Kiracı ile anlaşmazlık

Witch King

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, bizim kirada olan bi evimiz var ve kiracıdan hiç memnun değiliz. Babam eğitime çok önem veren birisidir. Kiracı çocuklarının okulunu bahane ede ede oturdu üstüne üstlük oturdukları yerdeki kiraların ortalamasi 650 iken biz bunlara 350 ye verdik. 3 4 aydır gerçek yüzlerini görüyoruz. Kira kontratı bitti ve bunlara evden çıkın dedik. Buna rağmen ben çıkmam diyor. Biraz araştırma yaptım ve söylediğimiz aydan itibaren 2 ay oturma hakkı varmış. Bu durum tam nasıl oluyor? Bilen biri yardım ederse çok sevinirim.

Konu hakkında hiçbir bilgim yok. Ama çağırın polis gelsin kira kontratınızı gösterin, bittiği haldr kaç aydır çıkmadıklarını söyleyip şikayetçi olun. Zaten hemen çıkarlar. Eğer kendilerini acındırırlarsa yeni sözleşmeyi 900 lira olarak belirleyin.

Çok büyük ihtimal sonumuz poliste olacak. Bu insanlar yüzünden gerçekten acıma duygum kalmadı. Kiraları günü gününe vermiyor. İstediğimiz zamanda kalkmış trip atıyor. Çık dememize rağmen çıkmam diyor birde kira vermeyecekmiş beyefendi.

Bizimkilerin eve gelmesini bekliyorum gelir gelmez açacağım konuyu ve konuşacağım. Bu insanlardan kurtulma zamanı geldi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu olaya sadece yuh denir. Dostum çok sakin bir insanmışsın. Kirayı geç ver, sözleşme bitince çıkma ve para ödeme. Polise degil direkt mahkemeye verin. Maddi ve manevi tazminat davası açın şerefsize.
Kardesim bana kalsa ben onu şimdiye kadar çoktan çıkarmıştım. 3-4 ay once kendisi cikacağım diye ahkam kesti. Sebebide pahalı oturuyormuş. Bizde madem öyle çık dedik. Üzerinden belli bi süre geçti tahminimce ev fiyatlarını araştırdı ev bulamayınca bu seferde çıkmam diye başladı. Şuan bu herife karşı çok doluyum. Bide bize saygısız diyor. Şimdiye kadar eğitim meğitim bahane ettiler artık umrumda değil ben şuan polisle gitsem çıkarma hakkım var mi? Birde biz çıkın dediğimiz tarihi telefondanda söyledik yüz yüzede söyledik polisle gittiğimizde inkar edemez değil mi?

Polis mahkeme kararı olmadan hiçbir şey yapamaz. İş mahkemelik olursa sonuca ulaşmanız bir seneyi bulur.
Suanda kontrat yok ve evde oturuyor. Bunu çıkarma hakkım var mi

Çıkarma hakkınızı bilemiyorum ama inkar ederlerse karakolda konuşma kaydı çıkartabilir polis. Yani direkt polise gidin ama isterseniz bir avukatı arayıp bilgi alın.

Ama zaten polis geldiği zaman yan çizip kaçacaklarını düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı