Kitap okumaya nasıl başladınız?

Kuzenimle aynı yaşta olmama rağmen onun okula benden bir yıl erken başlamasıyla... O birinci sınıfta okumayı öğreniyordu, ben ise aynı yaşta olmama rağmen öğrenmiyordum. Kıskançlığım sebebiyle kendi kendime okuma yazmayı sökmüştüm okul öncesinde. Nasıl yaptığımı hala daha anlayamıyorum. Okuduğum ilk kitap da Muzaffer İzgü'nün "Ökkeş İşportacı" kitabıydı.

Babam sayesinde doğa hakkındaki kitaplara (6 yaş seviyesi falan) ilgi duymaya başlamıştım. Okumayı söktüğüm dönem(kendi kendime öğrendim, nasıl oluyorsa artık) tuvalette bile kitap okuyordum :D Şimdi pek kitap okumuyorum maalesef :(

Ortaokulda yanılmıyorsam 7. sınıfta Stephen King'in ''O'' kitabını okuyarak hem korku romanlarına hem de kitaplara balıklama dalış yapmıştım 😄. O gün bugündür kitap okumaya devam ediyorum.

Evet, aynı yaştaymışız. Yaşıtlarımın büyük çoğunluğunu sevmediğimi söylemeliyim, garip insanlar var.
Özellikle de sosyal medyaya saçma sapan paylaşım yapanlar. Bazı davranışları şöyle:

1.Instagram’a internetten bulduğu alkol fotoğraflarını atmak

2. Ailesinden gizli sigara içmek

3.Replika designer ayakkabı giymek

4. TikTok çekmek

5. Kaba olmayı havalı sanmak

Daha neler neler var ama zaten biliyorsunuz siz onları. Anlatmama gerek yok.

Lise 1'de Edebiyat dersin'de hocamın metin okutması ile başladım :D,ilginçtir tekleyerek akıcı bir biçimde okuyamadım ve o günden sonra hocamın tavsiyeleri üzerine okudum ve hala'da okurum :),Kendisine minnettarım...

İlk okuduğum kitabı annem ile birlikte, o zamanlar evimizin yakınında olan marketten, almıştık ve kitap Roald Dahl'ın Charlie'nin Çikolata Fabrikası adlı kitabıydı. Hatırımda kaldığı kadarıyla işbu kitabı çokça kez bitirmiştim. Daha sonrasında yine annem ile birlikte aynı marketten J. K. Rowling'in Harry Potter ve Felsefe Taşı kitabını almıştık.​

Abimin 1. sınıfta okuduğu resimli okuma kitaplarını 4-5 yaşımda iken elime alırdım. Tabi okuma yazma o zamanlar bilmediğim için resimlerde ne anlatıyor onu çözmeye çalışırdım.

Geri
Yukarı