Kingston SSD sağlığı %55 oldu

Siz yeni SSD almaya devam edin hocam.
Bu videoyu ben izledim dostum keşke gerçekten böyle bir şey olsa %50 nin altına düşünce birdaha da açılmadı

Sürekli yaz sil yaz sil diskin ömrü öyle kısalıyor diye biliyorum yanlışsam düzelttin. Ben o yüzden sadece sistemi SSD ye kurarım geri kalan herşeyi D diskine yüklerim.

SSD'yi sadece 1 yıldır kullanıyorum. Dosya kopyalama, aktarma gibi işlerle de uğraşmıyorum. SSD 500GB ve neredeyse hep dolu çalıştı. Bu sağlık seviyesi normal mi değilse neden olabilir ve ne yapmalıyım?

22 kere mavi ekran yemeyi nasıl başardın hocam.

22 kere mavi ekran yemeyi nasıl başardın hocam.
Usta bu pc de sadece 1 kere mavi ekran yedim o da vanguard hatasıydı.

Ufak bir gelişme: Kingston Technical Support'a yazdım. Biraz mailleştik Smart verilerini vesaire attım. 1 saat önce mail attılar sebebini bulduk diye. SSD 130 gün yani 3110 saat boyunca çalışmış ve toplam 20TB veri yazılmış ve okunulmuş, gün başına 163GB veri yazılmış ki bu Nv2 için normalin üstünde bir değer dediler. SSD nin 160TB ömrü varken 20TB da %50 sağlık hala saçma geliyor.
Ayrıca konuyu açtıktan sonra 1.5 hafta içinde SSD'nin sağlığı 55 den 50 ye düştü

Dosya Ekleri

• Screenshot_20240423_124234.jpg
    Screenshot_20240423_124234.jpg
    131,6 KB · Görüntüleme: 8
Usta bu pc de sadece 1 kere mavi ekran yedim o da vanguard hatasıydı.

Ufak bir gelişme: Kingston Technical Support'a yazdım. Biraz mailleştik Smart verilerini vesaire attım. 1 saat önce mail attılar sebebini bulduk diye. SSD 130 gün yani 3110 saat boyunca çalışmış ve toplam 20TB veri yazılmış ve okunulmuş, gün başına 163GB veri yazılmış ki bu Nv2 için normalin üstünde bir değer dediler. SSD nin 160TB ömrü varken 20TB da %50 sağlık hala saçma geliyor.
Ayrıca konuyu açtıktan sonra 1.5 hafta içinde SSD'nin sağlığı 55 den 50 ye düştü
Orjinal olduğundan emin miyiz hocam?

Geri
Yukarı