Kitap okuma alışkanlığı kazanmak için kitap önerisi

mustaine

Megapat
Yer
Anaheim, Los Angeles, CA
Daha fazla  
Merhabalar,

Kitap alırken büyük bir heyecanla alıyorum ancak yarısında bırakıyorum. Okurken dikkatim dağılıyor, okuyorum ama sonra dönüp baktığımda hiçbir şey anlamadığımı fark ediyorum. Alışkanlık kazanmak için güzel kitaplar önerebilir misiniz? Bilim kurgu, mitoloji tarzı kitapları severim. Çok sıkmayacak, gereksiz uzun olmayan kitap önerilerine açığım. Şimdiden teşekkürler!

Son düzenleme:
Bilim kurgu değil de, fantezi kurgu istersen Hobbit okuyabilirsin.
İlk 30 sayfası falan çok sıkıcıdır ama sonrasını tek nefeste bitirirsin.

Bilim kurgu olarak Kadınlar Ülkesi güzeldir. Ayrıca İthaki'nin çevirisi çok iyi.

Haricinde Stephen King kitapları da sana büyük bir iştah katabilir. Özellikle Kan Varsa.

Mitoloji olarak henüz okumadığım lakin aşırı fazla olumlu yorumu olan bir kitap paylaşabilirim seninle.
Kendisi; Ben, Kirke.

Bilim kurgu değil de, fantezi kurgu istersen Hobbit okuyabilirsin.
İlk 30 sayfası falan çok sıkıcıdır ama sonrasını tek nefeste bitirirsin.

Haricinde Stephen King kitapları da sana büyük bir iştah katabilir.

Mitoloji olarak henüz okumadığım lakin aşırı fazla olumlu yorumu olan bir kitap paylaşabilirim seninle.
Kendisi;

Ben Kirke okunacaklar (Okumaya çalışılacaklar.) listemde vardı. Ona kesinlikle bakacağım. Hobbit'e gelecek olursak Tolkien severim ama filmi çok geniş bir filmdi. Lore vs. açısından. Kitabının da aşağı kalır bir yanı olduğunu sanmıyorum. Şimdilik fazla o tarz kitaplar okumak istemiyorum ama elbette bir gün okuyacağım.

Film cidden gereksiz uzun, biliyorum. Lakin kitabı değil, tabii siz bilirsiniz.

O zaman bakılabilir. Filmi önce izlediğim için gözümde büyütmüş olabilirim. Listeme ekledim. Değiştirilmiş Karbon da listemde var. Okudunuz mu acaba? Cyberpunk akımı her zaman beni içine çekmeyi başarmıştır.

Merhabalar,

Kitap alırken büyük bir heyecanla alıyorum ancak yarısında bırakıyorum. Okurken dikkatim dağılıyor, okuyorum ama sonra dönüp baktığımda hiçbir şey anlamadığımı fark ediyorum. Alışkanlık kazanmak için güzel kitaplar önerebilir misiniz? Bilim kurgu, mitoloji tarzı kitapları severim. Çok sıkmayacak, gereksiz uzun olmayan kitap önerilerine açığım. Şimdiden teşekkürler!
Sherlock Okumadıysanız bölüm bölüm sıkmadan okursunuz diye düşünüyorum. Sizin sevdiğiniz tarz değil ama aklınızda bulursun. Fiyatlarıda çok uygun.

Modern Klasikler serisinden okumaya başlayabilirsiniz. Oradaki kitapların çoğu hem az sayfalı hem de akıcı. Örneğin Stefan Zweig kitapları tam dediğim tarzdan.

O zaman bakılabilir. Filmi önce izlediğim için gözümde büyütmüş olabilirim. Listeme ekledim. Değiştirilmiş Karbon da listemde var. Okudunuz mu acaba? Cyberpunk akımı her zaman beni içine çekmeyi başarmıştır.
Üzgünüm, daha önce hiç okumadım.

Sherlock okumadıysanız bölüm bölüm sıkmadan okursunuz diye düşünüyorum. Sizin sevdiğiniz tarz değil ama aklınızda bulursun. Fiyatlarıda çok uygun.
Aslında evet, kitaplar eğlenceli ama gereksiz fazla uzun ve detaylı - belki Sherlock serisinin olayı budur.
Dedektif Kurukafa serisi bile beni Sherlock'tan daha fazla eğlendirmişti okurken.
Özellikle bu mükemmeldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı