Kitap okumak neden bu kadar güzel bir şey?

Kanka evet sıkıcıda düzgün bir konuşma tarzı bence çok iyi bir şey az da olsa okumakta fayda var.

Okulda adam akıllı arkadaşım olsa ailem dışarıya çıkmama izin verse bende yapmak isterim dostumda işte...
İletişim, iletişim ile gelişir en iyi.

Onun dışında kitap okumak sıkıcı çünkü ilgi alanınızda bir şey okumuyorsunuz. Emin olun sizinle aynı kafa yapısında bir yazar bulursanız bir gün içerisinde bile kocaman bir kitap bitirebilirsiniz. Gereklilik diye bakmayın kitaplara. Bir de shorts ve tiktok ile odağınızı yok etmeyin.

Peki. Yani hocam günde 50sayfa okuyacaksınız demişti. Bana da işkence gibi gelmişti. Haklısınız sanırım. Hadi 2023 yılında olmasak neyse diyeceğim çünkü adamakıllı teknolojik eğlence aracı yoktu eskiden. O yüzden kitap okumak o zamanlara göre çok iyidir ama şu an diksiyon haricinde çok tercih edilmez bence.

Bencede garip okumak istemiyorum ama alıyorum genellikle özellikle Türk tarihi Atatürk hayatı gibi kitaplar okuma şansım daha doğrusu isteğim olsa okuyacağım merakta ediyorum (ama artık genelde videolar tarih videoları Atatürk yaşamı Türk tarihi gibi her türlü konunun videosu var internette)

Yani, bu kadar ovulmesi boş o zaman.
Katılmıyorum, kitap okumak yararlıdır.
Vücut ve beyin üzerindeki ıvır zıvır yararlarını konuşmaya gerek yok, isteyen okur isteyen okumaz, beni bağlamaz.

Kitabı kendin için okursun, okuduğun yazıları ve edindiğin bilgileri de zamanla sindirirsin ancak konu bizim millet olunca aldığı donu göstermek için götünü açıp gezer.

Yapabiliyorsanız bu durumu hemen çözün. Evden dışarı çıkabiliyorum ama ben her zaman yalnızım. İstemiyorsan çok can sıkıcı bir şey.

Kanka nasıl istemiyorsun şu an dışarıdaki kitlenin çoğunluğunu sevmem gençlerin piyasa algısı gibi çok sevmem ama dolaşmak eğlenmek anı biriktirmek bence en iyi şey yaşadığım şehirde gençlerde alkol sigara var kuzenlerimde madde bağımlılığı var durumları iyi bizim de durumumuz Allah'a şükür şu an çoğunluktan iyi ama ailem izin vermiyor hatta yazın çalışıp 15 yaşında motor aldım kendime aile desteği ile 16ya girince şehir içinde kullanmaya başlayacağım.

Kanka nasıl istemiyorsun şu an dışarıdaki kitlenin çoğunluğunu sevmem gençlerin piyasa algısı gibi çok sevmem ama dolaşmak eğlenmek anı biriktirmek bence en iyi şey yaşadığım şehirde gençlerde alkol sigara var kuzenlerimde madde bağımlılığı var durumları iyi bizim de durumumuz Allah'a şükür şu an çoğunluktan iyi ama ailem izin vermiyor hatta yazın çalışıp 15 yaşında motor aldım kendime aile desteği ile 16ya girince şehir içinde kullanmaya başlayacağım.

Ben de aynı durumu yaşıyorum ama en azından idarelik birisini bulun. Nerede yaşıyorsunuz?

İletişim, iletişim ile gelişir en iyi.

Onun dışında kitap okumak sıkıcı çünkü ilgi alanınızda bir şey okumuyorsunuz. Emin olun sizinle aynı kafa yapısında bir yazar bulursanız bir gün içerisinde bile kocaman bir kitap bitirebilirsiniz. Gereklilik diye bakmayın kitaplara. Bir de Shorts ve TikTok ile odağınızı yok etmeyin.

Ben kendime uygun türü bulamıyorum ki? Sanırım bilim kurgu seviyorum ama oda çok değil işte.

Yapabiliyorsanız bu durumu hemen çözün. Evden dışarı çıkabiliyorum ama ben her zaman yalnızım. İstemiyorsan çok can sıkıcı bir şey.

Kanka bir sürü arkadaşım var küçük bir şehirdeyiz gençlerin çoğu arkadaş çevremden dolayı beni tanır ama ailem izin vermiyor birkaç arkadaşım var beni satmayan konuşmuyoruz ama sürekli çağırır bir de ayrı okullardayız ailem devlete göndermiyor, buluşmadığız için sohbet edecek konuda yok.

Ben de aynı durumu yaşıyorum ama en azından idarelik birisini bulun. Nerede yaşıyorsunuz?

Ben kendime uygun türü bulamıyorum ki? Sanırım bilim kurgu seviyorum ama oda çok değil işte.

Antalya.

Yeni konular

Geri
Yukarı