Kitap seçimi önerisi

Fahrenheit 451.
Cesur yeni dünya.
Ben kirke.

Aslında 3'nu de alacaktım. Ama bu ay bir gram(22ayar) altın alma hedefim var.
Bugün malum, 2 gün önce 760 TL olan şimdi 840 TL civarı ve daha da kotüleşecek gibi. O yüzden en azından tekini alacağım.
Tavsiyeniz hangisidir?
Elimde daha okumadığım 1984 var. Mart'in Eden bitince onu okuyacağım. O yüzden distopik almasam mı diyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben Kirke okumadım ama tek bildiğim Yunan mitolojisi ile alakalı olduğu. Bugün satın alacaktım, param yetmedj maalesef. 😅

Fahrenheit 451 ve Cesur Yeni Dünya bana hep pohpohlanmiş basit kitaplar gibi geldi. Biliyorum, bazilarinizin damarina basacak bir yorum bu ama ikisine de isinamadim bile. Her ikisinin distopyası çok zorlama geldi. Yine de bence ikisi arasindan Fahrenheit 451 okunmalı.

Distopik alın almasına da 1984'ten sonra ikisi de yetersiz gelecek bence size. Pek de önermek istemiyorum ama Vakıf serisine baslatabilirz bence sizi.

Bir ülkede ben kitap okumak istiyorsam daha devletin bana arka çıkması lazım. En azından vergi almaması...
Az önce okulda aç kalmak ve altın almak arasında gittim geldim. Ve vazgeçtim. @Finisterre sanırım yarın ben Kirke'yi alacağım. Önereceğiniz mümkün mertebe 25 TL'yi aşmayacak iyi kitaplar var mı?
(Genel magnada her tür okudum sanırım )(aşk/sevda romanları harici )

@A 10 Thunderbolt ll Cocuklugun Sonu ilk aklıma gelenlerden. Bilim-kurgu, biraz da postapokaliptik.

Schopenhauer'dan Yaşam Bilgeligi Üzerine Aforizmalar önerebilirim. Sade bir düşünce kitabı. Normalde bu tip kitaplari okurken kendimi dış dünyadan tamamen soyutlamam gerekir, başta da ortamda mutlak sessizlik gerekir falan. Bu kitap beni cok yormadı. Giriş yapmadıysanız bence felsefe kanadina da iyi bir giriş olur.

Vakıf hâlâ onerebilecegim bir seri. 25 TL üzeri olmali sanirsam. Tam da emin olamadım. Yukarida yazdigim "pek onermek istemiyorum ama" kısmı kitapla ilgili değildi bu arada, pek öneri yapmayi sevmedigimden sanirim. Belirtmek istedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı