Kitaplar neden bu kadar pahalı?

arif4lean

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu sene 8. sınıfım. Kendime erkenden kaynak almak istedim. Dolap gibi sitelerden 30 40 TL'ye 10 tane kitap aldım. Ama bir sorum var. 2022 baskı Sinan Kuzucu kitaplarını almak istiyorum sıfır olarak. Malum soru tutturmasıyla meşhur bir kaynak. Eski basım almak istemedim. 4 tane kitabi 530 TL. Ya kafayi yiyeceğim gerçekten aklım almıyor. Bu bir isyan konusudur. Konuyla ilgili fikirlerinizi bekliyorum. Her pahaliligi kaldirabilecek durumdaydım. Ama bu sene kitap fiyatları delirtecek beni.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ülkede ne ucuz ki?

Şimdiye kadar her şey laylom geçiyordu benim için. Ama bu sene kitap almam gerektiği için fiyatları düşünmem gerek. Allah herkesin yardımcısı olsun :(

Arkadaşlar bu sene 8. sınıfım. Kendime erkenden kaynak almak istedim. Dolap gibi sitelerden 30 40 TL'ye 10 tane kitap aldım. Ama bir sorum var. 2022 baskı Sinan Kuzucu kitaplarını almak istiyorum sıfır olarak. Malum soru tutturmasıyla meşhur bir kaynak. Eski basım almak istemedim. 4 tane kitabi 530 TL. Ya kafayi yiyeceğim gerçekten aklım almıyor. Bu bir isyan konusudur. Konuyla ilgili fikirlerinizi bekliyorum. Her pahaliligi kaldirabilecek durumdaydım. Ama bu sene kitap fiyatları delirtecek beni.
Bu arada elinizde 2. El 8. Sınıf kitabi varsa satın alabilirim.

Özellikle mürekkep ve kağıdın ithal olması buna sebep oluyor. İstediğin kitapların PDF halini bulup özellikle üniversite etraflarında bulunan kırtasiyelerden belki daha uygun fiyata bastırabilirsin.

5lt su olmuş 15-20 lira, artık eskisi kadar şaşırtmıyor beni fiyatlar. Alıştım artık.

Fakat, bizim ülkede ki insanlar kendi halkınk soyma konusunda uzmandır. Bir kaç ay önce çalıştıgım bir yere pastırma'nın kilosu 150₺'ye geliyordu ve 350₺'ye müşteriye satılıyordu. Anlayın artık mevzuyu. O kitapların maksimum ederi 100₺, gerisi kar.

Özellikle mürekkep ve kağıdın ithal olması buna sebep oluyor. İstediğin kitapların PDF halini bulup özellikle üniversite etraflarında bulunan kırtasiyelerden belki daha uygun fiyata bastırabilirsin.
Bu konu da bana yardımcı olabilir misin? Nasil yeni nesil kaynaklı kitapların pdf ini çıkartabiliriz?

Nereden bulabilirim o PDF'leri?

Mürekkep ve kağıdın ithal olması sebep falan olmuyor bence. Sepete eklediğim kitaplara hiçbir zam, dolar artışı, vergi olmamasına rağmen durup dururken %100 zam gelmesi mürekkeple kağıtla falan alakalı değil bence. Satıcıların fırsatçılığı.

Geri
Yukarı