Kısa Sürede Üçgen Vücuta Kavuşmak için Ne Yapmalıyım ?

• Konuyu başlatan PCManyaQı
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 23
  • Görüntüleme 4B
@Agressive Creatine kaslarda sus tuttuğu için herkese çok kas kütlesi arttırıyor gibi geliyor. Spor salonları, müşterisine göz boyayıp salonun işe yaradığını ispatlamak için bunu kullanıyor ve satıyor çoğu bilinçsiz sporcuya.

Ama sen bilinçli kullandığın için sorun görmüyorum. Ama kullandıktan sonra ara vermen gerek, sürekeli alırsan vücudun belli bir süre sonra creatine üretmemeye başlıyor bu çok ciddi bir tehlike. Diğer türlü doping sayılmayan tek yasal doping diyebiliriz. :D Antremanda mükemmel bir güç artışı sağlar, ben 120 kilo ile bench press'e girdim, body yardımı ile kendi tekniğimle çalıştım. Yani kaldırırken partenerim yardım etti, indirirken tamamen ben göğüsledim, kaslardaki gerilme muhteşem oldu. Bunu creatine borçluyum, yoksa gücüm kalmıyor, antremandan önce ne kadar pilav yesem de yine cratine'in verdiği gücü sağlayamıyorsun hiç bir şekilde.

Yumurta 7 günde 6 defa tüketilmeli. Aksi halde zarar. Tavuk eti aşırı tüketilmemeli aksi halde gut hastalığı riski var. Kırmızı et, haftada 2'den fazla tüketilmemeli aksi halde zarar. Hal böyleyken herşeye dikkat etmek gereli. Omega 3 gereksinimini bile karşılaman lazım. Vücut geliştirme esnasında vücudun fabrika gibi çalışıyor. Doğal beslenme dediğimiz şeyin de zararlı olmaması için onu da bilinçli yapmak gerek.

Antremandan sonra karbonhidrat tozu tüketirsen kaslarında daha çabuk iyileşme görürsün. Toz kullanamıyorsan antremandan hemen sonra pilav veya makarna ağırlıklı bir sporcu menüsü hazırla kendine. Yırtılma iyileşememekten kaynaklanıyor.

Antreman günleri kilo başına 1.5 - 2 gram protein alman lazım. Karbonhidrat ise ne kadar şişmek ve kilo almak istediğine bağlı. Eğer 80 kiloysan antreman günü 140-160 gram arası protein alman gerek. Bunun büyük kısmı sabah-öğle arası ve antreman sonrası olmalı.

Mesela yumurta proteininin yüzde 98'i kasa karışabiliyor. Tavuk proteinin miktarı çok düşük mesela, o yüzden sadece tavuk ve dana eti tüketerekte vücut yapılamıyor kolay kolay ve sağlıklı olmuyor. Proteinin kalitesi de çok önemli. CFM proteinler en kaliteli proteinlerdir, bir araştır hemen. Süt proteini en sağlıklısı olduğu için Whey Proteini onun tozu olduğundan antremandan sonra Whey proteini tüketmek protein sentezinin eksiksiz tamamlanmasına yardımcı olur.

Konuya nerden girdim hatırlamıyorum, soru cevap şeklinde devam edelim böyle sabaha kadar anlatırım. :D

Anladım ben karbonhidrat almak istemiyorum, 85 kiloyum sadece whey protein spordan sonra su ile tüketiyorum, creatinide aynı yolla alıyorum. Ben sabit 80'kiloda vücut yapmak istiyorum bana önerebileceğin ürünler varmı. Karbonhidrat tüketmem gerekiyormu ?

Sadece antremandan sonra alacağın karbonhidratın senin amacına bir zararı olmaz. 1 saat sonra üstüne çok güzel bir menü ile beslenirsen tamamdır bu iş. Creatine'i de bırak bence. İçinde creatine olmayan pre-workout ürünü al ille de kullanacaksan. Dediğim gibi nitrik oksit içerikli takviyeler yarım dozda yeterlidir ve kalp sağlığına çok yararlıdır.

Senin ürün ile pek işin yok bence artık. Antremanını hacime yönelik değilde korumaya yönelik yapman gerek. Kaslarındaki glikojen depolarını bitirene kadar antreman yapma mesela. Ağırlık bas, kısa sürede bitir ve geç. Kısa sürede yüksek şiddetle uyar kaslarını, korumak için yeterli olacaktır, tabi düzgün beslendiğin sürece.

Tamam ama nasıl vücut geliştiricem :D vücut geliştirmek için bir programınız varmı benim bir yere gittiğim yok. Bilgi sahibi değilim. Bir program gösterirseniz uygularım.
Hemşerim sen giresundasın ve 15 yaşındasın. Haplar Tozlar sakın sakın bu yaşta bulaşma
Tavsiyem güreş sporuyla ilgili araştırma yap. Güreşçiler üçgen vücutlu olur. Olduğun yerde mutlaka bu işle ilgilenen hoca antranör vs vardır hemen başvur.
Veya Boks salonu vardır mutlaka . Hemen git yazıl hocaya sor gerekli şeyleri anlatır yardımcı olur sana. Bu tarz sporlar yaparsan,
Bakıldığında kas belli olmaz fakat vurduğunu yere serecek kuvvetin olur. Gerçek dövüşmeyi kendini savunmayı öğrenirsin.
Boş kastan daha iyidir kuvvet. Zamala kaslar yerine oturur zaten.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı