Kitap önerileri

Homo Sapiens-Yuval Noal Harrari.
Biraz uzun sürdü bulması ama aldım sonunda. Okuyacak kitap bulamıyordum sizin tavsiyeniz üzerine alacaktım. Fakat mağazalarda zor bulunuyor sanırsam bizim burada yoktu. Bir arkadaştan aldım kitabı o da çok tavsiye etti. Başlayacağım bugün. :)
Çok olumlu yorumlar okudum kitap ile ilgili. Bakalım nasılmış. :)
4.jpg

Biraz uzun sürdü bulması ama aldım sonunda. Okuyacak kitap bulamıyordum sizin tavsiyeniz üzerine alacaktım. Fakat mağazalarda zor bulunuyor sanırsam bizim burada yoktu. Bir arkadaştan aldım kitabı o da çok tavsiye etti. Başlayacağım bugün. :)
Çok olumlu yorumlar okudum kitap ile ilgili. Bakalım nasılmış. :)
Eki Görüntüle 358810
Şu anda Evrim nedir? okuyorum kaptırdım kendimi bitince senden olumlu yorum alırsam başlarım ona.

@KaraKartalw Çok akıcı ve dili oldukça sade, anlaşılır bir kitaptır. Son dönemlerde okuduğum en iyi kitap. Yuval Noal Harari Kudüs Üniversitesinde akademisyen olarak görev alıyor, Tarihçi ve Yazar kendisi. Mutlaka herkesin okuması gerekli olan bir kitap, dünyaya olan bakış açında değişiyor.

Arkadaşlar, 18 yaşındayım kitap okumak istiyorum yani kitap okumayı sevdirmeye çalıyorum kendime. Sizden isteğim ufku açacak, zihni geliştirecek, yeni kelimeler öğretecek türden kitap önermelerinizi rica ediyorum. Her türden kitap okurum. Fantastik-Bilim Kurgu sevdiklerim. Game Of Thrones dizisini çok sevdiğimden ve kitabı hakkında çok eleştiri yapmalarından George R.R. Martin'in Taht Oyunları adlı serisini almak istiyorum sizce değer mi? Güzel bir seri mi? Önerilerinizi bekliyorum.
Yüzüklerin Efendisi serisini okumanı tavsiye ediyorum. Nedeni tam da seni açıklar konumda. Yazılış tarihinden dolayı içerisinde eski türkçe kelimeler bol ve gerçekten mükemmel tasvirleri var. Seni, kurduğu cümlelerle hayalinde kurgulamış olduğu muazzam dünyanın içerisine girmeni sağlıyor.100 klasik eser içerisinde olduğuna şaşmamalı.

Yüzüklerin Efendisi serisini okumanı tavsiye ediyorum. Nedeni tam da seni açıklar konumda. Yazılış tarihinden dolayı içerisinde eski türkçe kelimeler bol ve gerçekten mükemmel tasvirleri var. Seni, kurduğu cümlelerle hayalinde kurgulamış olduğu muazzam dünyanın içerisine girmeni sağlıyor.100 klasik eser içerisinde olduğuna şaşmamalı.
Filmini çok severim şuandaki kitabı bitirip sipariş edeceğim. Teşekküler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı