Kitap okumak neden bu kadar güzel bir şey?

DivineTitan

Centipat
Yer
Antalya
Tabii ki de kişiden kişiye değişir. Ama bana biraz sıkıcı geliyor. Öyle kitap okuyanlarda'da aman aman zeka olsun veya başka bir şey olsun çok fark göremiyorum. Neden bu kadar güzel bir şey?

Kitap okumak özel bir şey değil, cahil kalmamak için bilgi peşinde koşmak lazım.

Yani, bu kadar ovulmesi boş o zaman.

Güzelliğini bilemem ancak okuyan ile okumayan arasında büyük bir diksiyon, kelime haznesi ve üslup farkı oluyor.

Kelime haznesi doğrudur da ne diyeyim hocam. Diksiyon ve üslup çok göremdim yani çevremde.

Güzelliğini bilemem ancak okuyan ile okumayan arasında büyük bir diksiyon, kelime haznesi ve üslup farkı oluyor.

Kanka keşke önceden kitap okusaydım diyorum günde 20 sayfa bile yeter diksiyonum acayip kötü bazen kelime cümle kuramıyorum şu an hafif hafif düzeltmeye çalışıyorum en baştan okumaya başlayın önerim iş hayatınızda çok önemli olacaktır.

Kanka keşke önceden kitap okusaydım diyorum günde 20 sayfa bile yeter diksiyonum acayip kötü bazen kelime cümle kuramıyorum şu an hafif hafif düzeltmeye çalışıyorum en baştan okumaya başlayın önerim iş hayatınızda çok önemli olacaktır.

Şair olmadığın sürece çok önemli değil gibi. Yani tamamıyla kitap okumaya kötü bir şey demiyorum ama harbi biraz sıkıcı geliyor.

Diksiyon için bence kitap çok overrated. Düzgün insanlarla düzgün sohbetler 100 kat daha hızlı geliştirir konuşma biçemini bir insanın.

Şair olmadığın sürece çok önemli değil gibi. Yani tamamıyla kitap okumaya kötü bir şey demiyorum ama harbi biraz sıkıcı geliyor.

Kanka evet sıkıcıda düzgün bir konuşma tarzı bence çok iyi bir şey az da olsa okumakta fayda var.

Diksiyon için bence kitap çok overrated. Düzgün insanlarla düzgün sohbetler 100 kat daha hızlı geliştirir konuşma biçemini bir insanın.

Okulda adam akıllı arkadaşım olsa ailem dışarıya çıkmama izin verse bende yapmak isterim dostumda işte...

Kanka evet sıkıcıda düzgün bir konuşma tarzı bence çok iyi bir şey az da olsa okumakta fayda var.

Peki. Yani hocam günde 50sayfa okuyacaksınız demişti. Bana da işkence gibi gelmişti. Haklısınız sanırım. Hadi 2023 yılında olmasak neyse diyeceğim çünkü adamakıllı teknolojik eğlence aracı yoktu eskiden. O yüzden kitap okumak o zamanlara göre çok iyidir ama şu an diksiyon haricinde çok tercih edilmez bence.

Tabii ki de kişiden kişiye değişir. Ama bana biraz sıkıcı geliyor. Öyle kitap okuyanlarda'da aman aman zeka olsun veya başka bir şey olsun çok fark göremiyorum. Neden bu kadar güzel bir şey?
Eskiden oyle idi. Artik tum kitaplar online bulunuyor zaten. Tum dunyadaki bilgi elinizin altinda. Hala insanlara arastirma ogretmek, Google kullanmayi ogretmek, Ingilizce ogretmek yerine kitap ezber sinav mantigi. Okul'un tum amaci sizi bir diger asamaya en kisa surede postalmak. Ozel ve Devlet okulu farketmez, birkac nadir istisna haric.

Yeni konular

Geri
Yukarı