Kitap Seçimi

beGi

Hectopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar;

Uzun zamandır kitaba fazla zaman ayıramıyorum. Bu nedenle bu akşam kısa bir araştırma yaptım, bir liste oluşturdum kendime. Bu listede ki kitapları okuyanlar varsa tavsiyelerini bekliyorum. Aynı zamanda sorgulayıcı, kişisel gelişim, realizm ve listemde ki kitaplara benzer önerileriniz varsa seve seve alabilirim. :)

Not : Lütfen seçtiğim kitaplara hiç bir ön yargı ile yaklaşmayın. Tartışmak değil, değerli fikirlerinizi istiyorum. Fotoğrafta firma gözüküyor, bu kurallara aykırı mı bilmiyorum. Eğer öyle ise lütfen uyarın.

kit list.jpg

Listede yok ama Adam Fawer'ın Olasılıksız ve Empati kitaplarını okuyabilirsin. Sürükleyici ve bazı konuları aşırı sorgulayan kitaplardır, okumadıysan öneririm.

Son şeyler ülkesinde Paul Auster.
İçeriği güzele benziyor, kitabı elime alıp biraz okuyayım duruma göre alacağım. Teşekkürler.
Listede yok ama Adam Fawer'ın Olasılıksız ve Empati kitaplarını okuyabilirsin. Sürükleyici ve bazı konuları aşırı sorgulayan kitaplardır, okumadıysan öneririm.
İkisini de listeme ekledim. Seçmesi zor olacak bu kadar kitap içerisinden fakat ilk alacağım "Tanrı Yanılgısı" olacak. İkincisi ise büyük ihtimal ile "Kozmoz" veya "Sıfırdan sonsuza matematiğin öyküsü" olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir tane mi kitap almayı düşünüyorsunuz? Eğer öyleyse bunlar da listenizde bulunsun sırayla alırsınız. Zaten listenizdeki kitapların çoğu sağlam kitaplar seçim yapmak zor oluyor tabi.

Psikolojik roman olarak Oğuz Atay öneririm. Kişisel gelişim kitaplarının katamayacağı kadar çok şey katar insana ancak dili çok ağırdır.
-Tutunamayanlar
-Tehlikeli Oyunlar

Farklı bir kitap olarak Dinle Küçük Adam - Wilhelm Reich'i önerebilirim. Size göre bir kitap olabilir.

Ayrıca felsefe ve düşünürler ile aranız var ise Nietzsche Ağladığında - I. D. Yalom da güzel bir seçim olacaktır.

Söylediğim bütün kitaplar size ciddi şeyler katan, içinde çok fazla görüş bulunan, fazlaca ufuk genişleten kitaplardır.

Psikolojik roman olarak Oğuz Atay öneririm. Kişisel gelişim kitaplarının katamayacağı kadar çok şey katar insana ancak dili çok ağırdır.
-Tutunamayanlar
-Tehlikeli Oyunlar

Farklı bir kitap olarak Dinle Küçük Adam - Wilhelm Reich'i önerebilirim. Size göre bir kitap olabilir.

Ayrıca felsefe ve düşünürler ile aranız var ise Nietzsche Ağladığında - I. D. Yalom da güzel bir seçim olacaktır.

Söylediğim bütün kitaplar size ciddi şeyler katan, içinde çok fazla görüş bulunan, fazlaca ufuk genişleten kitaplardır.
Anlattığınız kadarıyla özellikle önerdiğiniz son kitap tam bana hitap ediyor. Fakat bir an önce uyumam gerekiyor yarın ilk işim bunlara bakmak olacak. Değerli tavsiyeleriniz için hepinize teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı