Kitap önerileri

Evrim Nedir? Ernest Mayr(Baş ucu kitabı bu konuda bence amatör biri için)
Soluk Mavi Nokta, Carl Sagan
Gen Bencildir, Richard Dawkins
Aklıma şimdilik gelenler bunlar geldikçe eklerim.
Düzenleme1:
Matematiğin Kısa Tarihi-Ian Stewart(İçinde fazla örnek var, matematik cahili biri kolayca sıkılır ama matematiğin önemini anlatıyor)
Bu dediğim kitapları okuyup ufkunuz genişlemezse, şimdi ne garanti vereyim aklıma gelmedi :D

Kişisel gelişim kitabı olarak sana
Stefano D'Anna :Tanrılar Okulu önerebilirim ancak sana şunu demeliyim ki,gelişmek istiyor isen her türden kitap okumaya gayret göstermelisin.Ama Bilim,Tarih,Edebiyat gibi kitaplarda kendinde bir ışık görür isen o alana yönelmeni tavsiye edebilirim.Aşağıya bir kaç kitap tavsiyesi daha yapıyorum bol okumalar dilerim..
Roman Olarak:
Hüseyin Nihal Atsız:
Bozkurtlar,Ruh Adam
Dalkavuklar Gecesi - Z Vitamini,Deli Kurt.
Fyodor Mihayloviç Dostoyevski :
Suç ve Ceza yaşına uygun ve edebiyata giriş olarak ideal bir roman.
Romanı zevk için okuyorsun unutma gelişim anlamında belirli sözcük ve kavramlar elde edebilirsin ancak ufkunu geliştirmesini bekleme bilim kurgu romanlar için aynı şeyi pek fazla diyemem.
Bilim,Popüler Bilim,Astronomi Ve Bilim Tarihi kitapları olarak önerim.
Charles Darwin:
Türlerin Kökeni
Carl Sagan :Kozmos
David Eagleman :
Beyin Senin Hikayen
Stephen Hawking:
Kara Delikler ve Bebek Evrenler
Büyük Tasarım,Kara Delikler,
Hawking-Aforizmalar
Albert Einstein :Benim Gözümden Dünya...

Şimdilik önerilerim bunlar bol okumalar dileği ile...

Kişisel gelişim kitabı olarak sana
Stefano D'Anna :Tanrılar Okulu önerebilirim ancak sana şunu demeliyim ki,gelişmek istiyor isen her türden kitap okumaya gayret göstermelisin.Ama Bilim,Tarih,Edebiyat gibi kitaplarda kendinde bir ışık görür isen o alana yönelmeni tavsiye edebilirim.Aşağıya bir kaç kitap tavsiyesi daha yapıyorum bol okumalar dilerim..
Roman Olarak:
Hüseyin Nihal Atsız:
Bozkurtlar,Ruh Adam
Dalkavuklar Gecesi - Z Vitamini,Deli Kurt.
Fyodor Mihayloviç Dostoyevski :
Suç ve Ceza yaşına uygun ve edebiyata giriş olarak ideal bir roman.
Romanı zevk için okuyorsun unutma gelişim anlamında belirli sözcük ve kavramlar elde edebilirsin ancak ufkunu geliştirmesini bekleme bilim kurgu romanlar için aynı şeyi pek fazla diyemem.
Bilim,Popüler Bilim,Astronomi Ve Bilim Tarihi kitapları olarak önerim.
Charles Darwin:
Türlerin Kökeni
Carl Sagan :Kozmos
David Eagleman :
Beyin Senin Hikayen
Stephen Hawking:
Kara Delikler ve Bebek Evrenler
Büyük Tasarım,Kara Delikler,
Hawking-Aforizmalar
Albert Einstein :Benim Gözümden Dünya...

Şimdilik önerilerim bunlar bol okumalar dileği ile...
Hocam, kitapları teker teker alacağım bir tane bitirip diğerini satın alacağım ilk alacağım kitap önemli olmalı hangisini ilk önerirsiniz?

Evrim Nedir? Ernest Mayr(Baş ucu kitabı bu konuda bence amatör biri için)
Soluk Mavi Nokta, Carl Sagan
Gen Bencildir, Richard Dawkins
Aklıma şimdilik gelenler bunlar geldikçe eklerim.
Düzenleme1:
Matematiğin Kısa Tarihi-Ian Stewart(İçinde fazla örnek var, matematik cahili biri kolayca sıkılır ama matematiğin önemini anlatıyor)
Bu dediğim kitapları okuyup ufkunuz genişlemezse, şimdi ne garanti vereyim aklıma gelmedi :D
Evrim nedir? kitabını bugün sipariş vereceğim içime yattı diğerlerine de göz atacağım matematikte biraz cahilim 2 test kitabı aldım çözüyorum sıfırdan sona kadar matematikte kendimi nasıl geliştirebilirim taktik var mı? :D

Hocam, kitapları teker teker alacağım bir tane bitirip diğerini satın alacağım ilk alacağım kitap önemli olmalı hangisini ilk önerirsiniz?
Tanrılar okulu ile başlayabilirsin o zaman,Hem gelişim kitabının katkısı olup olmadığını'da görürsün ve yoluna öyle devam edersin.Onunla devam edip sonradan romanlara geçiş yap ve romanlara ilgin olur ise önerilerimden Bozkurtlar ile başlamanı tavsiye ederim.

Tanrılar okulu ile başlayabilirsin o zaman,Hem gelişim kitabının katkısı olup olmadığını'da görürsün ve yoluna öyle devam edersin.Onunla devam edip sonradan romanlara geçiş yap ve romanlara ilgin olur ise önerilerimden Bozkurtlar ile başlamanı tavsiye ederim.
İlk alacağım kitap Evrim nedir? sepete ekledim akşama siparişi vereceğim. 376 sayfa. tahminimce 1-2 haftada bitiririm. Sonrada Tanrılar okulu önerinizi alacağım dediğim gibi ufku açacak ,yeni kelimeler öğretecek kitaplar arıyorum.

birçok sosyoloji,psikoloji kitabından efsane derece de sürükleyici ünya üzerinde en çok satılan bir şaheser olan J.R.R Tolkien - Yüzüklerin Efendisi serisi derim

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı