Ahmet238

Centipat
Daha fazla  
Anakart
MSI
Aynı ürünse çalışır ama MHz ve CL olarak içim ısınmadı.
Önemli olan voltaj, MHz ve CL'nin uyuşması. Aynı marka olması da tam uyuşma olasılığını arttırıyor.

Aynı model RAM'lerde bile uyumsuz çalışma ihtimali varken farklı model RAM'leri ben önermiyorum. Elinizdeki RAM'i satıp 2x8 Kit RAM satın alırsanız daha doğru olur. Ya da elinizdeki RAM'in aynısından alabilirsiniz.

Sizdeki tam olarak hangi seri? HyperX Fury mi? Sizdekinin seri numarası ile aynı olandan bulmaya çalışın. İkinci el bile olsa aynısından olması daha iyi olur.

Sizdeki tam olarak hangi seri? HyperX Fury mi? Sizdekinin seri numarası ile aynı olandan bulmaya çalışın. İkinci el bile olsa aynısından olması daha iyi olur.

Benim çok bir bilgim yok ama buraya bırakayım

1653169220911.png

Benim attığım linktekine uygun mu benim RAM'im acaba? Alsam sıkıntı çıkıarır mı? Bir de part numarası KHX galiba HyperX oluyormuş yani benim HyperX Fury mi almam lazım yoksa Kingston mu?

1653169232476.png

B

1653169291094.png

Aynı ürünse çalışır ama MHz ve CL olarak içim ısınmadı.
Önemli olan voltaj, MHz ve CL'nin uyuşması. Aynı marka olması da tam uyuşma olasılığını arttırıyor.

CL'si 15 benimkinin de 15 MHz'si 2133 benimkisi de 2133 bir sıkıntı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Siz illaki bu iki RAM'i kullanmak istiyorsunuz arızalı ürün yoksa bilgisayar açılır çalışır. Yavaş RAM'e göre çalışır ama bellek uyuşmazlığı olunca resetlenmeler donmalar sorunları olur. RAM üreticileri 1x4 2x4 4x4 seçenekli ürünleri boşuna satmıyor 1x4 satardı kimin ne ihtiyacı varsa ona göre adet alırdı.

Siz illaki bu iki RAM'i kullanmak istiyorsunuz arızalı ürün yoksa bilgisayar açılır çalışır. Yavaş RAM'e göre çalışır ama bellek uyuşmazlığı olunca resetlenmeler donmalar sorunları olur. RAM üreticileri 1x4 2x4 4x4 seçenekli ürünleri boşuna satmıyor 1x4 satardı kimin ne ihtiyacı varsa ona göre adet alırdı.

Ben 1 tane 8 GB almak istiyorum. 2 tane değil. Zaten bir tane var bende, fazlaya ne gerek var?

Son düzenleyen: Moderatör:
Artı -1 Eksi
Hocam, sizin RAM zaten 2133 MHz değil. 3000 MHz CL 15. XMP kapalı olduğu için bu değerde çalışıyor.

Geri
Yukarı