Kioxia Exceria Pro M.2 SSD vermesi gereken hız değerlerini vermiyor

Payidar Smilodon

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP Victus D16 1042nt. İ7 12700h, RTX 3050 Ti 4GB, 16GB 4800mhz ddr5 ram, WD sn810 512GB NvMe SSD.
Meslek
Ögrenci
SSD veya HDD modeli
Xioxia exceria pro
Anakart
HP Victus by HP Laptop
Merhaba, HP Victus laptopuma 1 TB Kioxia Exceria Pro 1TB SSD aldım. Normalde 7000 yazma 6000 okuma değeri vermesi lazımken bana yarı yarıya değer veriyor. Nedeni nedir? İlk taktığımda okumadı, disk yönetiminden girip tanıttım, sonra okudu. Crystaldiskmark ile ölçüm yaptım. Ekte bırakırım fotoğrafları. Bundan önce kullandığım SSD'nin puanını da atarım. Nedenini bilen var mı arkadaşlar?
Not: E diski Kioxia Exceria Pro, C diski WD SN810.

20240315_033651.jpg
20240315_033149.jpg

Sistemin gen 3 mü? Muhtemelen öyle. Anakart ve işlemcin nedir?

Hocam gen 3 olsa diğer SSD nasıl 7000 yazma değeri verecek. Ayrıca diğer SSD de gen 4. anakart laptop anakartı bir modeli yok. İşlemci i7 12700H.

Hocam gen 3 olsa diğer SSD nasıl 7000 yazma değeri verecek. Ayrıca diğer SSD de gen 4. anakart laptop anakartı bir modeli yok. İşlemci i7 12700H.

Her yuva gen 4 olmak zorunda değil anakartının sitesinde yazar 2X 3.0 gen 1X 4.0 gen diye.

Merhaba, HP Victus laptopuma 1 TB Kioxia Exceria Pro 1TB SSD aldım. Normalde 7000 yazma 6000 okuma değeri vermesi lazımken bana yarı yarıya değer veriyor. Nedeni nedir? İlk taktığımda okumadı, disk yönetiminden girip tanıttım, sonra okudu. CrystalDiskMark ile ölçüm yaptım. Ekte bırakırım fotoğrafları. Bundan önce kullandığım SSD'nin puanını da atarım. Nedenini bilen var mı arkadaşlar?
Not: E diski Kioxia Exceria Pro, C diski WD sn810.

Eki Görüntüle 2141238Eki Görüntüle 2141239

Taktiğin port gen 3 destekli olabilir. Kitapçiginda veya sitesinde yazar buyuk ihtimalle.

Hocam ssd sahte olabilir kontrol ettiniz mi?
Ssd sahte olsa bu hizlara ulaşamaz bile.

Bazı sistemlerde 1 adet gen4 ssd slotu oluyor diğer m.2 slotları gen3 hızında oluyor bu yüzden olabilir. Benim masaüstü sistemimde de sadece 1 adet gen4 ssd desteği var diğerleri gen3.

Merhaba, HP Victus laptopuma 1 TB Kioxia Exceria Pro 1TB SSD aldım. Normalde 7000 yazma 6000 okuma değeri vermesi lazımken bana yarı yarıya değer veriyor. Nedeni nedir? İlk taktığımda okumadı, disk yönetiminden girip tanıttım, sonra okudu. Crystaldiskmark ile ölçüm yaptım. Ekte bırakırım fotoğrafları. Bundan önce kullandığım SSD'nin puanını da atarım. Nedenini bilen var mı arkadaşlar?
Not: E diski Kioxia Exceria Pro, C diski WD SN810.

Eki Görüntüle 2141238Eki Görüntüle 2141239
Yanlış anlamayın fakat bende de OMEN var alt bardan fark ettim, 2 Slot var ve siz yüksek ihtimal şuan da 2 adet M2 kullanıyorsunuz. Testi 1. mi yoksa 2. Slot yani aldığınız M2 ye yaptığınızdan emin misiniz?

Adı farklı bile olsa ayrı ayrı ikisine test edip deneyin isterseniz.

Merhaba, HP Victus laptopuma 1 TB Kioxia Exceria Pro 1TB SSD aldım. Normalde 7000 yazma 6000 okuma
Victus muş bu arada, Çünkü 1TB aldığınızı söylüyorsunuz fakat test ettiğiniz SSD 476GB diyor üst kısımda.

Bu arada ben de M2 aldım aynı markanın mavi rengi tam bilmiyorum modelini 1TB yazdığı hızın 500-1000 arası düşük veriyor. Bu bir çok M2 de olabilecek şeyler.

Son düzenleme:
Yanlış anlamayın fakat bende de Omen var alt bardan fark ettim, 2 slot var ve siz yüksek ihtimal şu an da 2 adet M.2 kullanıyorsunuz. Testi 1. mi yoksa 2. slot yani aldığınız M.2'ye yaptığınızdan emin misiniz?

Adı farklı bile olsa ayrı ayrı ikisine test edip deneyin isterseniz.

Victus muş bu arada, çünkü 1TB aldığınızı söylüyorsunuz fakat test ettiğiniz SSD 476 GB diyor üst kısımda.

Bu arada ben de M.2 aldım aynı markanın mavi rengi tam bilmiyorum modelini 1TB yazdığı hızın 500-1000 arası düşük veriyor. Bu birçok M.2'de olabilecek şeyler.

Hocam 😂 evet 2 adet M.2 kullanıyorum biri daha önce fabrikasyon gelen SSD WD SN810 500GB olan o normal değer veriyor ve 1. slotta. Mevzu şu ben yeni SSD aldım 1 TB o desteklediği hızı vermiyor. Onunda fotoğrafı var.

Hocam ssd sahte olabilir kontrol ettiniz mi?
Evet orjinal tebilon'dan aldım

Geri
Yukarı