Kitap önerisi

Kızlar, bilgisayardan anlayan erkekleri ihtiyaçları olduğu zaman köpek gibi yalvararak çağıran, işi bitince ise siktireden varlıklardır. Kızların bildiği tek şey vardır: para. Kızlarla konuşmak sana hiçbir şey kazandırmaz. Bana hep kaybettirdi.

Hani derler ya her başarılı kadının arkasında bir erkek vardır, yalan! Külliyen yalan! Kadınlar hayatım boyunca bana hep köstek oldular. Ne zaman bir iş yapacak olsam cesaretimi kırdılar. Kendileri de zaten gördüğün gibi mühendislik vs ağır işlere hiç yanaşmazlar. Rahat, az maaşlı işlere girip sonra da maddi bağımsızlıklarını ellerine alamadıkları için bize neden eşit değiliz diye yakınırlar.

Bir de birbirlerini hiç sevmezler. Bir kadının en büyük düşmanı hemcinsidir. Okulda iki dakika kızların sohbetine gir, duyacağın ilk şey, diğer arkadaşları hakkında "kaşar" diye bahsetmeleridir. Mesela bir kız gelip sana telefonunu verebilir. Bu bence çok ama çok doğal bir şeydir. Ama bu yetiye ulaşmamış kızlar, bunu yapan kızı "kaşar" ilan ederler. Bunlar müslüman diye geçinen, asıl kaşarın öde gidenleridir. Öbür kız düşüncesini açık açık belirtirken bu tipler aslında paranın kölesi olmuş ama sorsan sadakat ve sevgi gibi şeyler arayan tiplerdir. Çek altına Mustang'i, köpeğin olurlar. Hepsinin bi fiyatı vardır zaten aşağı yukarı...

Kitap tavsiyem Yüzüklerin Efendisi'dir.
Yine döktürmüşsün RECEP ABİ!!:D

Ankara içinize işlemiş ise:

Emrah Serbes - Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi/Her Temas İz Bırakır

Emrah Serbes - Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi/ Son Harfiyat (serinin devamı ve son kitabı)

Mizahi:
Umut Sarıkaya - Benimde Söyleyeceklerim Var! 1-2
Kaan Sezyum - OH YES!
Alpay Erdem - BEN!
(Çok büyük tavisye değil ama gideri var)

Aklıma gelenler:
Sunay Akın - Kız Kulesi'ndeki Kızılderili
Mina Urgan - Bir Dinozorun Anıları
(Mutlaka Okunması Gereken bir kitap. İleride Edebiyatçılar okutabilir).
Agatha Christie
(Cinayet Romanlarında Ustadır)

Kısmetse almayı ve bitirmeyi planladıklarım:

Ve Steve Jobs Apple'ı Yarattı - İş Yayınları (Okumaya devam)
Tamer Şahin - Hackerin Aklı (Planlanan)
Umut Sarıkaya - Benimde Söyleyeceklerim Var! - 3 (Planlanan)
Adobe CS3 Klavuzları (Attık Kenara yatıyor)
Aykut Aslantaş - SEO & SEM (Lazım olursa)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı