Kiralık aracı kiralayandan başkasının sürmesi sorun olur mu?

Geogere

Picopat
Daha fazla  
Bir iki hafta sonra Diyarbakır'a gitmeyi planlıyorum ve 1 haftalık bir araba kiralayacağım. Sorum şöyle: Kiralayan kişi yerine başkası sürerse bir sıkıntı olur mu? Kuzenimin adına kiralayacağım, ehliyetim var ama 8 aylık.

Herhangi bir kaza durumunda koltukta sen olacağın için hem senin hem kuzeninin başı ağrıyabilir. Ama onun haricinde sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Evet, kaza filan olursa sigortalar geçersiz olur, tüm parayı kiralayan öder.

Teşekkür ederim birkaç tane rent a car'la görüşeceğim eğer ki dediğiniz gibi olursa kiralayacağım.

Herhangi bir kaza durumunda koltukta sen olacağın için hem senin hem kuzeninin başı ağrıyabilir. Ama onun haricinde sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Peki polis çevirmesine takılsam bir sorun teşkil eder mi?

Öncelikle ceza yazmak isteyen polis bir yolunu bulup ceza yazar ama onun haricinde sorun çıkmaz. Fakat 8 aylık ehliyet sahibi birinin eğer sürüş geçmişi yoksa otobana çıkmasını çok önermem.

Merhaba,

Ben bir rent a car çalışanı olarak, polis kontrolünde problem olmayacağını ancak herhangi bir kaza durumunda şoför koltuğunda sözleşmede adı geçmeyen birinin oturması halinde, kazada haklı dahi olsanız, iki tarafın da masraflarını ödemekle yükümlü olacağınızı bildirmek isterim.

Merhaba,

Ben bir rent a car çalışanı olarak, polis kontrolünde problem olmayacağını ancak herhangi bir kaza durumunda şoför koltuğunda sözleşmede adı geçmeyen birinin oturması halinde, kazada haklı dahi olsanız, iki tarafın da masraflarını ödemekle yükümlü olacağınızı bildirmek isterim.
Teşekkür ederim hocam Çok açıklayıcı konuştunuz.
peki şöyle bişey soracağım: rent a carla anlaşırsak kiralayan kişinin 8 aylık ehliyetinin olduğunu kabul ederse kanunen bu anlaşma geçerli mi

Bazı firmalar yedek sürücü opsiyonu tanıyor ancak belirli bir ucret ödemek zorundasınız. Ayrıca kiralayan kuzen ve siz yedek sürücü olarak kiralasaniz bile, kiralayan araçta yoksa başınızın ağrıma ihtimali yüksek.
8 aylık ehliyet ve bir hafta kiralık bir araç ile bu serüvene kalkismanizi tavsiye etmem.
Bur kaza vb durumunda olacakları düşünemiyorum.

Bazı firmalar yedek sürücü opsiyonu tanıyor ancak belirli bir ucret ödemek zorundasınız. Ayrıca kiralayan kuzen ve siz yedek sürücü olarak kiralasaniz bile, kiralayan araçta yoksa başınızın ağrıma ihtimali yüksek.
8 aylık ehliyet ve bir hafta kiralık bir araç ile bu serüvene kalkismanizi tavsiye etmem.
Bur kaza vb durumunda olacakları düşünemiyorum.
Doğru söylüyorsun sigortayla polisle fln uğraşılmaz ben en iyisi baba arabasından devam 🫡

Geri
Yukarı