Kitap Yazmak Ve Satmak

Heulse

Kilopat
Daha fazla  
Acıkcası hayatım boyunca hedefim her zaman bilgisiyar programcılığı olmuştur. Ki oldu olaçağımda.
Ama ortaokul yıllarımda kitap yazma performansımın hep iyi olduğunu bana söyleyen öğretmenlerim
keşke kitap yassan demeye başlamışlardı.
Ben bir karar aldım...
Teknolojik ortamlarda hem android hem ios hemde diğer ceşitli işletim sistemleri icin
kitaplar yazmak istiyorum.
Ama acıkcası pek hatta hiç bir bilgim olmamasına rahmen araştırmaya'da vaktim olmadı.
Sizden yardım istiyorum arkadaşlar, kitaplarımı hangi programlar ile yazıp nasıl App Store'a
nasıl Google play'de satarım bilemiyorum.
Yardımcı olursanız sevinirim :)

Bu konuda bilgim yok ama sana bir önerim var. Bir şeyi konu açmadan önce Google'de araştırıp rahatça bulabilirsin. Çünkü internette onlarca iyi forum ve senin araştırdığın konuya dahil yüzlerce konu açılmış durumdadır. Araştırarak bulunan bilgiler daha kalıcı olur ve daha iyi öğrenilir. Google'den bir sonuç alamassan bilen kişilere sorman çok doğal.

Sen harekete geçmeden onları ben yazdım boşa uğraşma :) Oradan para falan kazanamıyorsun. Sen daha yazım kurallarını bilmiyorsun hiç bu işe girme. Programcılık anlatmakla anlaşılacak bir şey değil yoksa internet üzerinde binlerce kişi yazıyor. Ya direk video olarak hazırlayacaksın çok açıklayıcı şekilde ve sesin gür olarak yada kitabın içine video parçacıkları yerleştireceksin. Ha bu arada birde ben 25 Dolar ödemiştim satış yapabilmek için.

İnternet üzerinde çok fazla site var. Herkesin takıldığı bilgi aldığı bir site var. Kimsenin kolay kolay kitap alacağını düşünmüyorum. Herkes internetten öğrenmeye bakıyor bu gibi şeyleri. Programcılık için set hazırlayabilirsin. Ancak bunun için zaten setler var. Ücretsiz olarak yayın yapan siteler ve kanallar var. Eğer yapacak isen programcılık üzerine kanal kurman ve ilerletmeye çalışman. Programcılık için kitap hazırlamak istiyor isen bu konuda kendini biraz kanıtlaman lazım. Başarılar dilerim.

Programcılık adına kitap yazmam zaten.
Sadece aklımda güzel fikirler var ücretsiz olarak yayınlamak istiyorum
Google Playde falan :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı