Kış aylarında deprem olabilir

TEKİNALP

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar, bu dediğim şey İstanbul için. Yakın zamanda deprem olmuştu hatırlarsınız fakat bu depremin sonu değil daha fay hatları çok sert ve bu kırılması gerektiğini belirtir. Kış olduğunda olması muhtemel. İnşallah bir depremle karşılaşmayız çünkü İstanbul gibi bir yerde ortalama 8.3 gibi bir deprem beklediklerini söylemişti profesörler ve uzmanlar. Siz ne diyorsunuz, düşüncelerinizi alayım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kışın olabilir ama yaz aylarında olamaz mı? Anlıyorum... Depremin ne zaman olacağı ile değil depremden nasıl en az hasarla kurtulurum diye merak etmen, bu yönde eğitmen gerekir kendini. Ben böyle düşünüyorum.

Bence kesin büyük bir deprem olacak yakın zamanda. Depremin frekansına bağlı yaşama şansımız. Japonyadaki gibi bilye sistemi yapsak hiçbir şey olmazda işte o kadar gelişmiş bir ülke değiliz.

Bana göre büyük deprem olmaması için fay hattındaki dengesizlikleri küçük suni depremlerle düzeltiyorlar. Yani balon tam büyümeden patlatılıyor diyebilirim. Ama bu bana göre böyle..
Depremleri ne zamandan beri kontrol edebiliyoruz?

Teyze oğlumun mesai arkadaşı arama kurtarmada çalışıyor. 10 Ocak 2020 saat 04.00'de deprem olacak...

Depremi ne kontrol edebiliriz, ne de ne zaman gelebileceğini bilebiliriz. Sadece tahmin edebiliriz. Bu yüzden şahsen her an deprem olacakmış gibi yaşamıyorum. Hatta kafam o kadar rahat ki geçen ki depremde millet arabalarda yatarken ben mis gibi yatağımda uyumuştum. Bu kadar korkuyla yaşanmaz be, rahatlayın azcık :)

O kadar eğitim veriyorlar depremle alakalı da, hiçbirini uygulamıyorum. Olsa zaten gebercem, belli. O yüzden hiç kasmıyorum. Depremin ne zaman olacağını bilemeyiz, şimdi bilmiyoruz diye her saniye deprem düşünsem, ne anlamı kaldı ki. Sonuç olarak olsa öleceğim zaten, boşverdim. Belki bugün olacak?

Arkadaşlar, bu dediğim şey İstanbul için. Yakın zamanda deprem olmuştu hatırlarsınız fakat bu depremin sonu değil daha fay hatları çok sert ve bu kırılması gerektiğini belirtir. Kış olduğunda olması muhtemel. İnşallah bir depremle karşılaşmayız çünkü İstanbul gibi bir yerde ortalama 8.3 gibi bir deprem beklediklerini söylemişti profesörler ve uzmanlar. Siz ne diyorsunuz, düşüncelerinizi alayım.

8.3 ne zaman dediler? Büyüklük ve şiddet karışmış yine. Şuan söylenen en son araştırmalara dayanan veriler, olacak depremin nerden kırılma olacağına göre 7.1 ile 7.6 arası deprem üreteceği. Zemini sağlam yerde 5.5 olarak hissedersin, çürük yumuşak yerde 9.5 o ayrı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı