Kırık iPhone 12 alınır mı?

Arkadaşlar ne üst düzey Android ne de Xiaomi istiyorum, halihazırda 4 yıldır Samsung kullanan ondan önce de iPhone kullanmış birisiyim, ön yargım yok.
Samsung'un servis kalitesizliği, yazılım ömrü ve stabil olmamasından bıkmış biri olarak, sonraki telefonum iPhone olacak.

Senin kararın ama kırık alma sıfır al.
Arkadaşlar, ikinci el iPhone 12 256 GB buldum, fakat arka kısım tamamen çatlak. Satıcı fiyatına 9000₺ dedi. Kamerasında herhangi bir çatlak veya kullanıma engel bir şey yok bu arada. Alsam bir sorun yaşar mıyım, veya bu çatlak cihaz bu paraya alınır mı?

Kaçak al 9000 bin TL vereceğine.

Sizin tercihiniz. Alternatif sunmuştum. Overrated telefon almak sizin bileceğiniz iş (İşlemcisine lafım yok). 2815 mAh 3 sene sonra prize veya power bank'e bağımlı yaşamak dışında sorunu yok.
3 sene olsa çok iyi olur, S8'in bataryasını 2.5 sene sonra değiştirdim.
Senin kararın ama kırık alma sıfır al.

Kaçak al 9000 bin TL vereceğine.
Kaçak derken yurtdışı cihazı mı?

Overrated mı? 3100 mAh bataryalı S10e kullanıyorum 1821 mAh'lik SE 2020 geçiyor ekran süresinde. Yani rakamlar pek bir şey ifade etmiyor. 2 sene sonra tonla para verdiği telefonun donmasındansa prizi tercih eder çoğu insan.
Kaç katı piksel farkı var onu da göz önüne alsaydınız keşke o zaman objektif olduğunuza ikna olabilirdik. 5 yıllık S7 Edge de donmuyor tahmin ettiğiniz gibi. Güncelleme bitince çöp olmuyor iPhone gibi hatta ROM kurarak güncellik takıntısı olanları da memnun ediyor.

Kaç katı piksel farkı var onu da göz önüne alsaydınız keşke o zaman objektif olduğunuza ikna olabilirdik. 5 yıllık S7 Edge de donmuyor tahmin ettiğiniz gibi. Güncelleme bitince çöp olmuyor iPhone gibi hatta ROM kurarak güncellik takıntısı olanları da memnun ediyor.
Hocam S8 donuyor, kendim kullanıyorum. O yüzden değiştiricem zaten önyargım yok dedim zaten yukarıda, fanboyluk değil amacım. Ayrıca ekranda Samsung'un kalitesine kimse kötü birşey demedi batarya konusunu tartışıyoruz.

Bataryayı dert eden arkadaşlar 3 yıl sonra prize bağlı yaşamayıp 500 lira verip bir 3 yıl daha kullanabilir telefonu. Ama 9 bin biraz ucuz geldi birkaç yere gösterin isterseniz yere sağlam düşmüş iç ekrana bir zarar gelmiş bile olabilir. Gösterin sonra satın alın alacaksanız.

Hocam S8 donuyor, kendim kullanıyorum. O yüzden değiştiricem zaten önyargım yok dedim zaten yukarıda, fanboyluk değil amacım. Ayrıca ekranda Samsung'un kalitesine kimse kötü birşey demedi batarya konusunu tartışıyoruz.
Format deneyin isterseniz hocam normal olduğunu düşünmüyorum haftada bir denk gelen yarım saniyelik donmaları demiyorsanız. Ekran kalitesi batarya performansını doğrudan etkiler hocam sonuçta S10e yaklaşık 2.5m piksele güç verirken SE yaklaşık 1m piksele enerji veriyor.

Sadece şunu diyorum, 9 bin TL'ye gayet iyi bir Android telefon alınabilir. Kısaca bir baktım özelliklerine, batarya 2800.. Sadece iPhone olmasını istiyorsanız bence sıfır alın başka model? Belki telefon yurt dışı malı? Daha fazla detay verir misiniz ve fotoğrafları varsa yükler misiniz?
*Ekleme: Bilerek 9 bin TL yazmış olabilir de satıcı. 7 bin TL'ye bile olmadı 7.5, alırsınız almayı istiyorsanız. Ancak önerim eğer Android ile alakalı antipatiniz yoksa gayet iyi özelliklerde telefonlar var bu fiyata, batarya, işlemci, RAM vs.
O fiyattaki Android'lerin hiçbiri iPhone 12 gücünde değil ama?

Fiyatı pazarlıkla daha aşağıya indirebilirsin. Arka camı da yaptırırsın. Mis gibi telefon olur.

Alırken 2. El iPhone alırken nelere dikkat etmeliyiz konularına bak (iTunes vb.)
Güncelleme bitince çöp olmuyor iPhone
Bu ne demek? Elimde iPhone 5 var 9 yıllık evet gerçekten şu zaman için çok kötü bir telefon ama yıllardır güncelleme almıyor ve hala çalışıyor uygulamalar iniyor. Kuzenim 2013 yılında çıkmış Android var benim iPhone'umdan bir yaş küçük. Şu an ölü telefon. Fanboy falan değilim güncelleme ve uzun ömürlülük konusunda iPhone ile yarışabilecek marka yok piyasada.

Format deneyin isterseniz hocam normal olduğunu düşünmüyorum haftada bir denk gelen yarım saniyelik donmaları demiyorsanız. Ekran kalitesi batarya performansını doğrudan etkiler hocam sonuçta S10e yaklaşık 2.5m piksele güç verirken SE yaklaşık 1M piksele enerji veriyor.

İşte illallah ettirdi beni her konuda. Spotify açarken 5 saniye kadar donma, kamera açarken donuyor. Ama bu benim kullanımıma da bağlı olabilir, telefonu hor kullanan birisiyim uygulama dosya falan indiririm silmem genelde.

Müsayit olduğumda bütün fotoraflseı yedekleyip bir format atmayı denerim.

O fiyattaki Android'lerin hiçbiri iPhone 12 gücünde değil ama?

Fiyatı pazarlıkla daha aşağıya indirebilirsin. Arka camı da yaptırırsın. Mis gibi telefon olur.

Alırken 2. El iPhone alırken nelere dikkat etmeliyiz konularına bak (iTunes vb.)

Bu ne demek? Elimde iPhone 5 var 9 yıllık evet gerçekten şu zaman için çok kötü bir telefon ama yıllardır güncelleme almıyor ve hala çalışıyor uygulamalar iniyor. Kuzenim 2013 yılında çıkmış Android var benim iPhone'umdan bir yaş küçük. Şu an ölü telefon. Fanboy falan değilim güncelleme ve uzun ömürlülük konusunda iPhone ile yarışabilecek marka yok piyasada.
Çalışması uzun ömürlü olduğunu mu gösterir öncelikle bunu sorayım. İkinci olarak son yazdığım cümleyi tekrar okumanızı öneririm hala Note 4 için Android 10 kullanılabiliyor.

Geri
Yukarı