Kiracı ile anlaşamıyoruz, evden nasıl çıkartabiliriz?

Yaprığınızın yanlış olduğunu düşünüyorum, sonuçta yasal olarak %25 zam yapabiliyorsunuz sadece, bir bahane ve yalan ile çıkarmak gerçekten ayıp.
7 bin liralık yerden 2 bine oturuyormuş, keşke birazda ev sahiplerini düşünseniz.

7 bin liralık yerden 2 bine oturuyormuş, keşke biraz da ev sahiplerini düşünseniz.

Ona bakılırsa bizde 6500 6000 kiraları olan yerde 1300'e oturuyorduk, zorla evden çıkarttırar oğlum gelecek bahanesi ile, büyük ihtimalle gelmeyecek bile, benim sağlık sorunlarım yüzünden her hafta İstanbul'a gidiyoruz ve harcama yapıyoruz, adamın sayesinde çok zor duruma soktu beni. Sağlığımmı daha önemli adamın birkaç bin lira fazla alması mı?

Yaprığınızın yanlış olduğunu düşünüyorum, sonuçta yasal olarak %25 zam yapabiliyorsunuz sadece, bir bahane ve yalan ile çıkarmak gerçekten ayıp.
Yaşın 13 olarak gözüküyor, büyüklerini ilgilendiren ve büyüklerinin münakaşa ettiği konulara dahil olma bence. Kira artış oranı %25 ama ülkedeki enflasyon %200'ün üzerinde. İnsan gibi beslenmek için haftalık market alışverişi yapsan 2000 lirayı geçer adam 1600 liraya kirada oturuyor, üstüne orta yol bulmaya da yanaşmıyor. Ev sahibi fiyat söyler, karşı teklif yaparsın, anlaşamazsan ve sana uymazsa adamın evinden çıkarsın, gider bütçene uygun ev bakarsın. Sonuçta ev adamın, kimsenin malına ortak olmaya gerek yok. Bu, bu kadar basittir.

7 bin liralık yerden 2 bine oturuyormuş, keşke biraz da ev sahiplerini düşünseniz.

Sonuçta yasal olan %25 zam, bunu bilmiyorsa hç vermesin evi.

Yaşın 13 olarak gözüküyor, büyüklerini ilgilendiren ve büyüklerinin münakaşa ettiği konulara dahil olma bence. Kira artış oranı %25 ama ülkedeki enflasyon %200'ün üzerinde. İnsan gibi beslenmek için haftalık market alışverişi yapsan 2000 lirayı geçer adam 1600 liraya kirada oturuyor, üstüne orta yol bulmaya da yanaşmıyor. Ev sahibi fiyat söyler, karşı teklif yaparsın, anlaşamazsan ve sana uymazsa adamın evinden çıkarsın, gider bütçene uygun ev bakarsın. Sonuçta ev adamın, kimsenin malına ortak olmaya gerek yok. Bu, bu kadar basittir.

Sence yaşım önemli mi :) ben yasal olana bakıyorum, enflasyon olduğunu, biliyorum. O zaman 25 sınırını arttırsınlar.

Sence yaşım önemli mi :) ben yasal olana bakıyorum, enflasyon olduğunu, biliyorum. O zaman 25 sınırını arttırsınlar.
Yaşın önemli değil de yaşın dolayısıyla anlayamayacağın bir perspektiften bakıyorsun. %25 Sınırını arttıracak olan kurum devlet. Milyonlarca kiracı ve ev sahibini bu %25 meselesinden birbirine düşüren hükümete söyle onu.

Yaşın önemli değil de yaşın dolayısıyla anlayamayacağın bir perspektiften bakıyorsun. %25 sınırını arttıracak olan kurum devlet. Milyonlarca kiracı ve ev sahibini bu %25 meselesinden birbirine düşüren hükümete söyle onu.

Tamam dediğim o zaten suçlu olan hükümet, tartışmayalım hocam. İyi günler.

Yorumlarınız için teşekkür ederim.

Öncelikle yasal olarak %25 zam belirtilmiş olsa da, ev sahipleri olarak biz hayır kurumu değiliz. Dolayısıyla 7 bin liralık eve 4-5 bin lira kirayı bile çok gören kiracıyı ben evden çıkarmak için her türlü çirkefliği yaparım.

1. Ev ile dün görüştüm ve evleneceğim yalanını söyleyerek evi boşaltmalarını istedim. İhtarname felan çekmedim, çekmeyi de düşünmüyorum. Çünkü evi boşalttıklarında tekrar kiraya verirken beni zor duruma düşürür. Bu nedenle dün sözlü bir şekilde 3 ay içerisinde boşaltacaklar diye anlaştık.

2. ve 3. ev'lerin durumu biraz daha karışık. Yalan söyleme durumumuz da yok çünkü zamanında babam gidip konuşup durumu ifşa etmiş. Dolayısıyla çıkmama konusunda direnç gösterirlerse mahkemelik olacağız gibi duruyor. Şu an bu evlere ben el atmış durumda değilim. Ailem biraz laf ile rahatsız ederek çıkarmaya çalışıyor. Ben de bu süre içerisinde gidip bir avukatla görüşmeyi planlıyorum. Daha sonra avukatın yönlendirmesi doğrultusunda adım atarım veya kadını mahkeme ile tehdit ederim.

Zaten internetten araştırdığım kadarıyla sözleşme olmadığı için avantajlı olan kişi benim. Vergi kaçırma durumuna gelirsek, kanıt yoksa suç da yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı