14 yaşında kitap yazmak

KS
Mîrzâ!

Mîrzâ!

Decapat
Katılım
8 Eylül 2018
Mesajlar
56
En iyi cevaplar
0
Beğeniler
28
Yer
Dünya
14 yaşında olduğun nasılda belli ama hakkaten. (Kötü anlamda değil gülünç anlamda)
Aslında mantıklı insanlar olağan dışı şeyleri seviyorlar(sanırım) mesala erkeklerin kadınlar hakkında bildikleri diye bir kitap içi tamamen bom boş olduğu halde 40 bin kadar sattı diye duymuştum doğru mu yanlış mı bilemem ama neden olmasın ki?
 

Alamut Harameyn

Picopat
Katılım
8 Haziran 2020
Mesajlar
101
En iyi cevaplar
0
Beğeniler
64
Aslında mantıklı insanlar olağan dışı şeyleri seviyorlar(sanırım) mesela erkeklerin kadınlar hakkında bildikleri diye bir kitap içi tamamen bom boş olduğu halde 40 bin kadar sattı diye duymuştum doğru mu yanlış mı bilemem ama neden olmasın ki?
Popüler kültürün kölesi olursan neden olmasın?
 
KS
Mîrzâ!

Mîrzâ!

Decapat
Katılım
8 Eylül 2018
Mesajlar
56
En iyi cevaplar
0
Beğeniler
28
Yer
Dünya
Ne demek istiyorsun? 2 mesajdır garip şeyler yazmışsın. Yanlış anlama, hakaret maksadında değil.
Doğru aslında sadece insanları gerçekten çok ama çok sevdiği şeyleri nefret etsem bile onların ilgisi için kullanmaktan bahsetmiştim.
 

veysel_2113

Hectopat
Katılım
6 Haziran 2014
Mesajlar
13
En iyi cevaplar
0
Beğeniler
2
Merhaba ben mirza 14 yaşındayım hep kitap yazma isteğim var, bende düşündüm ve aklıma çok güzel bir fikir geldi, kitabın ismi "bakış açısı" olacak basit kısa bir kitap olacak, hani şu şovalyenin ejderhanın koruduğu kuleden prensesi kurtardığı kitaplar var ya, ha işte öyle ama kitap 1. diyaloğun kurulduğu ilk kişiden devam edecek, hikaye basit, size sorum şu noktalama işâretlerinden hiç anlamam sıkıntı olur mu? 2. sorum ne kadar tutar internette satılmasını istiyorum bâzı yayıncılar buldum da o yüzden sordum. Bana fikir verir misiniz?
Noktalama tabi ki de önemlidir. Nedeni ise cümleler arası karışıklığı önleme, cümlenin nerede başlayıp nerede bittiği, neye vurgu yaptığını belirtir ve göze daha hoş ve okumayı rahatlatır. Bunlar kitap içerisinde fark edilmiyor gibi gözükse de gizliden gizliye işe yarayan ve önemli bir konudur.

Örnekler için:
Genç kasiyere yöneldi derken genç kasiyer mi yoksa başka biri genç olan kasiyere mi yöneldi? (Standart bir anlatım bozukluğu örneği)

Uzun bir paragrafı bölmeden okumak mı daha rahattır yoksa parçalara (giriş gelişme sonuç) bölerek mi?
 

Yeni konular

Yukarı